E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Saraya Giden CHP’li…

Değerli dostlar, Rahmi Turan’ın 20.11.2019 tarihli yazısını okuyunca iki yıl kadar önce yaşadıklarım aklıma geldi.

Bu yazıda CHP’li önemli bir kişinin Saraya gidip AKP Genel Başkanı ile memleke tmeselelerini konuştuğunu yazıyor. Hatta memleket meseleleri ile kalmıyor, bu CHP’linin genel başkan olması gerektiği konuşuluyor.

Bu konuşmalar doğrudur, yanlıştır demiyorum. Açıklamasını gerekenler konunun muhatapları, kim, ne zaman nasıl açıklarlar onu bilemem. Bu yazının yayınlandığı akşam Tv kanallarında birçok siyasi ve gazeteci yorumlarını yaptığı gibi bende bir vatandaş olarak yorumlarımı yapacağım.

Yorum yapmadan önce yaşadıklarımdan iki konuyu paylaşmak istiyorum. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra bir arkadaşım CHP ye üye olmak istediğini ve yardımcı olmamı istedi. Komşu ilçede oturduğu için bende o ilçeden bir arkadaşım ile görüştüm.

Bu arkadaş, Fetö ile ilgili sorun yaşamamak için üyelik işlemleri kısa bir süreliğine durdurulduğunu söyledi. Bir daha da ne üye olmak isteyen arkadaş bu konuda benimle görüştü, ne de yardım istediğim arkadaş bir şey sordu. Bu konu böylece kapandı gitti.

Bu üyelik olayından sonra, CHP’nin bundan önceki kurultay çalışmaları başladı. Mahallemizden tanıdığım, torunlarının ismini bile Hoca (Fetö) Efendi verecek diyen bir bayanın ismini mahallemizin CHP listesinde üye olarak gördüm. Hala daha listede ismi var. İsim benzerliği olacağını da zannetmiyorum.

Bu kişi benim fetö ile bir alakam yok. Bakın ben CHP üyesiyim demek için mi üye oldu. Yoksa daha önce mi üye idi. Her ikisi de olabilir.

Sizler ne düşünürsünüz bilmiyorum ama ben aklıma gelen ilk soruyu sormak istiyorum. Saraya giden, saraydan yardım talep eden bu kişinin geçmişinde Fetö ile bir bağlantısı olabilir mi? Ben başka türlü düşünemiyorum.

Kemal Kılıçdaroğlu kendi döneminin en başarılı olduğu dönemde olduğunu düşünenlerdenim. Onun için bu tür yazıya ihtiyacı yok. Bu yazı kimin işine yarar bilmiyorum ama algı yaratarak CHP’yi karıştırmak isteyenlerin işe yarayacağına da inanmıyorum. Eğer öyle düşünenler varsa boşa zamanlarını harcamasınlar derim.

Bu yazıyı okuyup, açık oturumlarda ki yorumları da dinleyince, yıllar önce dedemin söylediği şu söz aklıma geldi. Dedem buna benzer konular için “kurt sisli havayı sever” derdi.

Sisli hava yaratarak kim faydalı çıkmak isteyebilir? Bu sisli havadan ülkenin faydalı çıkacağına inanmam mümkün değil. Ülke yararına olacak olan kapalı kapılar ardında değil, halk önünde aleni yapılır.

Saraya girerken de çıkarken de aracın plakası değiştiriliyorsa ülke yararına olmayacağı belli. Ülke yararına olmayacak işlere de CHP’liyim diyen biri girmez.

Kimler bu konuda yorumlar yapacak izleyip göreceğiz. Şimdilik ben nokta koyuyorum.

Eğitim

Eğitim sistemimizde son 17 yılda birçok değişiklikler yapıldı. Son yapılan değişiklikle başlayan bir haftalık tatil de bitti. İyi oldu diyenler var ama ben o kanıda değilim. İyi oldu diyenlerde yaz tatilinin kısa tutulacağı için faydalı olacağı görüşündeler.

Bu sistem doğrudur, yanlıştır zaman gösterecek. İnşallah zaman zararımıza olmaz. Çünkü konunun uzmanları tarafından tartışılıp tartışılmadığı konusunda tereddütlerim var. Bugüne kadar yapılan değişikliklerde zihinler karışık.

Bu iktidarın ürünü 25 kadar gence Cumhuriyetimizin kuruluş tarihi soruluyor. Doğru cevap veren bir kızımız çıkıyor. O da okulda öğrendim demiyor, babamdan öğrendim diyor. Hepsinin doğru cevap vermelerini isterim.

Yeni sosyal medyada dolaşan bir video izledim. Bir yarışma programında şöyle bir soru soruluyor. Yapılan yorumlarda verilen cevap da içler acısı.

“Yeni doğmuş, süt ile beslenen sığır yavrusuna ne ad verilir?

Şıklar;
1-Kuzu
2-Sıpa
3-Buzağı
4-Oğlak
Cevap ise SIPA Her konuda eğitim sistemimiz böyle ise, böyle olduğunu düşünüyorum. Tünelin sonunda ışık olup olmadığını siz düşünün.

Bu gençlerin bırakın okumasını eğer Köy Eğitim Enstitülerinin birinin önünden geçselerdi bu soruya doğru cevap verirlerdi.

Osmanlı döneminin sonlarında okur yazar oranı yüksekti ama savaşlarda kaybettik yalanını bırakıp yöneticilerimizin günümüze bakması dileğimle…

Mustafa Gürleyen (22.11.2019)

Tarih:22 11 2019 13:35(8008) Facebook'ta Paylaş

4. Yorum: gurbet kuşu 22 11 2019 16:54
sayın yazar sizde bilirsinizki iddiayı yazan açıklaması lazım
yada yalansa ilgili kişive kurumlar oyazıyı yazan yanlış yazmışsa dava açar olay çözülür yazar yağız hırsız misalı ortada yok bir deli kuyuya çtaş attı 40 deli çıkaracağız diye uğraşıyor chp zaten karışık ulu önder atatürkün çizgisinden uzaklaştırdılar zaten kılıçdaroğlu deniz baykala operasyon çekerek gelmedimi

3. Yorum: atsız 22 11 2019 16:45
milat efendi önce kendi gözündeki merteği gör sonra başkasının gözündeki cöpü görürsün,terbiyesizliğin ve ahlaksızlığın yeri değil burası!!!

2. Yorum: 11 köy 22 11 2019 15:31
saray degilki saray onun yanında gecekondu gibi kalır resmen halkın aklıyla dalga geçiyor çok büyük bir şehir sanki boyabat kadar var.

1. Yorum: milat 22 11 2019 14:20
saray değil cumhurbaşkanlığı külliyesi orası. ayrıca öyle bir olay yok bunu sizin gibi chp liler uyduruyor. fetöcüler seçimlerde chp yi desteklerken hiç sesiniz çıkmıyordu. bakınız kendiniz demişsiniz chp ye üye diye


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boyabat Belediyesi'ne yeni TEAM!!!


2021 - 1442 Ramazan İmsakiyesi


Emek Tuğla Bay muhasebe elemanı alınacaktır


Sevsen…


Komşuluk


17 Şubat Dünya Kediler Günü


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


Tatil anılarınız çöp olmasın


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Nisan ayı ziyaretci sayısı:373600 DtGaNi
* ANASAYFA *