E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Barış Karadeniz Koronavirüs(Covid-19) ile ilgili açıklamalarda bulundu

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divan Üyesi Barış Karadeniz Koronavirüs(Covid-19) ile ilgili açıklamalarda bulundu. Karadeniz virüsle mücadelede alınacak kişisel önlemlerin önemine değindi.

Yaptığı açıklamada;
''Dünya Sağlık Örgütünce Pandemi olarak nitelendirilen Koronavirüs'e karşı alacağımız kişisel önlemler elzemdir. Her daim tedbirli ve temkinli olunmalı, mücbir durumlar dışında dışarıya çıkılmamalı, kalabalık ortamlara girmekten kaçınılmalıdır. Eller sabun kullanarak sık sık yıkanmalı, kolonya ve dezenfektan ürünlerle dezenfekte edilmelidir. Bulunulan ortam sık sık havalandırılmalı bu süre zarfında misafir kabul edilmemelidir. Yurt dışı ziyaretleri ertelenmeli, yurtdışından dönen vatandaşlarımız 14 gün karantina kuralına uyarak sosyal izolasyonu sağlamalıdır. Birebir temaslardan kaçınarak sosyal mesafe alanı korunmalıdır. Önlem alındığında, uzmanların önerilerine uyulduğunda bu hastalığı en az kayıpla atlatacağımızdan şüphemiz yok.'' dedi.

Virüsle mücadelede en önde yer alan sağlık çalışanlarına teşekkür eden Karadeniz; ''Bu süreçte bizler için sabah akşam demeden, mesai mefhumu gözetmeden çalışan sağlık çalışanlarımıza ne kadar teşekkür etsek az. Bizler türlü önlemler altında dahi sokağa çıkmaya korkarken hekimlerimiz ve tüm sağlık ekibimiz elini taşın altına koyarak çalışıyor. Bu kutsal görevi iş ahlakı özveri ile yerine getiren her bir sağlık çalışanımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Onlar böyle şartlar altında çalışırken bizlerin de onlara karşı yerine getirmesi gereken sorumluluklar bulunuyor. Öncelikle hastalığın ülkemizde görüldüğü ilk günden bu yana ''Biz sizin için buradayız sizler de bizim için evlerinizde kalın'' diyerek evde kalmamızı isteyen sağlık çalışanlarımızı dinleyerek mümkün olduğunca evimizde kalacağız. Ailesinde veya çevresinde karantinada ya da tedavi gören hastası bulunan vatandaşlarımızın bu kritik süreçte hekimlerimizi dinleyerek onlara yardımcı olmaları gerekiyor. Hekimlerimizin, sağlık personelimizin uyarılarını dikkate alarak onların iş yükünü hafifletebiliriz. Bizim için orada olan sağlık çalışanlarımıza en büyük yardımı böylelikle yapmış olacağız'' ifadelerine yer verdi.

Sosyal medyada yapılan asılsız haberler ve görüntülerle halkın kaosa sürüklenmek istendiğini sözlerine ekleyen Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili Barış Karadeniz;
''Bu kritik süreçte kaos ortamı yaratmak isteyen, kaos ortamından beslenen art niyetli kişi veya kişilerce sosyal medya organlarından yapılan asılsız belge, fotoğraf video ve ses kayıtlarının çoğaldığını gözlemliyoruz. İnternet kullanımının her geçen gün arttığı ve sosyal medya mecralarında geçirilen süreye paralel halkımızı karamsarlığa ve psikolojik dramlara sürüklemek isteyenlerin karşısında durmalı, özellikle kıymetli büyüklerimizin yalan yanlış haberlerle umutsuzluğa sürüklenmesini önlemeliyiz. Anlık haberleşme programlarından gelen asılsız belge, haber, video fotoğraf ve ses kayıtlarını önemsemeyelim, resmi kaynaklardan yapılan açıklamalar dışında başka bilgilere inanmayalım. Bakanlığımızla, valiliğimizle, yerel yönetimimizle teyakkuz halindeyiz. Herhangi bir durumda vatandaşlarımızın direkt bizi aramalarını beklediğimi, elimizden gelen yardımı yapacağımızı vatandaşlarımızla her daim birlikte olduğumuzu belirtiyorum. Dün olduğu gibi bugün de telefonumuz vatandaşlarımıza hep açık. Bu süreci hep birlikte mücadele ederek atlatacağız'' sözleri ile cümlelerini sonlandırdı.

Tarih:23 03 2020 15:27(984) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Dörtyol'da Yola Sığmadılar İrfan Erbaş Ramazan Bayramı Mesajı Yayım Sinop’ta trafik kazası 1 ölü Sinop'ta ineğe çarpan otomobil alev topu Recep Doğan vefat etti Aziz Meşe vefat etti Mehmet Celep vefat etti Eleştiriye Açığız Ama Hakarete Verecek C Sinop Valiliğinden Boyabat ve Durağan iç Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı Boyabat Umu Boyabat Ticaret ve Sanayi Odasından Çok Boyabat’ta Refüje Çarpan Otomobil Ters D Boyabat, sağlıkta B sınıfına yükseldi Şerife Muslu hanımefendi vefat etti Erbaş Şekerleme, online sipariş internet Helal Olsun Sana Arife Aktaş hanımefendi vefat etti Özel İdarede Şantiyeler Çalışıyor Nihayet Bre Başkan İşte Hizmet Bu Ali Cengiz Balı vefat etti Minik Kediye Büyük İyilik TBB Basına ve Kamuoyuna Barış Karadeniz Atatürk'ü Anma Gençlik v Erbaş Şekerleme, Yeni Yüzüyle Hizmete De Abdullah Kılıçaslan vefat etti 81 İl Valiliğine Yaz Mevsimi Trafik Tedb “BiTıklaAvrupa” eğitim progr 686 yıl öncesinin Sinop'unu merak ettini Durağan’da 13 Yaşındaki Kızını 2 Yıl Ara Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası, 266 ade Boyabat Sarıağaççayı Köyü Karantinaya Al Boyabat Dörtyol’da Otomobil Aniden Erfelek-Ayancık Arası Trafik Kazası, Ara Boyabat’ta duyarsızlığın ve saygıs Boyabat Gençlik Merkezinden Ramazan Harç Sultan Külcü hanımefendi vefat etti Zilif Yalçın hanımefendi vefat etti Boyabat’ta Yerli Ürünler Tezgahlar Tek Yürek Seferberliği Çığ Gibi Büyüyor Boyabat Belediyesinden Pes Dedirten Uygu Boyabat’ta Bunu da Gördük, Hizmet Şehri Avcı hanımefendi vefat etti Şemsettin Ermiş vefat etti Sinop'ta lisans alan ilk firma Boyabat't Köpeğini kürekle öldüren şahsa 947 TL ce Boyabat’ta da Berberler ve Kuaförler Açı Hava Sıcaklıklarının Hissedilir Derecede 12 Mayıs Hemşireler Günü ve Haftası Kutl KÖYDES Onaylandı Tümü

Doğuca Yaylasına Kar Yağdı


2020 - 1441 Ramazan İmsakiyesi


19 Mayıs Tatil Değil Bayramdır


Modanız Batsın


Engelliler Haftası sessiz geçti


BP Ersa Akaryakıt İstasyonundan Kampanya


Lider ve Dava Üzerinde Düşünceler…


Temiz bir dünyaya ihtiyaç var


Maske Düştü


Boyabat Gazetesi, Bütün Annelerin Gününü Kutlar


İsyan ediyorum


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


Çanakkale Şehitlerine


17 Şubat Dünya Kediler Günü


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


Boyabat'ın 2019 yılı nüfusu belli oldu


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Mayıs ayı ziyaretci sayısı:1395546 DtGaNi

* ANASAYFA *