E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

İlçede Alınan Son Kararlar, Bu Uyarıları Dikkate Almalısınız

Boyabat'ta umuma açık yerlerin geçici olarak kapanmasının ardından, 21 Mart 2020 Cumartesi günü akşam saat 18.00'den sonra, berber, kuaför ve güzellik salonlarının faaliyetlerine de geçici olarak son verildi.

Asker uğurlaması altında hiç bir etkinlik yapılamayacak.

Boyabat İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri ise gün boyu 65 yaş üstü sokağa çıkanları uyarırken, evlerinde yalnız yaşayanlarında gerekli ihtiyaçları için çalışma yaptı.

Boyabat Umumi Hıfzısıhha Meclisie 21 Mart 2020 tarihine toplanarak bazı karalar aldı.

İlçe Umumi Hıfzısıha Meclisinin aldığı son kararlara göre, yaşanan salgının vatandaşlarımızı etkilenmemesi için mesire alanı olarak kullanılan  Boyabat Kalebağı,  Kurusaray Köyü mesire alanı, Bürnük köyü mesire alanı, Yiğren Köyü Üç oluklar mesire alanı ve mahallelerde bulunan alanlarda piknik yapılamayacak.

65 yaş üstü ve kronik hastalığı olanlar bir yere gitmek istediklerinde en yakın kolluk kuvvetlerinden yardım isteyecek.

Faaliyetlerine devam eden çay ocakları, lokantalar, pastahaneler gibi işyerlerinin satışlarına izin verilirken, oturma alanlarını kaldırıp sadece paket servis yapabilecekler.

Ekmek satış yerlerinde ise vatandaşların ekmeklerle her türlü teması olmayacak, ekmekler ellenmeyecek, ekmekler gerekli önlemler eşliğinde satış elemanı tarafından kontrollü bir şekilde verilecek. Ekmek veren satış elemanı, para ile temas etmeyecek, ekmek ücretlerini farklı çalışan tahsil edecek.

İlçede satış yapan marketler, aynı anda en fazla 10 kişiyi müşteri olarak alacak, daha fazla müşteri aynı anda bulunmayacak. Müşteriler kasada hesap ödenirken yeterli mesafede duracaklar

Cenaze merasimleri, sadece cenazenin bulunduğu mahalle veya köy camileri ile mezarlıklarda yapılacak, dini vecibeler ve defin işlemleri sırasında cemaat arasında 1 metre mesafesi gözetilecek.

Açıklanan kurallara uymayanlara ve ihlal edenlere ilgili mevzuat gereği 392 TL ile 3 bin TL arasında değişen miktarlarda İdari Para Cezası uygulanacak.

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:23 03 2020 01:18(1429) Facebook'ta Paylaş

2. Yorum: daylulu kerem 23 03 2020 11:38
kaveci , berber, kuaför, lokantacı esnaf bu süreçte biraz iş kaybı yaşayacak ama başka çaresi yok dostlar.

1. Yorum: 65kuşağı 23 03 2020 11:19
ya bu 65 yaş üzerine yasak geldi ama çok ihlal var dinlemiyorlar.evde zor tutuyor bir çok aile.kendilerinide düşünmüyorlar ailelerinide.bunlara taviz vermemek lazım resmi görevlilerin iyi niyetini istismat ediyorlar. ceza uygulaması şart.hem para cezası hem gözaltı yapılmalı hemde çok acil.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Ayancık'ta üç kişi boğularak can verdi Yakup Erkan vefat etti Sinop Belediyesi karar aldı; artık kulla Mezarlık ve Çevresinden İnsanı Üzen Görü Şans Eseri Yara Almadan Kurtuldu Dikmen'de Yasadışı Kenevir Ekimi Kitabın Yazarı Hatasını Kabul Etti Hareketsizlik Kemik Erimesini Tetikliyor Mantar Toplamaya Giden Vatandaş Bulundu Sinop'ta ölü yunus karaya vurdu T’lerde Kaza: 3 Yaralı! TOBB ve Trendyol İşbirliği Dünyanın en yaşlı kedisi Rubble 31 yaşın Eğlence Köyü Karantinaya Alındı Sinop ili genelinde fuhuş operasyonu Yaşar Demirbek Defnedildi İlyas Altun vefat etti Hasan Yılmaz vefat etti Emeklilikte Yaşa Takılanlar Siyasi Parti Türkiye'nin ilk deniz seyir füzesi Sinop Yaşar Demirbek vefat etti Neziha Maviş hanımefendi vefat etti Sinop'ta trafik kazası: 1 ölü 1 yaralı 8 yaşındaki çocuk silahla kendini vurdu İlçe Başkanlığı Görevinden İstifa Etti Bağış Yaptığı Okul Nihayet İhaleye Çıktı Bu İhalede Neler Oldu Siz Ona Cevap Veri Sinop’ta freni boşalan kamyonet üs Ayancık yolunda 2 kamyon çarpıştı BBP Sinop İl Başkanlığına Tahir Şahin at Zıpkınla balık avlamak için denize giren Boyabat gençlik merkezinde yaz etkinlikl Belediyenin Yayımladığı Kitapta Korkunç Veli Tokmak vefat etti Murat Külcü vefat etti Karadeniz; ''Yarını görmek istiyorsak iş Sinop genelinde maske takma zorunluğu ge Bekir Ay vefat etti Önemli Duyuru: Çalışma saatleri kısıtlam Sürücü Kazayı Ucuz Atlattı Duraktaki Fabrika İşçisine Otomobil Çarp 2020 Yılı Temmuz Ayı Nöbetçi Eczane List Sinop İl Özel İdaresi 2020 Yılı Asfalt S Barış Karadeniz Kabotaj Bayramı Mesajı Hanife Sevinç hanımefendi vefat etti Satılmış Çelik vefat etti Ünzüle Sönük hanımefendi vefat etti Yazacak Başlık Bulamadık Sarma Sigara Kullananlara Kötü Haber Tümü

Abdülhamid kimden izin alamadı?


Satılık Arsalar


Covid-19 ve Toplu Taşımada Yeni Görgü Kuralları


Boyabat Ağzında Gün Adları


Boyabat Gazetesi 15. Yaşında


Türkiye de Ne Var Ne Yok


Gölge Adam:Anlayana Sivrisinek Saz, Anlamayana Davul Zurna Az


Paraşütten çeltik tarlaları


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Fiziksel mesafe sosyal yakınlaşma


19 Mayıs Tatil Değil Bayramdır


Modanız Batsın


İsyan ediyorum


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


Çanakkale Şehitlerine


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


Boyabat'ın 2019 yılı nüfusu belli oldu


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz


Temmuz ayı ziyaretci sayısı:1071513 DtGaNi

* ANASAYFA *