E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Boyabat'a Büyük Yatırım

Yerli ve milli otomobil üretilmesi yönündeki altyapı çalışmaları bütün hızı ile devam ediyor. Üretilecek bu otomobilin parçalarıda yerli firmalar tarafından üretilecek ve bu konudaki çalışmalar devam etmekte. Yerli ve milli otomobilin şarj üniteleri Gersan Elektrik A.Ş. tarafından üretilecektir. Gersan Elektrik A.Ş. İstanbul merkezli bir firma olup ve Türkiyedeki üretim tesisi Zonguldak Çaycuma'da bulunmakta.

Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm komisyonu sözcüsü AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıca'lının AA muhabirine yapmış olduğu açıklama ile yerli ve milli otomobilin şarj ünitelerinin üretiminin Erzurumda yapılması için ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde birçok girişimde bulunduğunu beyan etmiş ve bu ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde yaptığı girişimlerin olumlu karşılanması sonucu Gersan Elektrik A.Ş. tarafından şarj üniteleri Erzurumda üretileceğini açıklandı.

Bilindiği üzere bir önceki yazımda ilimizin neden cazibe merkezleri dışında kaldığı hakkında yetkililerden bir açıklama beklemiştik. Fakat bugüne kadar herhangi bir açıklama yapılmamıştır.

Cazibe merkezi kapsamında olan ve ilinin gelişmesi için çaba gösteren Mustafa Ilıcalı ve çalışma ekibi büyük bir başarıya imza atarak iline çok önemli olan bir yatırımı kazandırmıştır.

Bundan 1 ay kadar önce AK Parti Ordu il başkanı yardımcısı ve Ar-Ge başkanı Muhsin Emre Demiröz'ün gazetelere vermiş olduğu beyanatında milli otomobil koltuğunun Ordu'da üretilmesi için uygulanabilir ve gerçekçi bir talep ortaya attığından bahsetmiş ve üretilecek koltuk sadece otomobil için değil üretilmesi planlanan uçak, hızlı tren, tramvay ve metrolarda kullanılabilecek koltuk üretebilecek bir duruma gelebileceğinden bahsetmişti.

Gelelim ilçemize. İlçemiz yöneticileri sanayi üretimi hakkında en ufak bir düşünceleri bile bulunmamakta. İlçemizi sadece turizm başkenti yapmak gibi ütopik bir hedef ile devam etmektedir. İlçemizde sanayi olmadan gelişme imkanı nereyse bulunmamaktadır. Bir ilçe sanayisi, kültürü, tarihi, üniversiteleri ve kamu kurumları ile topyekün bir şekilde büyüyebilir. Bir şehir gelişmek istiyorsa bunun ilk basamağı istihdam ve buna bağlı nüfus artışı ile gerçekleşecektir.

İlçemiz yöneticileri deyim yerindeyse günlerini gün etmekle geçirmektedirler. Memleketimizin gelişimi için en ufak bir çabaları dahi bulunmamaktadır. Gerçi yalan söylemeyelim Boyabat'ı turizm başkenti yapmak isteyen yetkililer, orta çarşıda bulunan işletmeler sayesinde Boyabat turizmine katkı veriyorlar. Boyabat olatak çevrede bu konuda bayağı meşhur olmuş durumdayız.

İlçemizde Bilim Sanayi ve Teknoliji bakanı tarafından söz verilen Toprak ihitisas Organize sanayi konusunda bugüne kadar hiçbir adım atılmamıştır. Bakanlık nezdinde Ticaret odası tarafından gerekli yazışmalar yapılmış fakat Organize sanayii için gerekli yer tahsisi yapılmadığından ilerleme kaydedilememiştir. Bu yapılacak olan Toprak ihtisas organize sanayi bölgesi, Türkyede toprak alanında yapılan 2. organize sanayi bölgesi olacaktı. Fakat dar zihniyetli, vizyonsuz, Boyabat'ın geşişmesini istemeyen yöneticiler ve yetkililer tarafından yine Tuğla fabrikası mı kurulacak gibi sığ düşünceler nedeni ile bekletilmektedir. Toprak ihtisas organize sanayi bölgesi sadece tuğla sektörü değildir. Toprak ihtisas organize sanayi bölgesi seramik, vitrifiye ve buna benzer serkörlerin ilçemize kazandırılması için en önemli basamak olacaktır.

Bu gibi yatıımları ilçmize kazandırılması ihtihdam bakımından önem arz etmekte. İlçemizde yapılması düşünülen veya yapılan seyir kulesi, huzurevi, cam teras, kasaplar çarşısı, meydan projesi, kültür merkezi ve aklımıza gelmeyen diğer yatırımlar nüfus artışı ve istihdam bakımından ilçemize en ufak katkısı bulunmayacak projelerdir. Ve yeterli nüfus olmadığında atıl durumda kalacak projelerdir. Artık ilçemiz yöneticileri memleketimize sınıf atlatacak fikirler, düşünceler ve uygulamalar ile halkımızın karşısına çıkmalarını bekliyoruz.

İlçemizin yöneticileri bu kafa yapısı ile devam etmeleri durumunda kendi dünyalarındaki büyük yatırımlarını, altın yılları bize anlatmaya devam edecek ve asıl bu gibi büyük yatırımlar başka şehirlerin olacaktır.

Üreten alıp yürür, üretemeyen yerinde durur.

Tarih:11 02 2018 15:52(5745) Facebook'ta Paylaş

3. Yorum: veli 24 03 2018 08:22
pavyonlar şehri boyabata hoşgeldiniz bişey demek istiyorumda terbiyem müsade etmiyor

2. Yorum: boyabatlı 13 02 2018 19:50
herkes tutturmuş bir yol gidiyor bakalım nereye kadar. birde üstüne üstelik ak partilileri atın dışarı parti dışındakiler koltukta oturmaya devam.

1. Yorum: boyabatlı 13 02 2018 15:47
yönetimdekilerle bir muhabbet edin konularının neler olduğunu nelerle ilgilendiklerini anlarsınız. mesela boyabatın beşeri statüleri. yakın isimler yukarı uzak isimler aşağı. cumhurbaşkanımız nasıl olsa çalışıyor.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

17 Şubat Dünya Kediler Günü Tüm canlılar üzerinde sevmek belki de bu Mekke 1 Ocak'ta değil, 11 Ocak'ta fethed Tarih 1919... Osmanlı'da Harf Devrimi Yapma Çalışmalar Kurban Bayram'ı Karikatürleri Başka Nerede Var Hemşehrim ? “Affet oğlum, o senin hakkın değil Ülkenin gençlerine bak Tam çılgın Türk! Nereye gideceğimizi unuttuk... Yengeç Sepeti Sendromu Türk’ün Yaşamında Keçinin Önemi Boyabatlı İki Ermeni Balkan Savaşı'nda E Siyaset Kazanı Yerel Seçim - Kasım 2018 “Yazımızı Değiştidiler Bir Gecede Cahil Bir Diktatörde Olmazsa Olmaz Bazı Özelli Taburcu niye denir? Hiç Bir Şey Kolay Kazanılmadı!.. Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kr Karınca'dan mektup var Boyabat'a Büyük Yatırım Gelişmedi, Gelişecek İlimiz Atatürk'ün Türkiye'yi Dünyaya Tanıtmak İ Şerife Abla Kazanmak Risk Almakla Mümkündür O paraya öküz alırdık Boyabat Büyüyor (vintır iz kaming) Acaba, yetkili kanunu bilmiyor mu? Nazım Maviş ve İlçemiz Eğitim Yetkililer Türk, Türkler ve Türklük Üzerine Yanlış, herkes için yanlıştır! Yozlaşan Türkçemiz ve Yabancı Kelimeler Hurma ve Deve Sütü İstiklal Marşı okunurken dik durulur, ko Cesaret, kendin kalmaktır Bozkurt ve Rahmetli Elçibey Doğruysa Çok Büyük Ayıp! Boyabat Pirinci Tükenmeyen su kaynağı ZEMZEM Orucu Bozan 10 "Yemek" Tehlikenin Farkında mısınız? "13 Mayıs Türk Dil Bayramı" Herkesin Bir Kediye Sahip Olması Gerekti Türkler Neden Gök Yeleli Bozkurt'u Sembo Bir devlet ne zaman çöker ve sonunda ne Mutlaka Oy Kullanın Türkiye'nin Halk Takvimi Ortadoğululuk Nedir Bilir misiniz? Tümü

Doğuca Yaylasına Kar Yağdı


2020 - 1441 Ramazan İmsakiyesi


19 Mayıs Tatil Değil Bayramdır


Modanız Batsın


Engelliler Haftası sessiz geçti


BP Ersa Akaryakıt İstasyonundan Kampanya


Lider ve Dava Üzerinde Düşünceler…


Temiz bir dünyaya ihtiyaç var


Maske Düştü


Boyabat Gazetesi, Bütün Annelerin Gününü Kutlar


İsyan ediyorum


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


Çanakkale Şehitlerine


17 Şubat Dünya Kediler Günü


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


Boyabat'ın 2019 yılı nüfusu belli oldu


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Mayıs ayı ziyaretci sayısı:1493311 DtGaNi

* ANASAYFA *