E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Boyabat Belediye Başkanı Uyardı!

13 Mart 2020 - Dünyada bir çok ülkede görülen Corona virüsü ile ilgili Boyabat Belediye başkanı da çalışmalar hakkında açıklama yaptı.

Boyabat Belediye başkanı; “Bilindiği üzere Çin’de başlayan virüs vakası, bir gün önce de Türkiye’de bir kişi üzerinde görüldü. İnşallah hava sıcaklıklarının artmasıyla beraber Türkiye’de fazla bir sıkıntı olmayacağını düşünüyorum. Sağlık Bakanlığımız virüsün ilk çıkışından bu tarafa il sağlık müdürlükleriyle ve devlet hastaneleriyle beraber bütün tedbirleri almış durumdadır. Biz de belediyemiz olarak okullarımızın dış kısmındaki parmaklıkları, çöp konteynerlerimizi, duraklarımızı, cami tuvaletlerimizi, insanlarımızın yoğunlukta bulundukları alanlarımızın dezenfektesini yapıyoruz.

Boyabat halkına tavsiyem, özellikle belli bir yaş üstündeki büyüklerimiz çok fazla çarşıya çıkmasınlar, evlerinde istirahat etsinler. 10-15 gün böyle devam etsinler. Belli bir süre tokalaşmayalım. Dezenfekte ürünü olarak ta 100 litre suya bir litre, 10 litre suya da 100 gr çamaşır suyu ilave ederek evlerimizdeki ortak kullanım alanlarını dezenfekte yaparak temizleyebilirler. Başka bir şeye hiç gerek yok. Akademisyen ve bilim adamlarımızın da söylediği tedbir bu. Ayrıca düğün salonlarımız ve hamamda dezenfekte ve diğer tedbirlerimizi aldık.” dedi.

Başkan Çakıcı, marketlerdeki dezenfekte ürünleriyle ilgili açıklamasında; “Zabıta ekiplerimiz ilçemizde hizmet veren tüm marketlerdeki fiyat listelerini aldık. Bu fiyatlar, 2-3 günde bir kontrol edilecek. Korona virüsünün bahanesiyle hiçbir markete zam yapma fırsatı vermeyeceğiz. Vatandaşlarımızı uyarıyorum, eğer bir fırsat olarak görüp fiyat artışları gördüğünüzde belediyemiz 153 beyaz masasını ve benim telefonuma WhatsApptan mesajla şikayette bulunabilirler. Bu konuyla bizzat kendim ilgileniyorum. Hiçbir kimse ve kuruluş, vatandaşın sağlığıyla oynayamaz, fırsatçılık yapamaz.” ifadelerine yer verdi

Tarih:13 03 2020 13:09(1458) Facebook'ta Paylaş

10. Yorum: boyabatlı 19 03 2020 21:51
başkan demişki fırsatçıları watsaptan benim telefonuma şikayet edebilirsiniz demiş ama cep numarasını yazmamış. yani bu özel ilgi başkanın telefonunu bilenlerle sınırlı kalmış. yani burada sizce bir ayrıcalık varmı?

9. Yorum: çiçekmio 15 03 2020 22:41
eyvallah hocam. ağzınıza sağlık

8. Yorum: objektif 15 03 2020 14:41
boyabat gazetesini muhalefet dışında insanlara gündemden dahilinde haber yapmayı hatırlayan boyabat gazetesine teşekkür ederim....

7. Yorum: daylulu kerem 14 03 2020 16:24
koronoya karşı belediye çalışıyor beyler. tedbirler yerindedir.

6. Yorum: hastane calisani 13 03 2020 22:19
hastaneden 7 doktor gitti,yenisini getiremediler,hastane yönetimi çoluk çocuğun elinde allah sonumuzu hayretsin.kime güvenip canımızı emanet edeceğiz.

5. Yorum: gökbörü 13 03 2020 15:41
allahumme inni edukellah ve edukerrahman ve edukelberrerrahım ve eduke biesmaikel-husna kulleha ma alimtü mınha ma-lem alem entagfıralı ve terhamenı .cumanız mubarek allahın selametı üzerınıze olsun.

4. Yorum: gökbörü 13 03 2020 15:31
velhasıl :dunyanın efendılerı afganıstanda -afrıkada-ırak ve suriyede gömdüklerı silah paralarını -zararı savaşmadan tıcaret savaşı ile çıkaracklar -çinde başlayan vırus hıkayesı bu -mılletımız var olsun -tanrı daima türkü korusun ve yuceltsın - o yuzden vırus hıkayesı 2005 den bu yana artarak devam edıyor , derın saygılarımla .panık ve endışe etmeyelım bırlık olalım , dua edelım -dua deyınce yanlış anlaşılmasın bılım ve dua beraber olacak daıma aklımızı kullanalım uyanık olalım , ama dua her turlu belayı defeder!!!!!!!!

3. Yorum: gökbörü 13 03 2020 15:21
maske-dezenfekte ılaçları-vıtamınler*kolon
ya-ve son olarak aşıdan çakınca corona hıkayesıde bıtecek , tabı asıl amaç korku ve panık yanı kaos yaratmak-bu malzemelerın fıyatlarını dunya nufusuyla çarpın vurgunu bulun !ha yapacak çok bışeyde yok -fakat bunu fırsata çevırmeyelım arkadaşlar fahış fıyattan satmayalım -birlik olmaktan başka( dunyanın efendılerıne )karşı çok da yapacak bışeyımız ne yazkkı yok !!!!!!!!!!!

2. Yorum: tc 13 03 2020 14:09
köyden indim şehire...

1. Yorum: kamil 13 03 2020 13:34
işte tahsil zayıf olursa böyle absürt bir açıklama yapılır. fiyatı yüksek çeken marketleri bilbortlarda ifşa edecekmiş. yav kardeşim sen belediye başkanısın, mafya ağızla konuşulmaz. gereğini yaparsın ceza kesersin, ruhsatını iptal edersin, kapatma cezası verirsin. işte bu yüzden ben diyorum oto galericiden başkan olmazzzzzz...


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

74 Gün Sonra Cuma Namazı Kılındı Yaralanan Yavru Köpeğe Sahip Çıktılar Ayağı Tele Takılan Güvercini İtfaiye Kur Sinop'ta 4 metre boyundaki dev yılan kor Sıyrıklarla Kurtuldular Halil Küçük vefat etti Boyabat Kaymakamlığından Cuma Namazı ile Sinop İl Emniyet Müdürlüğünde Yangın Sonunda Doğruyu Buldun Şefik Başkan Boyabat Gençlik Merkezi Müdürlüğü 19 May Emniyet Güçlerinin Trafik Denetimi Devam Haydi İnsanlık İş Başına! İki Aile Arasında Kavga Bir Pazartesi Günü Boyabat Dörtyol'dan G Dörtyol'da ki Bilboard Ne Zaman Tamir Ed Güvenlik Güçlerine Bayram Ziyaretleri Alime Karagülle hanımefendi vefat etti Hüseyin Bozdemir vefat etti Dörtyol'da Yola Sığmadılar İrfan Erbaş Ramazan Bayramı Mesajı Yayım Sinop’ta trafik kazası 1 ölü Sinop'ta ineğe çarpan otomobil alev topu Recep Doğan vefat etti Aziz Meşe vefat etti Mehmet Celep vefat etti Eleştiriye Açığız Ama Hakarete Verecek C Sinop Valiliğinden Boyabat ve Durağan iç Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı Boyabat Umu Boyabat Ticaret ve Sanayi Odasından Çok Boyabat’ta Refüje Çarpan Otomobil Ters D Boyabat, sağlıkta B sınıfına yükseldi Şerife Muslu hanımefendi vefat etti Erbaş Şekerleme, online sipariş internet Helal Olsun Sana Arife Aktaş hanımefendi vefat etti Özel İdarede Şantiyeler Çalışıyor Nihayet Bre Başkan İşte Hizmet Bu Ali Cengiz Balı vefat etti Minik Kediye Büyük İyilik TBB Basına ve Kamuoyuna Barış Karadeniz Atatürk'ü Anma Gençlik v Erbaş Şekerleme, Yeni Yüzüyle Hizmete De Abdullah Kılıçaslan vefat etti 81 İl Valiliğine Yaz Mevsimi Trafik Tedb “BiTıklaAvrupa” eğitim progr 686 yıl öncesinin Sinop'unu merak ettini Durağan’da 13 Yaşındaki Kızını 2 Yıl Ara Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası, 266 ade Boyabat Sarıağaççayı Köyü Karantinaya Al Tümü

Fiziksel mesafe sosyal yakınlaşma


Doğuca Yaylasına Kar Yağdı


2020 - 1441 Ramazan İmsakiyesi


19 Mayıs Tatil Değil Bayramdır


Modanız Batsın


BP Ersa Akaryakıt İstasyonundan Kampanya


Lider ve Dava Üzerinde Düşünceler…


Temiz bir dünyaya ihtiyaç var


Maske Düştü


Boyabat Gazetesi, Bütün Annelerin Gününü Kutlar


İsyan ediyorum


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


Çanakkale Şehitlerine


17 Şubat Dünya Kediler Günü


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


Boyabat'ın 2019 yılı nüfusu belli oldu


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Mayıs ayı ziyaretci sayısı:1602191 DtGaNi

* ANASAYFA *