E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Ramazan hüzünlü dönemde geldi

Tüm İslâm Âlemi’nin heyecanla beklediği Ramazan-ı Şerif ayı geldi.

Kapımızı kimseye açamadığımız şu günlerde, şüphe duymadan evlerimize buyur edip, başköşeye oturttuğumuz en özel misafirimizdir Ramazan-ıŞerif ayı.

Bu sene hüzünlü bir dönemde geldi ise de bizleri Yüce Yaradan’a biraz daha yakınlaştırdığı için şükrediyoruz. Şu zor günlerde; birliğe, beraberliğe, barışa, sağlığa, huzura ve dayanışmaya vesile olmasını diliyorum.

Ramazan ayı Kur’an ayıdır. O’nu okuyalım. Mesajını anlamaya çalışalım. Emir ve yasaklarıyla gündelik yaşantımızı şekillendirelim. Ramazan ayını pide ile güllaç tatlısı arasına sıkıştırmayalım.

Rahmet ayında merhametli olalım. Kendimize karşı çevremizdeki insanların kusurları oldu ise bağışlayalım. Mevla’dan hepimiz için af dileyelim.

Vücudumuza sağlık, gönlümüze huzur, soframıza bereket gelsin. Tembel olmayalım. Çok çalışalım, bir şeyler üretelim, kazancımız artsın.

Allah arı olanı sever. İhlasla, samimiyetle doğru yol üzerinde, dosdoğru olanlarla hayatımızı sürdürelim.

Öyle bir imtihandan geçiyoruz ki; anne doğurduğu, kendisinden bir parça olan yavrusuna sarılamıyor. Ne kadar hürmetkar olsa da evlat babasının elini öpemiyor. Mahalle camilerimiz ibadete, Kabe’miz ziyaretlere kapalı. Bu acı halimizi muhasebe etmeliyiz.

Ramazan ayı bereketinin milletçe umutlarımızı yeşertmesini, kardeşliğimizi pekiştirmesini, sevgimizi güçlendirmesini, yeni başlangıçlara kapı aralamasını Cenabı Hak’tan niyaz ediyorum.

İbadetleriniz makbul, ramazanınız mübarek olsun.

Tarih:25 04 2020 15:13(12469) Facebook'ta Paylaş

6. Yorum: gokboru 02 05 2020 00:13
bu süreç sonrası gıda başta olmak.üzre sıkıntı yaşanacak dünyada ve turkiyede tekrar tarıma ağırlık verilmeli biyoluk virolok genetik bilimlerine ağırlık verilmeli beton yerine daha çok bilimsel faaliyetlere yatırım yapılmalı su projeleri uretilmeli sonraki süreçte tarım ve su üzerinden bu savaş devam ettirilecek yerli tohum islahina acilen donulmeli asi çalışmaları artirilmalinisrailin en buyuk sorunu su sorunudur her yol israil e derin amerika ya çıkar bu konulara biran önce donmezsek ileriki yıllar felaket olacak.syg

5. Yorum: gokboru 01 05 2020 23:57
bu salgin öyle iktidarın dediği gibi bitmez bir aya kadar ikinci ve üçüncü dalga üçlü rituelde bir birbuçuk yılda biter ona göre çok dikkat rehavete asla kapılmayın dostlar çünkü bu halti üreten zihniyet bir iki.ayda istediği sonuca ulasamayacagindan bunu uzun vadeye yaymak niyetindedir.syg

4. Yorum: gokboru 25 04 2020 23:11
tehlike çok büyük bunları neden yazdım rehavete kapılmayın evden lütfen çıkmayın bu sefer düğmeye zalimce basıldı çünkü tüm dünyada bir nevi 3.dünya savaşı şeklinde prova yapılıyor zaten düşünün başımıza bomba yapmıyor geri kalan herşey bir savaş durumu zaten basite almayın bu olayı dikkatli olun sadece fark düşman gözle görülmüyor ve daha az maliyetle bu savaşı çıkardılar olay bundan ibaret kimseye busey olması sevdiklerinize bisey olmasın onların planı varsa tanrininda sefaati var elbet syg.

3. Yorum: gokboru 25 04 2020 22:59
bu serefsizlerin operasyonunun adı id2020 dir yani dijital ilaç ve asi olayı herkese çip takip insanı robotlastirma projesi bu konu sayfalarca anlatılır ama gerçek bu ne yazıkki asi ilaç vs.hepsi var bunlardan ama dünya diz cokunce verilecek bunlar 50 trilyon doları dünyadan tahsil edince bu savaş duracak ama bitmeyecek takı bunların felsefesi altın çağa kadar dünya nüfusu 400 milyona inene kadar devam edecek süleyman tapınağı inşa edilene dek bu arada ısrail askerleri bu cipleri kullanmaktadır.şuh
ramazanimiz mübarek olsun.

2. Yorum: gokboru 25 04 2020 22:41
tüm dünyaya bu virus belasını musallat eden şeytana tapan global çetenin allah belasını versin üretilen bu biyolojik savaşın neticesinde hangi dinden olursa olsun ölen tüm insanlara rahmet olsun içerde ve dışardaki isbirlikcilerininde allah ayrıca belasını versin goktanri türkü korusun ve yuceltsin.

1. Yorum: daylı kırlı niyazi 25 04 2020 22:39
hoşgeldin ya şehri ramazan.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Günel Halı Eleman İlanı


Buğday da Askıda


Çocuklar ve hayvanlar


Sinop Basınını Rahatsız Eden Olay


İnadın ve İnancın Adı "ERNESTO CHE GUEVARA"


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


Hicri Yılbaşı 1 Muharrem 1442


Tatil anılarınız çöp olmasın


TÜRK KİMDİR ?


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Boyabat Gazetesi 15. Yaşında


Paraşütten çeltik tarlaları


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Fiziksel mesafe sosyal yakınlaşma


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz


Ekim ayı ziyaretci sayısı:1579698 DtGaNi

* ANASAYFA *