E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Şehitler Tepesi Boş Kalsın

Ortadoğu bataklığında, Suriye bataklığında acı günlerimiz. Bir değil, 10 değil, 33 eve, daha doğrusu insani duygusu olan tüm evlere ateş düştü. Daha sonra üç daha eklenerek toplam 36 şehidimizin olduğu açıklandı. İnşallah daha fazla olmaz. Düşen bu ateşin etkisini, acısını o evlerde yaşayan anne ve baba kadar hiç kimse bilemez, hissedemez.

Başta şehit anne ve babaları olmak üzere tüm yakınlarına başsağlığı diliyor, insani duygusu olan herkesin başı sağ olsun, başımız sağ olsun.

Şehitlerimizin geldiği gün akşam haberlerini izledim. Gece yarısına kadar tv haber kanallarını açmadım. Aynı gün okumaya başladığım. Kemal Tahir’in Esir Şehrin İnsanları adlı kitabından ve bir tv kanalındaki haberden de etkilenerek bir harita ile şu yazımı paylaştım.

Ordusu olmayan paşa ne yapar, gölgesi kadar yer yakar. Bu cümleyi okuyunca hava harekâtı olmayan ordu ne yapar diye sormak hakkımız diye düşünüyorum. Amaç sınırlarımızı korumak ise bu haritada görünen yerlerde (Suriye de) işimiz ne?

Benim bu yazıma birçok arkadaş yorum yaptı. Bir şey bilmediğimi, siyaset yaptığımı söyleyen olduğu gibi, “Bu haritayı sehit haberinden önce paylastım diyorsun bu resmi kimin sayfasından kopyaladın herhalde sen çizmedin .bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığını bırakın artık özünüze dönün” diyende vardı.

Her zaman söylediğim gibi hakaret etmeden herkes düşüncesini açıklayabilir. Siyasetyaptığımı söyleyen arkadaş ben bir cemaatim, imam değilim.

Özüne dön diyen arkadaş ne demek istiyorsun? Ben keşke Yunan kazansaydı diye fesli deli Kadir’in peşinden gidenlerden değilim. Benim dini liderim Hz. Muhammed MUSTAFA, siyasi liderim MUSTAFA Kemal Atatürk, adım ise MUSTAFA. Benim özüm bu. Özüm de sözüm de değişmez. Kırılırım eğilmem.

Sosyal medya sayfamda yayınladığım yukarı ki yazıma dönersek. Gerçekten o gece o yazımı şehit haberlerini almadan yayınlamıştım. Basından ve haber kanallarından aldığımız haberlere göre hava harekâtına izin verilmiyordu.

Uzun uzun anlatmaya da gerek yok. Ergenekon ve Balyoz yalanıyla Türk Silahlı Kuvvetleri ne hale getirildiği ortada. Askeri Hastaneler desen yine öyle. Eğer savaştaysak seyyar askeri hastane olması lazım. Yaralılarımız hangi seyyar askeri hastanede gerekli müdahale yapıldıktan sonra Hatay’a getirildi? Hatay’a gelene kadar kan kaybından kaç şehit verdik?

Bu konuda olsun, harekât ile ilgili bilgi vermesi lazım. Bilgi yok. Yöneticilerimiz son birkaç gün içinde ülkemizi terk eden göçmen sayısını biliyorlar. Sanki turnike koymuşlar. Askerlerimiz ile ilgili bilgi vermiyorlar. AKP Genel Başkanı partilileri ile toplanıp konu harici bilgiler veriyor. Hem de gülerek.

Anaların yüreği evlat acısıyla yanarken bizi yönetenler gülemez, şakalaşamaz. Bu yöneticilere alkış tutanlarda bana ve benim gibi düşünenlere özüne dön, özünüze dönün diyemez.

Konuyla ilgili bilgi alışverişinde bulunmak üzere toplanması gereken TBMM olaydan sekiz gün sonra toplanacakmış. Konuyla ilgili olarak Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi toplanmış. Nato toplanmış. Avrupa Birliği olağan üstü toplantıya çağrılmış. TBMM’den ses yok. 600 milletvekili niye maaş alıyorlar?

Çok değil. On gün kadar önce yazmış olduğum yazımda da sormuştum. Aynı paragrafı aynen yazıyorum ve soruyorum. Suriye bataklığı BOP la ilgilimi?

Condoleezza Rice, Amerika Birleşik Devletleri'nin eski Dışişleri bakanı. “BOP ile Türkiye dahil 22 ülkenin sınırları ve rejimleri değişecek.” AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ben BOP’un eş başkanıyım.” Üçüncü tur oylamada Türkiye Cumhuriyeti’nin 11. cumhurbaşkanı seçilen Abdullah Gül, “BOP içinde ABD ile birlikte hareket ediyoruz.” demişler.

Bugün Suriye ile yaşadıklarımızın BOP ile ilgili olup olmadığını sormayalım mı? Hükümetin ülkeyi bir bataklığa sürüklemekte olduğunu, büyük güçlerin oyununa mı geliyoruz diye sormayalım mı? Suriye halkı bizi istiyor diyenlere inanmıyorum.

Dün başkanlık sistemine evet derseniz terör bitecek, şehit gelmeyecek diyenler ve bu sözlere alkış tutanlar, bugün şehitler tepesi boş kalmayacak diyorlar ve sizler alkışlıyorsunuz. Bu sözlerin hangisine inanalım.

Bizim askerimiz gerçekten Suriye halkı için mi orada? Yoksa bir oyun içinde miyiz? Şehitler tepesi boş kalsın. Suriye’nin tamamı bile bir Mehmetçiğim etmez.

Yanlış uygulamalar nedeniyle savaşın içindeyiz. Bu savaşta rejim güçleri, yani Esad ve onu destekleyen Rusya ile karşı karşıyayız. Biz kim ile birlikteyiz, bizim yanımız da kim var? Hani dünya lideriyiz ya…

“Irzımızdır çiğnenen, evladımızdır doğranan, hey sıkılmaz, bari gülmekten utan” Mehmet Akif Ersoy

“Zorunlu olmadıkça, milletin hayatı tehlikeye girmedikçe, savaştan kaçınılması gerekir. Savaş bir cinayettir” Mustafa Kemal Atatürk

Bu sözlerle yazıma son verirken bir daha şehitler gelmesin, şehitler tepesi boş kalsın dileklerimle.

Mustafa Gürleyen (03.03.2020)

Tarih:03 03 2020 16:31(19030) Facebook'ta Paylaş

7. Yorum: catak 06 03 2020 00:57
admın pkknın 33 askerımızı sehıt ettıgınde , bu denlı tepkı gosterdınmıde sımdı vatanımazın korunabılmesı ıcın mucadele eden mehmetcıgımıze destek vermıyosun , sen anlamazsın sehıtlık mertebesını elıne kalemı alıp yazmak degıl , vatana sahıp cıkmak adamlıktır , o tepe bos kalsın demenle , pkknın bıze saldırması na goz mu yumsaydık ıyı olurdu , adam gıbı ulke ve degerlerını kaybetmeden yazılarını yaz , bu yazınlarınla sen turkıye nın dusmanlarına prım verıyorsun, gazıantepe , hataya dusen roketler ı unuttunmu , allahın ıznıyle basaramıyacagımız bısey yok sen merak etme

6. Yorum: türko 05 03 2020 11:27
gazete gazete değil mahalle duvarı önüne gelen birşey yazıyor

5. Yorum: foçalı 05 03 2020 08:32
idlip bizim şehrimiz değildir suriye kendi sorununu kendileri çözsün oraya karışmak büyük hata

4. Yorum: çetin 04 03 2020 09:36
şehidler tepesi boş kalmasın sayın yazar bizler bu vatan ezan bayrak için canımızı veririz sizler gölge etmeyin yeter kimse size gelin birlikte savaşalım demiyor. siz sıcak yataklarında yatmaya devam edin bu şanlı şehadet yürüyüşüne gözlerini kırpmadan koşarak giden şehidlerimiz ve aileleri en acı günüde vatan sağolsun,bir evladım daha var ben varım diyor,cepheden yaralı gelen mehmedimiz iyleşip koşarak cepheye geri gidiyor.idlip şehidimiz nihat kara bakın sizin gibilere ne diyor:sizden ricam sakın suriyede ne işimiz var diyenlerden olmayın.gittim gördüm, tam da olmamız gereken yerdeyiz.yedi düvel bir olmuş...düşman yanı başımızda bize saldırıyor sizin gibi korkaklara kalırsa ülke işgal edilse teslim olacak galiba aman şehid olmayalım diye.

3. Yorum: milat 04 03 2020 09:26
hava sahasımı dediniz sihaları görmediniz galiba sayın yazar. ordumuz zeytin dalı fırat kalkanı ve en son bahar kalkanı harekatı ki tüm dünya türkün ve devletinin gücünü gösterdi önce deaş sonra ypg şimdide esad ın inlerine girip darmadağın etti siz ergenekon balyoz ile ordunun ne hale geldiğini yazıyorsunuz,o paşalar zamanında karakollar basılırken helikopterle düğüne giden yada golf oynayan paşalar yok şimdi, abd 60 dan bu tarafa türkiyede darbeleri kimin eliyle yaptı sayın yazar cevap verin.daha devletinin suriyede ne işi var olduğunu idrak edemeyenler şimdi kalkmış bop tan bahsediyor. rte,bahçeli anlatıyor sizler anlamıyorsunuz;bugün türk ordusu suriyede olmasa yarın bu düşmanlar bizim topraklarımızda bu savaşı verecek diyor siz boptan bahsediyorsunuz. asıl siz türkiye cumhuriyeti devletinin düşmanları gibi bop un değirmenine su taşıyan yazılar yazıyorsunuz

2. Yorum: 11 köy 04 03 2020 05:20
suriye nın iç işlerine karışmasaydı daha iyiydi .

1. Yorum: muammer ergan 03 03 2020 17:42
kardeş, anlayana sivrisinek saz, anlamayana ne yazık ki davul zurna az....


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boyabat Belediyesi'ne yeni TEAM!!!


2021 - 1442 Ramazan İmsakiyesi


Emek Tuğla Bay muhasebe elemanı alınacaktır


Sevsen…


Komşuluk


17 Şubat Dünya Kediler Günü


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


Tatil anılarınız çöp olmasın


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Nisan ayı ziyaretci sayısı:374046 DtGaNi
* ANASAYFA *