E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

İlçede Alınan Son Kararlar, Bu Uyarıları Dikkate Almalısınız

Boyabat'ta umuma açık yerlerin geçici olarak kapanmasının ardından, 21 Mart 2020 Cumartesi günü akşam saat 18.00'den sonra, berber, kuaför ve güzellik salonlarının faaliyetlerine de geçici olarak son verildi.

Asker uğurlaması altında hiç bir etkinlik yapılamayacak.

Boyabat İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri ise gün boyu 65 yaş üstü sokağa çıkanları uyarırken, evlerinde yalnız yaşayanlarında gerekli ihtiyaçları için çalışma yaptı.

Boyabat Umumi Hıfzısıhha Meclisie 21 Mart 2020 tarihine toplanarak bazı karalar aldı.

İlçe Umumi Hıfzısıha Meclisinin aldığı son kararlara göre, yaşanan salgının vatandaşlarımızı etkilenmemesi için mesire alanı olarak kullanılan  Boyabat Kalebağı,  Kurusaray Köyü mesire alanı, Bürnük köyü mesire alanı, Yiğren Köyü Üç oluklar mesire alanı ve mahallelerde bulunan alanlarda piknik yapılamayacak.

65 yaş üstü ve kronik hastalığı olanlar bir yere gitmek istediklerinde en yakın kolluk kuvvetlerinden yardım isteyecek.

Faaliyetlerine devam eden çay ocakları, lokantalar, pastahaneler gibi işyerlerinin satışlarına izin verilirken, oturma alanlarını kaldırıp sadece paket servis yapabilecekler.

Ekmek satış yerlerinde ise vatandaşların ekmeklerle her türlü teması olmayacak, ekmekler ellenmeyecek, ekmekler gerekli önlemler eşliğinde satış elemanı tarafından kontrollü bir şekilde verilecek. Ekmek veren satış elemanı, para ile temas etmeyecek, ekmek ücretlerini farklı çalışan tahsil edecek.

İlçede satış yapan marketler, aynı anda en fazla 10 kişiyi müşteri olarak alacak, daha fazla müşteri aynı anda bulunmayacak. Müşteriler kasada hesap ödenirken yeterli mesafede duracaklar

Cenaze merasimleri, sadece cenazenin bulunduğu mahalle veya köy camileri ile mezarlıklarda yapılacak, dini vecibeler ve defin işlemleri sırasında cemaat arasında 1 metre mesafesi gözetilecek.

Açıklanan kurallara uymayanlara ve ihlal edenlere ilgili mevzuat gereği 392 TL ile 3 bin TL arasında değişen miktarlarda İdari Para Cezası uygulanacak.

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:23 03 2020 01:18(1244) Facebook'ta Paylaş

2. Yorum: daylulu kerem 23 03 2020 11:38
kaveci , berber, kuaför, lokantacı esnaf bu süreçte biraz iş kaybı yaşayacak ama başka çaresi yok dostlar.

1. Yorum: 65kuşağı 23 03 2020 11:19
ya bu 65 yaş üzerine yasak geldi ama çok ihlal var dinlemiyorlar.evde zor tutuyor bir çok aile.kendilerinide düşünmüyorlar ailelerinide.bunlara taviz vermemek lazım resmi görevlilerin iyi niyetini istismat ediyorlar. ceza uygulaması şart.hem para cezası hem gözaltı yapılmalı hemde çok acil.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Çocuklarınızın çizdiği resimleri yollayı Salgın sonrası definlerle ilgili Diyanet Mahsur Kalan Keçi Uçurumdan Düşerek Tele Sinop’ta Maddi Hasarlı Trafik Kaza Nihayet… Faik Gürsoy vefat etti Sinop Belediyesinden fatura erteleme kar Çadır Yerine, Eski Hastane Binası Kullan Şehir Dışından Gelenlerin Karantina Şart Durağan’da Polis Ekipleri Kurallar KOVİD-19 Risklerine Karşı KOBİ Alacaklar Boyabat’ta Polis Önlemleri Artırdı Bu sefer Erfelek ilçesinden kötü haber g Ayşe Kürekçi hanımefendi vefat etti Osman Demirci vefat etti Türkiye’nin En Büyük Cam Terası İn Boyabat'ta Eczanelerin Çalışma Saatleri İstanbul yolunda Sinop'a dönen gurbetçil Sinop'ta en çok vaka Boyabat, Saraydüzü Sinop’ta Ateş Ölçerli Trafik Kontr Şehirlerarası ulaşım kısıtlaması şahsi a Boyabat Esnaf Kefalet Kooperatifinden Es Hemşehrimiz Seyit Ali Tufan, Koronovirüs Sinop İl Hıfzıssıhha Kurulundan Flaş Kar Trafik Kazası 1 Yaralı (27 Mart 2020) Boyabat TSO 2020 Yılı Aidatı 1. Taksit Ö İş ciddileşiyor! Karadeniz Kanun Teklifi Sundu Yazar Ali KOCA'nın Şiir Kitabı Çıktı... Semt pazarlarıyla ilgili önemli kararlar Hamide Yıldız hanımefendi vefat etti Ekonomiyi İlgilendiren Her Konuda Üyeler Boyabatlı Zeliha Nur Maviş’e Ulusl Üniversiteler bahar dönemi açılmayacak Sokaktaki Dostlarımızı Unutmadılar Eker: "Yerelde Önlem Arttırılmalı, Takdi Karadeniz: "Ek Ödemeden Tüm Personel Fay Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Çalışma Belediye Yetkililerine Önerimiz Yanlış, Başka Bir Yanlışla Düzeltilmez Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin B Trafik Kazasında Can Verdi Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesinde Önl Boyabat Mezbaha İhalesi İptal mi Oldu? 65 Yaş Üstü Vatandaşın Alışverişini Zabı Keçi dağda mahsur kaldı Vatandaşların Çoğunluğu Önlem Olarak Eve Sinop'ta Pazartesi Pazarı iptal İçişleri Bakanlığı’ndan bir genelg Tümü

Dörtyol Demsa Market, Adrese Servis Hizmetine Başladı


İsyan ediyorum


Üst Üste 3 Gün Alkış


Korona Virüs Ev Cami


Gölge Adam Gözüyle Bir Başka Açıdan Koronavirüs


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


Çanakkale Şehitlerine


17 Şubat Dünya Kediler Günü


Boyabat'tan Kar Fotoğrafları - 2020 -2


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


İnsan hakları ve engelliler


Boyabat'ın 2019 yılı nüfusu belli oldu


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 4. Yılında Rahmetle Anıyoruz


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Bugün Kış Başlıyor


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Nisan ayı ziyaretci sayısı:21829 DtGaNi

* ANASAYFA *