E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Boyabat Mezbahası Birilerine Peşkeş mi Çekiliyor?

12 Mart 2020 - Boyabat Belediyesine ait Daylı Köyü mevkinde bulunan ve uzun yıllardır Boyabat’a hizmet veren, fakat bugüne kadar yenileme yapılmayan, Boyabat Belediye Mezbahasının durumu ile ilgili geçtiğimiz günlerde sorduğumuz sorulara yetkililer cevap veremedi.

Yaklaşık 23 yıldır Boyabat halkına hizmet veren Boyabat belediyesine ait mezbahanın yıllık 29 bin liradan (Aylık yaklaşık 2 bin 416 lira) ihaleye çıkarılması hayretle karşılanıyor.

Halk sağlığı konusunda Boyabat belediyesinin en kritik yerlerinden ve en önemli yeri olan mezbahanın, sağlıklı bir şekilde hizmet verebilmesi için 23 yıl içinde yıpranan demirbaşların yenilenmesi gerekmiyor mu?

Kamuoyu adına soruyoruz…

Şartnamede ihaleye girebilmek için 2 yıl mezbaha işletmesi gerektiği şartı maddesi bulunmaktadır. Boyabat yöresinde bu kriterlere uyması geren Boyabatlı esnaf mevcut olmadığı göz önüne alınırsa ki, yok! Yıllık 29 bin lira gibi komik bir rakamla ihaleye çıkartılan mezbahayı alacak isim belli mi denmek isteniyor?

Boyabat Belediye mezbahasının ihale edilerek özelleşeceği 12 Mart 2020 tarihli Boyabat Sesi gazetesinde yayımlandı.

İddialara göre, yenilenmesi gereken ve yenilenmesi için milyon değerinde masrafı olduğu konuşulan, Boyabat mezbahasının yenilenmeden ihale edilmesi, alacak kişinin nasıl ve hangi şartlarda hizmet vereceği sorusunu akıllara getiriyor.

Boyabat Belediyesine gelir getiren ve bu gelirin karşısında yıllık 29 bin liraya, 3 yıllığına kiraya verilmesi sizlere de komik gelmiyor mu?

Şayet belediyeden aldığı demirbaşlarla işletmeye devam edildiği takdirde, mezbahayı işletecek şahsa aylık hayli yüklü bir kazanç kapısı açılmış olmuyor mu?

Boyabat Belediyesi mezbahası aynı konumda bırakılarak mevcut malzemelerle yıllık 29 bin lira gibi bir rakamla birilerine peşkeş mi çekilecek?

Boyabat Belediyesinin mezbahayı özel şahıslara vermekteki amacı nedir?

Elimize ulaşan bilgilere ve iddialara göre, yatırım yapılmayarak yenilenemeyen, sağlık şartlarından yoksun, tadilatı veya yenisinin yapımı için milyonların harcanması gereken, Boyabat Mezbahası özelleşince insani standartlara uygun hale getirilecek mi?

Getirilemez ise işletmeye izin verecek kurumun tutumu ne olacak?

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:13 03 2020 13:27(1850) Facebook'ta Paylaş

6. Yorum: boyabatlı 15 03 2020 15:47
koskoça tesis ğerçekten birilerine peşkeş çekileçek 2bin 400 paramı boyabatta ikitane dereiçi var adam ikitane ardiye yapsa içine ikisinden 4 bin lira ğelir

5. Yorum: kaan 14 03 2020 21:42
bu kadar haberler yapıyorsunuz boyabat belediye başkanı çıkıp tık diyemiyor. mehmet ermiş veya hasan kara olsa neler olurdu. demekki yazılanlar doğru ki boyabat belediye başkanının kedi gibi sesi çıkmıyor

4. Yorum: kumluklu veli 14 03 2020 16:23
yetkililerce gerekli tedbirler alınmalıdır.

3. Yorum: kemal 13 03 2020 21:22
yaparlar abi yaparlar adamlar konundan korkmadıkları için hersey yapar

2. Yorum: ıstanbullu 13 03 2020 19:11
istanbuldan yazıyorum içerisinin vidiyosunu alabilirmiyiz

1. Yorum: boyabatlı 13 03 2020 19:07
yol kenarlarında küçük dükkan kiraları bile 5bin lira ğibi bir rakam çok böyük bir tesisin rakamı behçet en az aylık 20 bin lira olması lazım demekki boyabattan birisi ğiremiyorsa birilerine ğerçekten peşkeş çekili yor demekki yazık memleketimize her ğelen birilerine peşkeş çekiyor


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

74 Gün Sonra Cuma Namazı Kılındı Yaralanan Yavru Köpeğe Sahip Çıktılar Ayağı Tele Takılan Güvercini İtfaiye Kur Sinop'ta 4 metre boyundaki dev yılan kor Sıyrıklarla Kurtuldular Halil Küçük vefat etti Boyabat Kaymakamlığından Cuma Namazı ile Sinop İl Emniyet Müdürlüğünde Yangın Sonunda Doğruyu Buldun Şefik Başkan Boyabat Gençlik Merkezi Müdürlüğü 19 May Emniyet Güçlerinin Trafik Denetimi Devam Haydi İnsanlık İş Başına! İki Aile Arasında Kavga Bir Pazartesi Günü Boyabat Dörtyol'dan G Dörtyol'da ki Bilboard Ne Zaman Tamir Ed Güvenlik Güçlerine Bayram Ziyaretleri Alime Karagülle hanımefendi vefat etti Hüseyin Bozdemir vefat etti Dörtyol'da Yola Sığmadılar İrfan Erbaş Ramazan Bayramı Mesajı Yayım Sinop’ta trafik kazası 1 ölü Sinop'ta ineğe çarpan otomobil alev topu Recep Doğan vefat etti Aziz Meşe vefat etti Mehmet Celep vefat etti Eleştiriye Açığız Ama Hakarete Verecek C Sinop Valiliğinden Boyabat ve Durağan iç Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı Boyabat Umu Boyabat Ticaret ve Sanayi Odasından Çok Boyabat’ta Refüje Çarpan Otomobil Ters D Boyabat, sağlıkta B sınıfına yükseldi Şerife Muslu hanımefendi vefat etti Erbaş Şekerleme, online sipariş internet Helal Olsun Sana Arife Aktaş hanımefendi vefat etti Özel İdarede Şantiyeler Çalışıyor Nihayet Bre Başkan İşte Hizmet Bu Ali Cengiz Balı vefat etti Minik Kediye Büyük İyilik TBB Basına ve Kamuoyuna Barış Karadeniz Atatürk'ü Anma Gençlik v Erbaş Şekerleme, Yeni Yüzüyle Hizmete De Abdullah Kılıçaslan vefat etti 81 İl Valiliğine Yaz Mevsimi Trafik Tedb “BiTıklaAvrupa” eğitim progr 686 yıl öncesinin Sinop'unu merak ettini Durağan’da 13 Yaşındaki Kızını 2 Yıl Ara Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası, 266 ade Boyabat Sarıağaççayı Köyü Karantinaya Al Tümü

Fiziksel mesafe sosyal yakınlaşma


Doğuca Yaylasına Kar Yağdı


2020 - 1441 Ramazan İmsakiyesi


19 Mayıs Tatil Değil Bayramdır


Modanız Batsın


BP Ersa Akaryakıt İstasyonundan Kampanya


Lider ve Dava Üzerinde Düşünceler…


Temiz bir dünyaya ihtiyaç var


Maske Düştü


Boyabat Gazetesi, Bütün Annelerin Gününü Kutlar


İsyan ediyorum


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


Çanakkale Şehitlerine


17 Şubat Dünya Kediler Günü


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


Boyabat'ın 2019 yılı nüfusu belli oldu


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Mayıs ayı ziyaretci sayısı:1599457 DtGaNi

* ANASAYFA *