E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Barış Karadeniz Koronavirüs(Covid-19) ile ilgili açıklamalarda bulundu

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divan Üyesi Barış Karadeniz Koronavirüs(Covid-19) ile ilgili açıklamalarda bulundu. Karadeniz virüsle mücadelede alınacak kişisel önlemlerin önemine değindi.

Yaptığı açıklamada;
''Dünya Sağlık Örgütünce Pandemi olarak nitelendirilen Koronavirüs'e karşı alacağımız kişisel önlemler elzemdir. Her daim tedbirli ve temkinli olunmalı, mücbir durumlar dışında dışarıya çıkılmamalı, kalabalık ortamlara girmekten kaçınılmalıdır. Eller sabun kullanarak sık sık yıkanmalı, kolonya ve dezenfektan ürünlerle dezenfekte edilmelidir. Bulunulan ortam sık sık havalandırılmalı bu süre zarfında misafir kabul edilmemelidir. Yurt dışı ziyaretleri ertelenmeli, yurtdışından dönen vatandaşlarımız 14 gün karantina kuralına uyarak sosyal izolasyonu sağlamalıdır. Birebir temaslardan kaçınarak sosyal mesafe alanı korunmalıdır. Önlem alındığında, uzmanların önerilerine uyulduğunda bu hastalığı en az kayıpla atlatacağımızdan şüphemiz yok.'' dedi.

Virüsle mücadelede en önde yer alan sağlık çalışanlarına teşekkür eden Karadeniz; ''Bu süreçte bizler için sabah akşam demeden, mesai mefhumu gözetmeden çalışan sağlık çalışanlarımıza ne kadar teşekkür etsek az. Bizler türlü önlemler altında dahi sokağa çıkmaya korkarken hekimlerimiz ve tüm sağlık ekibimiz elini taşın altına koyarak çalışıyor. Bu kutsal görevi iş ahlakı özveri ile yerine getiren her bir sağlık çalışanımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Onlar böyle şartlar altında çalışırken bizlerin de onlara karşı yerine getirmesi gereken sorumluluklar bulunuyor. Öncelikle hastalığın ülkemizde görüldüğü ilk günden bu yana ''Biz sizin için buradayız sizler de bizim için evlerinizde kalın'' diyerek evde kalmamızı isteyen sağlık çalışanlarımızı dinleyerek mümkün olduğunca evimizde kalacağız. Ailesinde veya çevresinde karantinada ya da tedavi gören hastası bulunan vatandaşlarımızın bu kritik süreçte hekimlerimizi dinleyerek onlara yardımcı olmaları gerekiyor. Hekimlerimizin, sağlık personelimizin uyarılarını dikkate alarak onların iş yükünü hafifletebiliriz. Bizim için orada olan sağlık çalışanlarımıza en büyük yardımı böylelikle yapmış olacağız'' ifadelerine yer verdi.

Sosyal medyada yapılan asılsız haberler ve görüntülerle halkın kaosa sürüklenmek istendiğini sözlerine ekleyen Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili Barış Karadeniz;
''Bu kritik süreçte kaos ortamı yaratmak isteyen, kaos ortamından beslenen art niyetli kişi veya kişilerce sosyal medya organlarından yapılan asılsız belge, fotoğraf video ve ses kayıtlarının çoğaldığını gözlemliyoruz. İnternet kullanımının her geçen gün arttığı ve sosyal medya mecralarında geçirilen süreye paralel halkımızı karamsarlığa ve psikolojik dramlara sürüklemek isteyenlerin karşısında durmalı, özellikle kıymetli büyüklerimizin yalan yanlış haberlerle umutsuzluğa sürüklenmesini önlemeliyiz. Anlık haberleşme programlarından gelen asılsız belge, haber, video fotoğraf ve ses kayıtlarını önemsemeyelim, resmi kaynaklardan yapılan açıklamalar dışında başka bilgilere inanmayalım. Bakanlığımızla, valiliğimizle, yerel yönetimimizle teyakkuz halindeyiz. Herhangi bir durumda vatandaşlarımızın direkt bizi aramalarını beklediğimi, elimizden gelen yardımı yapacağımızı vatandaşlarımızla her daim birlikte olduğumuzu belirtiyorum. Dün olduğu gibi bugün de telefonumuz vatandaşlarımıza hep açık. Bu süreci hep birlikte mücadele ederek atlatacağız'' sözleri ile cümlelerini sonlandırdı.

Tarih:23 03 2020 15:27(576) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Hemşehrimiz Seyit Ali Tufan, Koronovirüs Sinop İl Hıfzıssıhha Kurulundan Flaş Kar Trafik Kazası 1 Yaralı (27 Mart 2020) Boyabat TSO 2020 Yılı Aidatı 1. Taksit Ö İş ciddileşiyor! Karadeniz Kanun Teklifi Sundu Yazar Ali KOCA'nın Şiir Kitabı Çıktı... Semt pazarlarıyla ilgili önemli kararlar Hamide Yıldız hanımefendi vefat etti Ekonomiyi İlgilendiren Her Konuda Üyeler Boyabatlı Zeliha Nur Maviş’e Ulusl Üniversiteler bahar dönemi açılmayacak Sokaktaki Dostlarımızı Unutmadılar Eker: "Yerelde Önlem Arttırılmalı, Takdi Karadeniz: "Ek Ödemeden Tüm Personel Fay Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Çalışma Belediye Yetkililerine Önerimiz Yanlış, Başka Bir Yanlışla Düzeltilmez Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin B Trafik Kazasında Can Verdi Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesinde Önl Boyabat Mezbaha İhalesi İptal mi Oldu? 65 Yaş Üstü Vatandaşın Alışverişini Zabı Keçi dağda mahsur kaldı Vatandaşların Çoğunluğu Önlem Olarak Eve Sinop'ta Pazartesi Pazarı iptal İçişleri Bakanlığı’ndan bir genelg Şerife Çıkmaz hanımefendi vefat etti 13 Yaşındaki Kız 4. Katın Balkonundan At Bu Ne Duyarsızlık, Önlemler Nerede? 5 Gündür Kurtarılamadı Barış Karadeniz Koronavirüs ile ilgili a Yasağa Uymayan 65 Yaş Üstü Kişileri Poli Netlik kazanmadı! İlçede Alınan Son Kararlar, Bu Uyarıları Ayancık Pazaryeri Faaliyetleri Durduruld Abdullah Aydoğan vefat etti 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı! Mangal ve piknik yapılması yasakladı Boyabat İYİ Miraç Berat Kandili Kutlama 112 Acil Ekipleri Uyardı Mahsur Kalan Keçi Kurtarılmayı Bekliyor Sinop’ta trafik kazası 2 yaralı Barış Karadeniz, Yaşlılar Haftası Kutlam Recep Tekin vefat etti Meral Akşener'den önemli açıklamalar Acil olmayan ameliyatlar durduruldu! İlçe Sağlık Müdürlüğünden Boyabatlılara İl Özel İdaresinde Yoğun Kar Mesaisi: 45 Tümü

İsyan ediyorum


Üst Üste 3 Gün Alkış


Dörtyol Demsa Market, Adrese Servis Hizmetine Başladı


Korona Virüs Ev Cami


Gölge Adam Gözüyle Bir Başka Açıdan Koronavirüs


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


Çanakkale Şehitlerine


17 Şubat Dünya Kediler Günü


Boyabat'tan Kar Fotoğrafları - 2020 -2


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


İnsan hakları ve engelliler


Boyabat'ın 2019 yılı nüfusu belli oldu


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 4. Yılında Rahmetle Anıyoruz


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Bugün Kış Başlıyor


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Mart ayı ziyaretci sayısı:1517487 DtGaNi

* ANASAYFA *