E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

15 Temmuz Destan mı, Kara Gün mü?

Yazıma başlarken üç yıl önce yaşamış olduğumuz 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden 251 şehidimize Allah’tan rahmet, çok sayıda ki gazimize de sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Geçtiğimiz hafta pazartesi günü ülke genelinde ve yurt dışında birçok yerde anma programları düzenlendi.

Darbenin 3. Yılını da geride bıraktık. Türkiye genelin de çeşitli etkinlikler düzenlendi. TBMM de 15 Temmuz özel oturumu ile açıldı. Dün darbe girişimini araştırmaya hayır diyenler bugün de siyasi rakiplerini TBMM de konuşturmadılar. Kimler hangi gerçeklerin ortaya çıkmasından korkuyor acaba?

Dün olduğu gibi bugün de yarında vatan hainlerine gereken ceza verilmeli. Vatan hainleri cezasız kalmamalı. Yeri gelmişken Atatürk hocaları astı deniyor ya. Eğer Atatürk hocaları astırdıysa Fethullah Gülen gibi şarlatan ve ekibinden olan hocaları astırmıştır.

Hafızamın almadığı bir şey. CHP 50 yıl önce yaptıkları ile suçlanabiliyor. Günün koşulları bile göz ardı ediliyor. Fakat 5 yıl önce Fetö terör örgütü elebaşı ile birlikte olan AKP siyasiler soruşturmuyor.

Bu konuda sorulacak o kadar çok soru var ki. En önemlisi bu örgütün siyasi ayağı. Eğer bu hain örgüt başarılı olsaydı başbakan kim olacaktı? Cumhurbaşkanı kim olacaktı? Bakanlar kurulu kimlerden oluşacaktı?

Tek tek saymama gerek yok. Birçok yere 15 Temmuz adı verildi. Hatta birçok yerin ismi değiştirilerek 15 Temmuz yapıldı. Bu yerlerin ismi değiştirilip 15 Temmuz adı verirken evet oyu verenler bilmek hakkımız. Fetö terör örgütünün siyasî ayağının ortaya çıkarılması için verilen önergelere AKP ve MHP milletvekilleri neden hayır diyorlar?

Dün Türkçe olimpiyatları düzenleyip 10. yıl anısına, bugün de 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri anısına para basan aynı iktidarın mensupları değil mi? Bugün de aynı iktidar Cuma hutbelerinde 15 Temmuz hain darbe girişimini anlattırıyor ama olayın siyasi ayağının araştırılmasını neden istemediklerini anlatmıyorlar.

15 Temmuz hain darbe girişiminden önce, meclisteki konuşmasında Fethullah Gülen'e hain dediği için merhum Kamer Genç'e, hoca efendiden özür dileyeceksin diyenlerden neden hesap sorulmuyor?

İnsanın aklına kendilerinin ortaya çıkmasından korktuklarından olabilirden başka bir şey gelmiyor. Çünkü eski siyasi arkadaşlarından Temel Karamollaoğlu bile araştırılsın AKP’nin yarısı Fetöcü çıkar demiyor mu?

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak düzenlenen Atatürk Hava Alanında düzenlenen etkinlikte partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ana muhalefet partisi liderine çatarak, “o gece 23.15 de tankların arasından geçip Bakırköy’e gitti” dedi. Birlik nerede kaldı?

Dönemin başbakanı Binali Yıldırım’ın Ilgaz tünelinde olduğu söyleniyor. Başbakanın o saatte tünelde işi neydi?

Cumhurbaşkanının yaverlerinden pilotuna kadar fetö terör örgütü mensubu ise, kafa karıştıran, aklımızı kurcalayan o kadar sorular var ki. 15 Temmuz ve Sorular, sorular…

15 Temmuz hain darbe girişimin gerçekten aydınlanması için sorulacak o kadar çok soru var ki. Bu iktidarın gerçekten tüm faillerinin ortaya çıkması için bir araştırma içinde olduklarına inanmıyorum. Bu inancımı da darbe girişiminden bir ay kadar sonra yazmış olduğum yazımda da belirtmiştim. Yine aynı kanıdayım.

O yazımda demiştim ki, Daha dün Atatürk ismini bile birçok yerden silmeye çalışan, 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos, 29 Ekim gibi milli günlerimiz de hastalanan, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuranlara iki ayyaş diyen, Atatürk'ün EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR sözünü EGEMENLİK MİLLETİNDİR diyerek değiştirenlerin bugün yaptıklarından kuşkuluyum.

Milli günlerimiz demişken; Boyabat Belediye başkanlığından duyuru mesajları, bir zamanlar dernek başkanlığı yaptığım için bana da geliyor. 12 Mayıs 2018 ile 15 Temmuz 2019 tarihleri arasında 40 a yakın mesaj geldi. Yalnız bir tanesi Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yılında ki kutlama mesajı. Başka milli günler ile ilgili mesaj yok. Merak ettim. Yalnız bana mı yok, yoksa herkese mi?

Konumuza dönersek. Keşke yanılmış olsaydım. Şehit yakınlarımızın içi bir nebze olsun rahatlasaydı. Gazilerimiz geri de kalan ömürlerini gönül rahatlığı içinde geçirebilselerdi. Oh be bu işle ilgisi olanlarda gereken cezayı aldı diyebilseydik.

Aradan üç yıl geçmesine rağmen 15 Temmuz darbe girişimi aydınlatılamadığı gibi bugüne destan, bayram diyenler var. 251 şehidin, birçok öksüzün, yetimin, dulun ve gazinin olduğu güne dense, dense kara gün denir. Gerçekler aydınlatılmadıkça da kara gün olarak kalacaktır. Birlik günü olabilmesi için gerçekler aydınlatılmalıdır.

Mustafa Gürleyen (19.07.2019)

Tarih:20 07 2019 13:19(1398) Facebook'ta Paylaş

1. Yorum: aslan 28 07 2019 22:28
sanki hiç destan okumadik??? tsk'ler mustafa gurleyen!!!


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boyabat Belediyesi'ne yeni TEAM!!!


2021 - 1442 Ramazan İmsakiyesi


Emek Tuğla Bay muhasebe elemanı alınacaktır


Sevsen…


Komşuluk


17 Şubat Dünya Kediler Günü


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


Tatil anılarınız çöp olmasın


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Nisan ayı ziyaretci sayısı:375568 DtGaNi
* ANASAYFA *