E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Karadeniz: "Ek Ödemeden Tüm Personel Faydalanabilmelidir"

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divan Üyesi Barış Karadeniz Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan sağlık çalışanlarına yüzde yüz orandaki ek ödeme hakkında açıklamalarda bulundu.

Karadeniz ödemelerde adil olunması gerektiğini belirttiği açıklamasında; ''Dünya Sağlık Örgütünce Pandemi olarak nitelendirilen bir virüsle mücadele ediyoruz. Televizyonlardan, sosyal medyadan evde kalma çağrıları yapılırken bizim sağlığımız için elini taşın altına koyan mesai mefhumu gözetmeden canla başla çalışan sağlık çalışanlarımız en büyük övgüyü hak ediyor.

Dün Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun da dile getirdiği gibi sağlık çalışanlarımıza bir takım hakların verilmesi, ücretlerinde artışa gidilmesi gerektiğini belirttik. Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca yaptığı açıklamada sağlık çalışanlarına yüzde yüz ek ödemelerin yapılacağını belirtti. Fakat bu ek ödemelerden kadrolu personel dışında hiç kimse yararlanamıyor.

SayınFahrettin Koca'ya soruyorum; bu hastanenin taşeron çalışan temizlikçisi, güvenlikçisi, şoförü, hastabakıcısı yok mu, sözleşmeli çalışan hemşireleri başka çalışanları yok mu? Bu çalışanlar da risk taşımıyor mu?

Sabah akşam demeden gerektiğinde evlerine gitmeden çalışan bu sağlık emekçilerinin hakkı görmezden gelinmemelidir. Bu ek ödemeden tüm personel faydalanabilmeli, birimler arasında seçme yapılmamalıdır. Bizler için gece gündüz demeden çalışan emekçilerin hakkı verilmelidir.'' ifadelerine yer verdi.

Tarih:26 03 2020 14:02(1182) Facebook'ta Paylaş

2. Yorum: murat 27 03 2020 03:39
özel hastane çalıaşanları olarak pandemi kapsamında risk altında aktif mücadele vermekteyiz, bizimde hakkımız olduğunu düşünüyoruz saygılarımızla

1. Yorum: işçi 26 03 2020 17:32
teşekkür ederim sayın vekilim çok haklısın


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

74 Gün Sonra Cuma Namazı Kılındı Yaralanan Yavru Köpeğe Sahip Çıktılar Ayağı Tele Takılan Güvercini İtfaiye Kur Sinop'ta 4 metre boyundaki dev yılan kor Sıyrıklarla Kurtuldular Halil Küçük vefat etti Boyabat Kaymakamlığından Cuma Namazı ile Sinop İl Emniyet Müdürlüğünde Yangın Sonunda Doğruyu Buldun Şefik Başkan Boyabat Gençlik Merkezi Müdürlüğü 19 May Emniyet Güçlerinin Trafik Denetimi Devam Haydi İnsanlık İş Başına! İki Aile Arasında Kavga Bir Pazartesi Günü Boyabat Dörtyol'dan G Dörtyol'da ki Bilboard Ne Zaman Tamir Ed Güvenlik Güçlerine Bayram Ziyaretleri Alime Karagülle hanımefendi vefat etti Hüseyin Bozdemir vefat etti Dörtyol'da Yola Sığmadılar İrfan Erbaş Ramazan Bayramı Mesajı Yayım Sinop’ta trafik kazası 1 ölü Sinop'ta ineğe çarpan otomobil alev topu Recep Doğan vefat etti Aziz Meşe vefat etti Mehmet Celep vefat etti Eleştiriye Açığız Ama Hakarete Verecek C Sinop Valiliğinden Boyabat ve Durağan iç Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı Boyabat Umu Boyabat Ticaret ve Sanayi Odasından Çok Boyabat’ta Refüje Çarpan Otomobil Ters D Boyabat, sağlıkta B sınıfına yükseldi Şerife Muslu hanımefendi vefat etti Erbaş Şekerleme, online sipariş internet Helal Olsun Sana Arife Aktaş hanımefendi vefat etti Özel İdarede Şantiyeler Çalışıyor Nihayet Bre Başkan İşte Hizmet Bu Ali Cengiz Balı vefat etti Minik Kediye Büyük İyilik TBB Basına ve Kamuoyuna Barış Karadeniz Atatürk'ü Anma Gençlik v Erbaş Şekerleme, Yeni Yüzüyle Hizmete De Abdullah Kılıçaslan vefat etti 81 İl Valiliğine Yaz Mevsimi Trafik Tedb “BiTıklaAvrupa” eğitim progr 686 yıl öncesinin Sinop'unu merak ettini Durağan’da 13 Yaşındaki Kızını 2 Yıl Ara Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası, 266 ade Boyabat Sarıağaççayı Köyü Karantinaya Al Tümü

Fiziksel mesafe sosyal yakınlaşma


Doğuca Yaylasına Kar Yağdı


2020 - 1441 Ramazan İmsakiyesi


19 Mayıs Tatil Değil Bayramdır


Modanız Batsın


BP Ersa Akaryakıt İstasyonundan Kampanya


Lider ve Dava Üzerinde Düşünceler…


Temiz bir dünyaya ihtiyaç var


Maske Düştü


Boyabat Gazetesi, Bütün Annelerin Gününü Kutlar


İsyan ediyorum


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


Çanakkale Şehitlerine


17 Şubat Dünya Kediler Günü


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


Boyabat'ın 2019 yılı nüfusu belli oldu


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Mayıs ayı ziyaretci sayısı:1616037 DtGaNi

* ANASAYFA *