E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Tam İNANACAĞIM ama

Değerli dostlar, bazen bir şeye sinirlendiğimiz zaman, kafamız takıldığı zaman tepem attı deriz ya. Tamda tepemin attığı günün akşamı sinir kat sayım daha da yükseldi.

Öncelikle tepemi attıran olayımı, yoksa sinir katsayımı artıranı mı anlatsam bilemiyorum. Tepemi attıran olayı İstanbul Sultangazi ile Bağcılar arasında çalışan bir minibüste yaşadım.

Minibüs ile Esenler’e gidiyordum. Benden bir durak sonra tahmini 20 yaşlarında bir genç bindi. Yanımda ki boş koltuğa oturdu. Oturur oturmaz cebinden son model telefonunu çıkarıp sosyal medyada gezinmeye başladı. Ben indiğim de telefon elinde, telefondan başka bir şey görmeyen, yer vermesi gerekene yer vermeyen bu genç Suriyeli idi.

Konuşmasından ve telefonundaki yazışmalarından Suriyeli olduğunu anladığım bu ve bunun gibi gençler yüzünden bizim çocuklarımız işsiz olduğu için tepem atmıştı. Bizim gençlerimiz işsiz kaldığı gibi askerimiz de bu gençlerin ülkesini korumak için uğraşıyor. Neden?

Aynı gün akşam eve geldim. Bir tv kanalında 24. dönem milletvekili, Sayın Sinan Oğan Suriye ile ilgili konuşma yapıyor. Bu konuşmayı da dinleyince sinir kat sayım daha da yükseldi.

Sayın Sinan Oğan “Suriyeli gençler bizim sahillerimizde nargile içerken benim askerim, benim Mehmetçiğim niye Suriye de savaşsın, şehit olsun? Yok böyle bir dünya” diyor. Suriyeliler ile ilgili attığı bir tüvit hakkında konuşuluyor.

Sayın Sinan Oğan’ın şu sözlerine aynen katılıyorum. “Suriyeli erkekler memleketine gidip Türk askeri ile birlikte savaşsın. TSK neden kaçmıyor da Suriyeliler ülkesinden kaçıyor? Suriyeliler bir milli tehdit olacaktır.” Bu sözlerin neresinde yanlış veya hata var?

Birkaç gün önce de Gaziantep de ki bir havuzun müşterilerinin Suriyeli olduğunu, 40 TL giriş ücreti olan havuz da hiç Türk olmadığını izlemiştim. Bizim ilimizde, ilçemizde son durum nedir bilmiyorum ama az da olsa tarihi biliyorum.

Kurtuluş savaşında, Çanakkale savaşında bizim gençlerimiz, hatta çocuklarımız vatanı savunmuştur. Kurtuluş savaşı esnasında İnebolu’dan Anadolu ya kağnı arabası ile silah taşıyan bacıların yanında bir erkek vardır. O da 15 yaşında bir çocuktur.

O yıllarda bazı okullarımız mezuniyet verememiştir. Çünkü okulda olması gereken çocuklarımız Çanakkale de şehit olmuşlardır. Suriyeli gençlerin bizim ülkemizde işi ne?

Tabi ki zor durumda kalana yardımcı olalım ama, siz geri durun sizin yerinize biz canımızı da işlimizi de veririz demenin hiç anlamı yok.

Bu iktidarın yaptıklarına ben inanmıyorum. Bana inandırıcı gelmiyor. Suriye ile yaşadığımız sorunlar devam ederken birde Libya sorunumuz çıktı. Bir de Kanal İstanbul sorunumuz var.

Bu kadar işsizimizin olduğu, ekonominin her geçen gün kötüye gittiği bir günde Kanal İstanbul’a ihtiyacımızın olduğunu sanmıyorum. Ayrıca, Kanal İstanbul’un yükleyeceği diğer sorunlar uzmanları tarafından açıklanması düşüncesindeyim. Ben yaptım oldu ile olacak iş değil.

Bu iktidarın yaptıklarına inanmıyorum dediğim için beni topa tutan çok kişi olacak, biliyorum. Neden inanmadığımı birkaç örnekle anlatmak istiyorum. Çok örnek varda ben birkaçını paylaşacağım. Bende inanmak istiyorum ama…

Tam "İNANACAĞIM ama askerin başına geçirilen çuval, reisin ne notası, müzik notası mı veriyorsunuz dediği aklıma geliyor.

Tam İNANACAĞIM ama "Ayakkabı kutuları", "Para kasaları", ''Sıfırladın mı oğlum'', ''birkaç milyon kaldı baba'' Rıza Zarrap, "700 milyonluk saat"; tüyü bitmemiş yetim hakları aklıma geliyor.

Tam İNANACAĞIM ama Davul, zurnalı karşılanan PKK-PYD İŞİDLİ teröristler, “Kazılan hendekler'' kahraman Şehitler, kahraman Gaziler, döşenen mayınlar aklıma geliyor.

Tam İNANACAĞIM ama Kızılay Maden Suyu şişesine kadar kaldırılan T.C., Andımız, Ulusal Bayramlar; alçakça indirilen Bayraklar, İstiklal Marşı'na ne gerek var diyenler, Türkiye Cumhuriyeti adından rahatsız olanlar, Atatürk e, Cumhuriyete düşman olanlar, "Türk bayrağı olmasın, Türkiye Bayrağı" olsun diyenler aklıma geliyor.

Tam İNANACAĞIM ama sahte, mühürsüz, çalınan oy pusulaları, dağıtılan kömürler, makarnalar; suyu, elektriği olmayan köylere gönderilen buzdolapları, çamaşır makineleri aklıma geliyor.

Tam İNANACAĞIM ama Üstelik kurdukları bir tek fabrika yok iken, yandaşlara peşkeş çekilen, yağmalanan, talan edilen, fabrikalarımız, kurumlarımız aklıma geliyor.

Tam İNACAĞIM ama, aslında ödediğim vergilerle devletin yapması gerekirken; para ödeyerek gittiğim hastane, geçmesek bile parasını ödediğimiz köprüler, oto yollar, tüp geçitler, iflas ettirilen tarım nedeniyle dışardan aldığımız saman aklıma geliyor.

Tam İNANACAĞIM ama, dünyanın en pahalı suyu, elektriği, benzini, doğal gazı, ha bire dolar nedeniyle denilerek tekrar tekrar yapılan zamlar, dolar düşünce düşürülmeyen zamlar aklıma geliyor.

Tam İNANACAĞIM ama son 17 yılda eğitimde geldiğimiz durum, PISA ya göre eğitimde sonlara yakın olduğumuz aklıma geliyor.

Bir hatırlatma ile yazımı noktalamak istiyorum. Yazdıklarımı beğenmeyenler beni Allaha havale edebilirler. Boşuna zaman harcamayın. Son yıllarda ülkemizde yaşananlar nedeniyle Türkiye’den havale kabul edilmiyormuş.

Mustafa Gürleyen (17.01.2020)

Tarih:17 01 2020 13:41(13438) Facebook'ta Paylaş

4. Yorum: boyabatlı 18 01 2020 18:37
hakikatten bu işkur da sözde kura ile çalışanlar neden hep aynı kişilerin eşi dostu akrabası. peki kul hakkı yiyenleri cuma günleri gönderdikleri cuma mesajları ve camiye 500metre kala namaza gidiyorum izlenimi yaratmak için kollarını sıvadıkları ve kıldıkları namaz ahirette kurtaracakmı onları. kurban olduğum yaradan "bana meyle gelirsen gel affederim ama kul hakkıyla gelme affetmem" dediğini bu kifayetsizler bilmiyormu. yoksa "hayat bu hayat geridi bayat" moduna mı büründüler. devletin tüm yetkileri elinizde tüm kurumlara vasıflı vasıfsız adamlarınızı yerleştirdiniz sizden olmayana yaşama şansı vermemeye gayret gösteriyorsunuz eyvallah. o günün gelip hesabın döneceğini de unutmayın vesselam.

3. Yorum: beyler!!!! 17 01 2020 20:32
......aşağı kasımpaşa. sözünü bilmeyenimiz yoktur.
bu zaman öyle bir zaman ki; karısını kızını gelinini damadını devlet dairelerine belediyelere yerleştirenler!
işkur diye işsizlere garibanlara bir nebze ilaç olsun diye kurulan kurumda memurların ve malum muhtarların hanımlarından garibana yer kalmadı.
allah tan tek dileğim bu halkın hakkını sömürenlere allah bu dünyada cezasını versin de garibanların yüreğine bir nebze olsun su serpsin.
şimdi bu saydığım sözde insan kıyafeti giymiş sahsiyetsizlerin umrunda mı verdiğimiz şehitler.
onlar için varsa yoksa reis, eee reis giderse onlara ne olacak????
hayırlısı allah tan.

2. Yorum: 11 köy 17 01 2020 15:04
suriyeli agfgan ıraklı somalili bunların hepsi vatan haini bunlar ülke nüfusunun yüzde onuna yaklaştı bir hafta içinde dokuz şehit verdik ve bunların bir kısmı suriyede yazık değilmi benim şehit askerime aman iktidar in arapların bir şey olmasın.

1. Yorum: 11 köy 17 01 2020 14:48
esas bunları ülkeye dolduranları ve oy vererek destek saglayanları ben allaha havale ediyorum bir hafta içinde dokuz şehit verdik ve bunların bir kısmı suriyede yazık değilmi benim şehit askerime suriyeli burda keyif yapsın afgan burda keyif yapsın somalili ıraklı ve diğerleri işsizligi de tetikliyorlar. acayip bir arap hayranlığı var yakında onlar bizi gönderecek.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boyabat Belediyesi'ne yeni TEAM!!!


2021 - 1442 Ramazan İmsakiyesi


Emek Tuğla Bay muhasebe elemanı alınacaktır


Sevsen…


Komşuluk


17 Şubat Dünya Kediler Günü


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


Tatil anılarınız çöp olmasın


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Nisan ayı ziyaretci sayısı:376051 DtGaNi
* ANASAYFA *