E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Çeltik Suyu Gözlüyor, Üretici Çare Gözlüyor

2020 yılı salgın hastalık ve depremlerle konuşulurken tarımdaki kuraklıkta kendini hissettirmeye başladı. Durağan Toprak su Kooperatifi başkanı Mehmet Ali Yiğit ve Ziraat Odası Başkanı Enver Yeğin yaptıkları açıklamada Mayıs ayında da yeterli yağmur alınamaması durumunda çeltik üreticisinin çok zor durumda kalacağını ifade ettiler.

Boyabat’ta Otomobil Motosiklete Çarptı 2 Yaralı

6 Mayıs 2020 Çarşamba akşam saat 18.10 sıralarında Boyabat merkezden, Esentepe Mahallesi istikametine seyir halinde bulunan ve üzerinde 2 kişi bulunan motosiklete otomobil çarptı.

Boyabat ve Durağan ilçelerine seyahat yasağı süresiz uzatıldı

SinSinop Valiğinin açıklamasına göre, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karar gereği Boyabat ve Durağan ilçelerine seyahat yasağı süresiz uzatıldı.

Arif Şahin vefat etti

Cuma Kayalı Köyü, Gürlen Mahallesinden, Arif Şahin vefat etti.

Mustafa Demirel vefat etti

Merhum Saatçi Hasan Demirel'in kardeşi, Saatçi, Mustafa Demirel vefat etti.

Vatandaşlarımızı Uyarıyoruz! Boyabat Belediye Başkanı Virüs Yayıyor Olabilir mi?


Barış Karadeniz, Üç Fidan Anma Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divan Üyesi Barış Karadeniz 6 Mayıs 1972'de idam edilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan için anma mesajı yayınladı. Karadeniz mesajında;

Durağan Belediyesi Karantinada Bulunan Köylerde Ekmek Dağıttı

5 Mayıs 2020 - Durağan belediyesi Karantina altında bulunan 3 köyde vatandaşlara ekmek dağıttı.

Karadeniz; ''Bu ülkenin yarınları böyle eğreti bir kararla baltalanamaz. Bu karardan acilen geri dönülmelidir''


Berber izninin ayrıntıları belli oldu

Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Federasyonu Genel Başkanı Bayram Karakaş, 11 Mayıs'ta tekrar faaliyete geçecek berber ve kuaförlerin sürece hazır olduklarını belirterek, "Tüm iş yerleri randevu sistemi ile çalışacak." dedi.

Corona Sonrası Ekonomi, Siyaset

Yazıya Stephan HAWKİNG'in ünlü sözü '' HAYAT VARSA UMUT DA VARDIR'' sözüyle başlıyorum.

Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri'nden Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi'ne Yardım


Aileye Ev Arandığı Haberi Geldi

4 Mayıs 2020 - Boyabat Gökdere mahallesinde yaşayan ve bugün haber merkezlerinde gündem olan “Boyabat’ta Mübarek Ramazan Ayında Çekilen İçler Acısı Görüntüler” haberi sonrası haber merkezimize gelen bilgi…

Boyabat’ta Yasakları Tınlamadı!

Sinop’un Boyabat ilçesi Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, ilçede faaliyet gösteren tuğla fabrikalarından ikisini ziyaret ederek işçilerle birlikte sahur yaptı.

Boyabat’ta Mübarek Ramazan Ayında İçler Acısı Görüntüler

4 Mayıs 2020 - Boyabat Gökdere Mahallesinde, Ramazan ayında çekilen bu görüntüler insanın içini acıtıyor. Koronavirüsle mücadele verdiğimiz şu günlerde yetkililere, siz sadece şov peşindesiniz denilecek görüntüler degil mi?

Türkiye İçin Utanç Vakti: 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü

Gelişmiş ülkelerin tümünde hür bir basının varlığının demokrasi için nasıl vazgeçilmez olduğunun altının çizildiği 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Gününde, Birleşik Kamu İş Sinop İl Temsilcisi Celal Şahbenderoğlu; ”Ülkemiz için ne yazık ki bir utanç günüdür” ifadelerine yer verdi.

Sinop'ta 66 Bin 720 Dekar Tarım Arazisi Sulanmaya Başladı

Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü yaptığı yatırımlarla modern sulama sistemlerini yaygınlaştırmaya, tarımda su tasarrufu sağlamaya, çiftçilerimizin kazançlarını doğrudan ve dolaylı yollarla artırmaya ve ülke tarımına katkı sunmaya devam ediyor.

Mustafa Kahya vefat etti

Emekli Albay, Mustafa Kahya vefat etti.

Ben Bu Hesabın İçinden Çıkamadım

Biz eski hükümetleri de gördük diyenler, bırakın iftiraları, biraz adil olmayı öğrenin.

Remzi İnan vefat etti

Koçak Köyü, Yörükderesi Mahallesinden, Ankara'da ikamet eden, Levent, Oya ve Kuaför Gül Göncü'nün babası, Salih Göncü'nün kayınpederi, Remzi İnan vefat etti.

Fatma Boylu hanımefendi vefat etti

Cuma Köyünden, Hafız İbrahim Boylu ve Mustafa Boylu'nun kızkardeşi, Kaportacı Murat Boylu'nun halası, Fatma Boylu hanımefendi vefat etti.

Ayşe Şen hanımefendi vefat etti

Ilıca Köyünden, Fuat Şen'in annesi, Merhum Süleyman Atakoğlu ve Nevzat Hamarat'ın kayınvalidesi, Ayşe Şen hanımefendi vefat etti.

Hasan Akbulut vefat etti

Gökçeağaçsakızı Köyü, Caba Deresi Mahallesinden, Sanayi esnaflarından, Cengiz Akbulut'un babası, Hasan Akbulut vefat etti.

Süleyman Demir'in Objektifinden - 1 Mayıs 2020

Hemşehrimiz Süleyman Demir'in, 1 Mayıs 2020 tarihinde çekmiş olduğu fotoğrafları sizinle paylaşıyoruz ve kendisine teşekkür ediyoruz.

Can Suyu kredisinden şahıs üyelerimiz de faydalanabilecek

Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası'nın talepleri doğrultusunda Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası'na kayıtlı şahıs işletmelerinin Halkbank'ın Can Suyu kredi paketinden faydalanmalarına imkan sağlanmıştır. Şahıs işletmesi üyeler 25 bin TL krediyi %7,5 faiz oranı ile 6 ay ödemesiz toplam 36 ay vade ile kullanabilecek.

Boyabat İYİ Parti 3 Mayıs Türkçüler Günü Mesajı

Boyabat İYİ Parti Teşkilatı 3 Mayıs Türkçüler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Ahmet Kılıçaslan, Dağıtılacak Yemekleri İnceledi

2 Mayıs 2020 - Koronavirüs salgını nedeni ile birçok etkinlik ve faaliyetler durduruldu. Bu Kapsamda Ramazan ayının girmesi ile tüm ülkede yaygın olarak gerçekleştirilen iftar çadırları etkinlikleri de koronavirüsten dolayı yapılamıyor.

Yüz maskesi

Bir tanıdığım kendisine ait sosyal medya hesabının sayfasından paylaşımda bulunmuş:

Sinop'taki kayıp çocuk kadavra köpekleriyle aranıyor

Sinop'ta kaybolan 5 yaşındaki otizmli çocuk için umutlar tükendi. Minik İbrahim'i arama çalışmaları 400 kişilik bir ekip ve kadavra köpekleriyle devam ediyor.

Müslümanlar İçin En Büyük Tehlikelerden Biri Tevhidden Uzaklaşmak


Barış Karadeniz, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Mesajı

Ülkemizde Emek ve Dayanışma Günü olarak kutlanan 1 Mayıs; işçinin hakkını korumak, adil bir düzen yaratarak emekçilerin verdikleri emeğin karşılığını alabilmelerini sağlamak için kabul edilen müstesna bir gündür. 1 Mayıs işçilerin günüdür, işçilerin bayramıdır.

Hayrullah Irmak vefat etti

Yenimahalle Irmak Fırını Sahibi, Ahmet, Hasan ve Emrullah Irmak'ın babası, Fırıncı, Hayrullah Irmak vefat etti.

Boyabat’ta Polis Denetimleri Sıklaştırdı

1 Mayıs 2020 - Nisan ayının son günü olan 30 Nisan 2020 Perşembe günü Boyabat İlçemizde bulunan ticari amaçlı faaliyet gösteren işletmeler, kapalı olması gereken umuma açık işyerleri, özel servisler, metruk binalar, park ve bahçeler ile mesire alanları Boyabat İlçemiz Emniyet Görevlileri tarafından denetlendi.

Boyabat’ta Seçim Olmayınca, Aş Yok mu?

29 Nisan 2020 - Koronavirüs nedeniyle evlerimize kapandık. Mübarek Ramazan ayının 6. gününde salgın nedeniyle tedirginde olsalar dahi, parasal sıkıntısı olmayanlar, evlerinde rahatça yaşamaya devam ediyor.

Boyabat İYİ Parti 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı

Ekmeğini alın teri ile kazanan bütün emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun.

1 Mayıs Ortak Basın Metni

1 Mayıs 2020 Cuma günü saat 13.00'te Uğur Mumcu Meydanı'nda yapılan SES Sinop Temsilcisi Ayhan Çalık tarafından okunan, “1 Mayıs Ortak Basın Metni”

Mehmet Yeğinoğlu vefat etti

Bağlıca Köyünden, Bayram ve Ahmet Yeğinoğlu'nun babası, Milli Eğitimden emekli, Mehmet Yeğinoğlu vefat etti.

2020 Yılı Mayıs Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

2020 Yılı Mayıs Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

Virüs

Ülkemiz, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 101 yılın ilk günlerinde iki tür virüs ile karşı karşıya. Biri 2019 yılı sonlarında Çin de başlayıp dünyayı etkisi altına alan Korona virüsü, diğeri de ülkemiz de yaşanan siyasi virüs.

Aç ayı, arı kovanlarını parçaladı

Türkeli'de kış uykusundan uyanan aç ayı, 3 arı kovanını parçaladı.

Anne kedi hasta yavrusunu bir hastanenin acil servisine götürüp tedavi ettirdi


Boyabat Ziraat Bankası Binası, Belediye'ye Devroldu

Geçtiğimiz Aralık ayında Cumhurbaşkanlığı kararıyla, riskli alan ilan edilen bölgede bulunan Ziraat Bankası binasının tapusu, Boyabat Belediyesi tarafından alındı.

Boyabat TSO'da Nefes Kredisi Tanıtım Toplantısı Yapıldı

2020 yılı TOBB Nefes Kredisi lansmanını gerçekleştirmek üzere Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Başkanı Abdullah Genç ve Denizbank Boyabat Şube Müdürü Ali Doruk ortak basın açıklaması yaptılar.

Boyabat Karacaören Kırsal Alanında Orman Yangını

28 Nisan 2020 - Boyabat Karacaören köyü kırsal alanında tuğla fabrikalarının üst kısmında orman yangını meydana geldi.

Onlar için bir kap yemek, bir kap su

Kedi, köpek ya da kuş, dostlarımızın beslemesi şu günlerde daha da zorlaştı. Şu an bir çoğu karnını doyuramıyor.

Boyabat Esnaf Kefalet Kooperatifinden Esnafa Destek Hizmeti

Boyabat Esnaf Kefalet Kooperatifi olarak bizler Korona virüs ile mücadele kapsamında başlattığımız 25.000,00 TL’lik destek kredisi ve Maske dağıtımımızdan sonra şimdide Esnafın daha hijyenik bir ortamda çalışması amacıyla işyerlerini Dezenfektan ile Temizleme hizmeti başlatmış bulunuyoruz.

Dörtyol Demsa Market, Adrese Servis Hizmeti

Dörtyol Demsa Market, sabah 09.00 ile akşam 20.00 saatleri arası, toplam 50 TL. ve üzeri manav reyonu, et ve tavuk reyonu, tüm temizlik ürünleri, şarküteri ve market bölümünde tüm ihtiyaçlarınızı, evlerinize ve iş yerlerinize servis ediyor.

Sinop Eğitime Destek Platformundan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a Destek Açıklaması


KGF Bilgilendirme Semineri

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılacağı “KGF Bilgilendirme Seminerini” 27 Nisan 2020 Pazartesi günü saat 16:00 da gerçekleştirilecektir. Katılım ücretsizdir. https://webinar.tobb.org.tr

Kalebağı'ndan Korona Günlerinde Görüntüler

Sevgili kardeşimiz Asaf Özcan, sosyal medya hesabından Kalebağı'ndan çekilen görüntüler paylaşmış, bizde sizinle paylaşıyoruz.
Yeni HaberlerEski Haberler

Fiziksel mesafe sosyal yakınlaşma


Doğuca Yaylasına Kar Yağdı


2020 - 1441 Ramazan İmsakiyesi


19 Mayıs Tatil Değil Bayramdır


Modanız Batsın


BP Ersa Akaryakıt İstasyonundan Kampanya


Lider ve Dava Üzerinde Düşünceler…


Temiz bir dünyaya ihtiyaç var


Maske Düştü


Boyabat Gazetesi, Bütün Annelerin Gününü Kutlar


İsyan ediyorum


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


Çanakkale Şehitlerine


17 Şubat Dünya Kediler Günü


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


Boyabat'ın 2019 yılı nüfusu belli oldu


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Mayıs ayı ziyaretci sayısı:1600511 DtGaNi

* ANASAYFA *