E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Virüs

Ülkemiz, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 101 yılın ilk günlerinde iki tür virüs ile karşı karşıya. Biri 2019 yılı sonlarında Çin de başlayıp dünyayı etkisi altına alan Korona virüsü, diğeri de ülkemiz de yaşanan siyasi virüs.

Dünyayı da etkisi altına alan musibet Korona virüsü nedeniyle Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 100. yılını evlerimizin balkonlarından kutlamak zorunda kaldık.

23 Nisan günü saat 21 de doğudan batıya, güneyden kuzeye tüm Türkiye de evlerimizin balkonundan İstiklal marşımızı okuyarak kutlamak iyi oldu. Teknoloji sayesinde eşi dostu ile canlı bağlanarak daha da coşkulu bir kutlama yaptık.

Aynı saatte balkonlarımızda kutlayalım fikri TBMM başkanı Mustafa Şentop’un önerisiydi. İyi oldu. Fakat korona virüsü bahane ederek meclisteki yüzüncü yıl kutlamalarına parti liderleri katılmasa da olur demesi iyi olmadı. Yetkililerin A dan Z ye hepsi TBMM de olmalıydı.

Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolda ilk adım olan TBMM’nin açılışının 100.'cü yılında birçok arkadaş ve tanıdıktan kutlama mesajı aldım. Bu mesajların çoğunluğu gerçekten yaşadığımız yüzüncü yıl coşkusunu paylaşmak içindi. Çünkü neşe ve özgürlük paylaşıldıkça çoğalır.

Benim mesajım şöyleydi. Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde en yaşlı üye sıfatıyla Sinop Mv Şeref Beyin açılış konuşmasıyla 23 Nisan 1920 de ilan edilen, bir yıl sonra milli bayram, 1929 yılında Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanmaya başlan ULUSAL EGEMENLİK ÇOCUK BAYRAMININ 100. YILI KUTLU OLSUN.

Çok büyük bir katılım ve coşku ile balkonlarımızdan kutladığımız Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramını İstiklal Marşından sonra söylediğimiz Onuncu yıl marşı ve mavi gözlümü söyleyerek coşkumuzu taçlandırdık.

İçimizde burukluk olmadı mı? Tabi ki oldu. Boyabat Belediyesinden de kutlama mesajı almak isterdim ama maalesef almadım. Başka konularda olunca mesajlarını alıyorum ama milli günlerimiz es geçiliyor.

Başka bir konu, TBMM’nin açılışının 100. yılı nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı olmayan Kars’ta bir Camide, KKTC de tüm camilerde istiklal marşımız okunmuş. Ülkemizdeki camilerde okunmadı. Okunmasını çok isterdim. Tüm camilerimizde İstiklal Marşımız okunsa daha iyi olmaz mıydı?

Korona virüs kadar siyasi virüs de tehlikeli. Bu musibet salgından en kısa zamanda kurtulmak için kurallara uymamız gerekir. Ortak hareket etmemiz gerekir. Siyasi virüs nedeniyle de ortak hareket etmeliyiz.

Belirli bir yaş üstü ile belirli bir yaş altı olanlar mecburi olmadıkça evden dışarı çıkamıyoruz. Fakat bazı ihtiyaçlarımızın karşılanması lazım. Bazılarımızın ihtiyaçları siyasi virüs nedeniyle hiç oluyor herhalde.

Maske başta olmak üzere ihtiyacı olan kişilere sen yardım yapabilirsin, ben yapabilirim kavgası var. Ey siyasiler sizin koltuk sevdanız yüzünden yaydığınız siyasi virüslerden nasıl korunacağız? Daha çok rahatsız oluyoruz.

Yetkililerin istediği şekilde müracaat edip, Nisan sonuna geldiğimiz şu günlerde hala maske alamayan çok kişi var. Bende onlardan biriyim. Benden 10 TL yardım isteyen devletimizden 10 paralık maskeyi hala alamayanlardanım.

Büyük devlet olduğumuzu söyleyenlere soruyorum. Bir felaket olur olmaz halkından yardım istemek doğru mu? Bu mu büyüklük?

Bundan 50 yıl önce ilkokul öğretmenim, çocuklar kara günler için birikim yapmak şart. İleride lazım olabilir. Bu birikimi de köylüler danadan biçikten, (beslediği hayvanlardan) şehirlilerde birden, buçuktan yaparlar demişti. Halktan 10 TL bağış isteyenler köylü mü şehirli mi anlayamadım.

Korona virüs nedeniyle kurulması gereken hastanelere bile siyasi virüs bulaşmış durumda. Biz yaparız sen yapamazsın kavgasını yaşayacak günde değiliz. Derneklerin, vakıfların bile yardım toplayıp, yardıma koşarken büyük şehir belediyelerinin bağış toplayıp yardımda bulunmasına engel olunması akıl alır gibi değil. Hatta Fetö ile, pkk ile suçlamak akıllara ziyan. Dün Fetö için hatıra parası bastıranlar, bugün rakiplerini Fetöcü olmakla suçluyorlar. Soruyorum, TBMM’nin 100. yılı için ne yapıldı?

Her nisan ayında kutlu doğum haftası yapanlar neredesiniz? Bu zararlı bir virüs diyenlere siz dün muhterem hoca efendimiz diyordunuz. Yarın korana virüsü ile ilgili önerileri dikkate almadığınız için pişman olabilirsiniz.

Tüm halkımızı etkileyen bu iki virüsten de kurtulmanın yollarını ortak olarak aramalıyız. Siyasi virüs halkımızın bir kısmını etkilemez. Çünkü onun aşısı var. Hem de 100 yıl önce bulunmuş bir aşı. Adı da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk. Aşının kısa adı ATA. Yüzde yüz garantili aşı.

Zaman zaman bu aşının sahtesini yapmaya çalışıyorlar ama uzun ömürlü olamıyor. Sahte olduğu hemen anlaşılıyor.

Korona virüsünden korunmak için maske vereceklerdi. Onu bile alamadık. Nasıl nereden verecekleri bile yılan hikayesine döndü. Maske vereceğiz. Maskesiz dışarı çıkmayın dedikleri günden beri üç kez program değişti. Nereden alacağımızı biz de şaşırdık. Bizler alamadık ama ellinin üzerinde ülkeye sıhhi yardım yaptık deniyor. Bizim maskeler nerede?

Büyük devlet olmamızı çok isterim. Korona nedeniyle birçok ülkeye yardım yaptık diyenlere soruyorum. Halkına bir maskeyi bile ulaştıramayan bir iktidarın başka ülkelere, örneğin İngiltere’ye sıhhi yardım yapmasına ne diyorsunuz?

İngiltere demişken, Osman Gazi Köprüsü, Çanakkale Köprüsü, Yavuz Selim Köprüsü, daha da önemlisi Şehir Hastaneleri hazine garantisi tahkimi neden Londra da? Tahkim; Hukuk Terimi. Sözleşmeden doğan bir anlaşmazlıkta mahkeme yerine hakeme baş vurma.

Adım gibi eminim. ATA aşısı ile aşılanamayan ve siyasi virüs taşıyan birçok kişi bana saldıracaklar. Dedim ya ben aşılıyım bana etki etmez. Boşuna uğraşmayın. Zamanınızı boşa harcamayın. İyi şeylerle faydalı şeylerle uğraşın.

Her iki virüsten de arınmış sağlıklı, huzurlu, güvenilir günlerde dostça yaşamak dileği ile…

Mustafa Gürleyen (30.04.2020)

Tarih:30 04 2020 14:39(23154) Facebook'ta Paylaş

6. Yorum: 11 köy 06 05 2020 17:22
dolar aldı başını gidiyor işsizlik virüsle beraber çok arttı şehit haberleri gelmeye devam ediyor bunları sögleyince iktidar hemen köpürüyor kimse makamını bırakıp gitmek istemiyor buna muhalafet liderlerde dahil

5. Yorum: atsız 02 05 2020 17:21
milat'ı beklerken nöbetçi misafir gelmiş,hoş gelmiş sefalar getirmiş!!!ama elleri boş gelmiş,insan gelirken 3-5 maske getirir!sizlere böyle mi öğrettiler?isimler değişiyor ama kafalar hiç değişmiyor;nato kafa nato mermer!!!yağcılıkta sınır yok!haydi hayırlı traşlar davetsiz misafir kardeş!!!

4. Yorum: misafir 01 05 2020 13:26
2. yorumcu ben milat adlı yorumcu değilim ama bu yazan ve altına bu yorumu yapan sizler bilmediğiniz görmediğiniz araştırmadığınız şeyler hakkında yazmayınız zaten bu yazar taraflı biri şuan korono virüs ile ilgili devlet gayet güzel bir çaba gösteriyor ekonomik olarak daha iyi olmalı ona katılıyorum ama yazar ve onun gibiler bunu hazmedemediler çünkü onlar 10 binlerce ölü işlemez bir sağlık sistemi bekliyordu bu gerçekleşmedi az da olsa millete ödemeler yapılıyor tekrar ifade ediyorum daha fazlası yapılmalı ayrıca yazarımız 65 yaş veya sınırda olduğunu tahmin ediyorum bir zahmet dışarı çıkmasının çoluğu çocuğu yardımcı olsun bu arada senin gibiler yüzünden diğer insanlar atatürk ü anlamakta zorlanıyorlar siz atatürk ü yanlış tanıtıyorsunuz birde bu ülkedeki akp ye oy veren insan sayısı 10 veya 15 neyse bunların hepside atatürk düşmanıymış gibi gösterme atatürk e en büyük düşmanlığı sen ve senin gibiler yapıyor. boyabat gazetesi bunu umarım yayınlar

3. Yorum: gokboru 30 04 2020 22:34
atı alan uskudari geçti diyen zati muhterem elbetteki meclise gelmeyip türk tarih kurumu başına da ensardan atama yaparak kurduğu sandığı ucube rejimi dayatmaya devam etme niyetinde ama şunu unutmayın bu millet ikiyüz yıllık aydınlanma serüvenini üç bes sarlatana bırakmaz bu ülkenin umudu kurtuluşu ılıman ıslamcılık değil akıl ve bilime dayalı türk milliyetçiliğini esas alan kemalizmdir.syg

2. Yorum: atsız 30 04 2020 21:39
huuu milat neredesin?koş gel hele burada akepe ve dünyanın reyizine saldırı var....

1. Yorum: işsiz 30 04 2020 20:18
tbmm 100.yılı olmasın


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boyabat Belediyesi'ne yeni TEAM!!!


2021 - 1442 Ramazan İmsakiyesi


Emek Tuğla Bay muhasebe elemanı alınacaktır


Sevsen…


Komşuluk


17 Şubat Dünya Kediler Günü


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


Tatil anılarınız çöp olmasın


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Nisan ayı ziyaretci sayısı:375073 DtGaNi
* ANASAYFA *