E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sokaktaki Dostlarımızı Unutmadılar

Korona virüsten korunmak maksadıyla getirilen kısıtlamalar neticesinde ihtiyaç sahiplerine yardım etmek amacıyla Tek Yürek Seferberliği ile yaşlı vatandaşların yardımlarına koşan Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığı sokaktaki dostlarımıza da kucak açtı.

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığı ve Sinop Belediyesi  korona virüs önlemleri nedeni ile evlerinden çıkamayan vatandaşlara yardım eli uzatıyor.

Tüm ülkenin dört bir köşesinde yaşlı ve evden çıkamayan vatandaşlar için başta kolluk kuvvetleri olmak üzere, partiler, STK’lar birçok vatandaş seferberlik ilan etti.

Sinop Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığı ve Sinop Belediyesi da bu kapsamda dışarı çıkamayan yaşlı vatandaşlar, hamileler ve engelli vatandaşlara yardımcı olmak maksadıyla Tek Yürek Seferberliği ilan etti.

Merkez İlçe Başkanı  Mustafa Tolga Kara ’nın önderliğinde, Sinop Belediyesi ve CHP Sinop Gençlik Kollarının ortak çalışması ile yürütülen projede ihtiyaç sahibi vatandaşların Alo 153 veya 0 368 261 18 44, 0 368 261 18 45, 0 542 268 05 57, 0 545 581 27 02 veya 0 542 539 17 80 numaralarını arayarak acil gıda ihtiyaçları başta olmak üzere tüm temel ihtiyaçlarını iletmeleri yeterli.

Sosyal sorumluluk bilinciyle oluşan bu faaliyetin yanı sıra sokaktaki dostlarımız da unutulmadı.

Kafe, restoran, büfe ve benzeri işletmelerin kapanması, birçok vatandaşın evden çıkmaması neticesinde yiyecek bulmakta güçlük çeken sokaktaki dostlarımızın yardımına koşan Merkez İlçe Başkanı ve yönetim kurulu, çeşitli bölgelere mama bırakarak örnek davranış sergilemiş oldu.

Merkez İlçe Başkanı Kara, doğayla ve doğadaki tüm canlılarla birlikte yaşamayı öğrenmenin ve paylaşmanın önemini vurgularken, tüm vatandaşların sokaktaki dostlarını düşünmelerini ve imkanları doğrultusunda yemeklerini bölüşmeleri gerektiğinin altını çizdi.

Kaynak: Gerzenin Sesi.com

Tarih:26 03 2020 14:46(1487) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

74 Gün Sonra Cuma Namazı Kılındı Yaralanan Yavru Köpeğe Sahip Çıktılar Ayağı Tele Takılan Güvercini İtfaiye Kur Sinop'ta 4 metre boyundaki dev yılan kor Sıyrıklarla Kurtuldular Halil Küçük vefat etti Boyabat Kaymakamlığından Cuma Namazı ile Sinop İl Emniyet Müdürlüğünde Yangın Sonunda Doğruyu Buldun Şefik Başkan Boyabat Gençlik Merkezi Müdürlüğü 19 May Emniyet Güçlerinin Trafik Denetimi Devam Haydi İnsanlık İş Başına! İki Aile Arasında Kavga Bir Pazartesi Günü Boyabat Dörtyol'dan G Dörtyol'da ki Bilboard Ne Zaman Tamir Ed Güvenlik Güçlerine Bayram Ziyaretleri Alime Karagülle hanımefendi vefat etti Hüseyin Bozdemir vefat etti Dörtyol'da Yola Sığmadılar İrfan Erbaş Ramazan Bayramı Mesajı Yayım Sinop’ta trafik kazası 1 ölü Sinop'ta ineğe çarpan otomobil alev topu Recep Doğan vefat etti Aziz Meşe vefat etti Mehmet Celep vefat etti Eleştiriye Açığız Ama Hakarete Verecek C Sinop Valiliğinden Boyabat ve Durağan iç Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı Boyabat Umu Boyabat Ticaret ve Sanayi Odasından Çok Boyabat’ta Refüje Çarpan Otomobil Ters D Boyabat, sağlıkta B sınıfına yükseldi Şerife Muslu hanımefendi vefat etti Erbaş Şekerleme, online sipariş internet Helal Olsun Sana Arife Aktaş hanımefendi vefat etti Özel İdarede Şantiyeler Çalışıyor Nihayet Bre Başkan İşte Hizmet Bu Ali Cengiz Balı vefat etti Minik Kediye Büyük İyilik TBB Basına ve Kamuoyuna Barış Karadeniz Atatürk'ü Anma Gençlik v Erbaş Şekerleme, Yeni Yüzüyle Hizmete De Abdullah Kılıçaslan vefat etti 81 İl Valiliğine Yaz Mevsimi Trafik Tedb “BiTıklaAvrupa” eğitim progr 686 yıl öncesinin Sinop'unu merak ettini Durağan’da 13 Yaşındaki Kızını 2 Yıl Ara Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası, 266 ade Boyabat Sarıağaççayı Köyü Karantinaya Al Tümü

Fiziksel mesafe sosyal yakınlaşma


Doğuca Yaylasına Kar Yağdı


2020 - 1441 Ramazan İmsakiyesi


19 Mayıs Tatil Değil Bayramdır


Modanız Batsın


BP Ersa Akaryakıt İstasyonundan Kampanya


Lider ve Dava Üzerinde Düşünceler…


Temiz bir dünyaya ihtiyaç var


Maske Düştü


Boyabat Gazetesi, Bütün Annelerin Gününü Kutlar


İsyan ediyorum


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


Çanakkale Şehitlerine


17 Şubat Dünya Kediler Günü


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


Boyabat'ın 2019 yılı nüfusu belli oldu


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Mayıs ayı ziyaretci sayısı:1614108 DtGaNi

* ANASAYFA *