E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Boyabat Belediyesinden Pes Dedirten Uygulama!

Bir süredir Belediye Su tahsilat bölümünde görevli bir çalışan, su borcu olan vatandaşların borçlarını ödemeleri veya ödeme planı çıkarmaları konusunda telefonla iletişime geçerek, borcu olan vatandaşları belediye su tahsilat birimine davet ediyor.

Boyabat Belediyesinin bu tutumuna vatandaşlar büyük tepki gösteriyor. Koronavirüsle mücadele edildiği, bir çok esnafın kepenk kapattığı, birçok dar gelirli vatandaşın ayakta durmaya çalıştığı şu günlerde Boyabat Belediye başkanlığının ne yapmaya çalıştığı anlaşılır gibi görünmüyor.

Koronavirüs ile mücadelede hijyen önemini, hijyeni sağlamanın en önemli yolunun ise temizlikten geçtiğini ifade eden uzmanların açıklamalarını Boyabat Belediye başkanı duymuyor mu?

Boyabat’tan daha az nüfusa sahip, hatta bir Seyir Kulesi bile bulunmayan Durağan belediyesi 65 yaş üstü ve mağdur vatandaşlara iftar ve sahur yemeği dağıtırken, birçok belediye su ücretlerinde %50 indirime giderken, marka şehir, güçlü başkan diye ifade edilen, abat şehrin başkanın idaresindeki Boyabat Belediyesi bunu bile hayata geçiremiyor.

Durağan Belediyesinden kat be kat daha fazla bir bütçeye sahip olduğunu bildiğimiz Boyabat Belediyesini bu kadar aciz konuma mı düşürdünüz ki, yaşadığımız zorlu süreçte, insanların mağdur olduğu dönemde, Cumhurbaşkanımızın ve bakanlarımızın uyarılarını hiçe sayıp vatandaşları telefonla arayıp tahsilat yapma ihtiyacını neden duyuyorsunuz?

Bir çok belediye tahsilat bile yapamazken, Boyabat Belediyesi mağdur vatandaşlara baskı yaparak ne yapmaya çalışıyor?

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:13 05 2020 15:06(2659) Facebook'ta Paylaş

16. Yorum: davut koçyiğit 16 05 2020 21:46
15 numaralı yorumcu kardeşim eleştirin için teşekkür ederim. eleştirini de her zaman bekleriz. eleştirilirsek doğruyu yakalarız. fakat biz kimseye kin beslemiyoruz.

tarafsız bir haber merkezi olarak doğruları yazmamız gerekmez mi?
bizler basın ve meslek ilkeleri doğrultusunda habercilik yapıyoruz.

15. Yorum: maksi milyan 15 05 2020 12:37
boyabat belediyesiyle ne derdiniz var bilmiyorum ama iyi bir düşmanlık besliyorsunuz pes yani. bütün haberleriniz başkan - belediye - çalışmalar - bunların hepsini kötülemek. gurbette olan vatandaş sizden düşmanlık yada kin beklemiyor hemşerim işinizi düzgün yaparmısınız

14. Yorum: fatoş 15 05 2020 03:37
yıl olmuş 2020 halaa boyabatta su faturaları internetten veya bankadan odenemiyor.ılla gidip belediyenin veznesinden yatırmak zorundayız.sonra neden yatırmıyorsunuz.yatıramıy
oruz malesef.

13. Yorum: boyabatlı 14 05 2020 22:51
geçenlerde haberlere konu olan su kuyusu motorları bakım onarım işi ne oldu? bu bakım onarımlar bu fiyatlara yapıldıysa onun parasını çıkarmak için böyle bir yola başvurulmuş olabilirmi? bu zamana kadar yapılmadıysa buradan demekki bakım onarıma gerek yokmuş sonucuna varabilirmiyiz? yapıldıysa fiyatlarda değişiklik oldumu?

12. Yorum: osman 14 05 2020 14:29
türkiye'nin en büyük sorunu denetimsizlik denetim var ise de yalan ya aynı partiden insanlar yada ortak arkadaşlar vasıtasıyla her şey sümenaltı ediliyor boyabat belediyesin de edildiği gibi. şefik başkan da göreve halka hizmet olarak başlamıştı ilk seneleri güzeldi lakin o da o meşhur akıma uydu eski başkan gibi bir anda bu hizmet yandaşa hizmete döndü, saçma sapan aşırı gereksiz harcamalara döndü umarım bu hatasından vazgeçer.

11. Yorum: sodyum 14 05 2020 12:38
ne güzel demişler "her toplum hakettiği gibi yönetilir".boyabat bunu hakedeyor demek ki . oy verenler düşünsün

10. Yorum: yorumcu 14 05 2020 09:49
para lazım cam terası yapılacak gırkgızlara

9. Yorum: orta çarşı 14 05 2020 08:58
ama olsun kulemiz olacak

8. Yorum: abuziddin 14 05 2020 07:55
su tahsilat bölümünün hiç bir bankayla anlaşması yok internet bankacılığıyla ödeme yapılamıyor.illaki evden çıkıp belediyeye gitmeniz gerekiyo nedense.

7. Yorum: hasan 14 05 2020 03:53
allahtan avukata verip müddet vermiyorlar yoksa icra takibi başlatırız diye bu kurumda başkandan başka hiçmi bilinçli insan anlamıyorumki biride çıkıp sen ne yapıyorsun başkan diye soran yokmu acaba

6. Yorum: kenan 14 05 2020 03:49
ben bu döneme kadar böyle uygulama görmedim icra dairesi gibi özel şirket gibi telefon açarak borcunu öde gibi uygulama nedir allah aşkına resmî bir kurum bunu nasıl yapabilir bunun bir açıklaması lazım diye düşünüyorum

5. Yorum: dogrucu 13 05 2020 23:20
para yok,para yoook...

4. Yorum: t.k. 13 05 2020 22:40
boyabat belediye başkanımız son günlerde ne yapmaya çalışıyor anlamış değilim.adamın parası olsa su borcunu öder. böyle bir zamanda telefon açtırıp tahsilat yoluna gitmesi su işlerinde çalışanları da rahatsız eder. su işleri müdürü dahil bir çok arkadaşımız iyi niyetli insanlar belediye başkanını tutarlı olmaya davet ediyorum.ayağını yorganına göre uzatacaksın

3. Yorum: yıldız mah. 13 05 2020 21:57
zengine peşgeş cekmeye devam

2. Yorum: boyabatlıklar 13 05 2020 18:03
belediyece gerekli tedbirler alınarak vatandaşlar su hususunda rahatsız edilmemesi lazımdır.

1. Yorum: başkan 13 05 2020 17:14
halkı susuz bırakmak anayasal suçtur. hele böyle bir dönemde yapmak insanlık suçudur!


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

74 Gün Sonra Cuma Namazı Kılındı Yaralanan Yavru Köpeğe Sahip Çıktılar Ayağı Tele Takılan Güvercini İtfaiye Kur Sinop'ta 4 metre boyundaki dev yılan kor Sıyrıklarla Kurtuldular Halil Küçük vefat etti Boyabat Kaymakamlığından Cuma Namazı ile Sinop İl Emniyet Müdürlüğünde Yangın Sonunda Doğruyu Buldun Şefik Başkan Boyabat Gençlik Merkezi Müdürlüğü 19 May Emniyet Güçlerinin Trafik Denetimi Devam Haydi İnsanlık İş Başına! İki Aile Arasında Kavga Bir Pazartesi Günü Boyabat Dörtyol'dan G Dörtyol'da ki Bilboard Ne Zaman Tamir Ed Güvenlik Güçlerine Bayram Ziyaretleri Alime Karagülle hanımefendi vefat etti Hüseyin Bozdemir vefat etti Dörtyol'da Yola Sığmadılar İrfan Erbaş Ramazan Bayramı Mesajı Yayım Sinop’ta trafik kazası 1 ölü Sinop'ta ineğe çarpan otomobil alev topu Recep Doğan vefat etti Aziz Meşe vefat etti Mehmet Celep vefat etti Eleştiriye Açığız Ama Hakarete Verecek C Sinop Valiliğinden Boyabat ve Durağan iç Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı Boyabat Umu Boyabat Ticaret ve Sanayi Odasından Çok Boyabat’ta Refüje Çarpan Otomobil Ters D Boyabat, sağlıkta B sınıfına yükseldi Şerife Muslu hanımefendi vefat etti Erbaş Şekerleme, online sipariş internet Helal Olsun Sana Arife Aktaş hanımefendi vefat etti Özel İdarede Şantiyeler Çalışıyor Nihayet Bre Başkan İşte Hizmet Bu Ali Cengiz Balı vefat etti Minik Kediye Büyük İyilik TBB Basına ve Kamuoyuna Barış Karadeniz Atatürk'ü Anma Gençlik v Erbaş Şekerleme, Yeni Yüzüyle Hizmete De Abdullah Kılıçaslan vefat etti 81 İl Valiliğine Yaz Mevsimi Trafik Tedb “BiTıklaAvrupa” eğitim progr 686 yıl öncesinin Sinop'unu merak ettini Durağan’da 13 Yaşındaki Kızını 2 Yıl Ara Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası, 266 ade Boyabat Sarıağaççayı Köyü Karantinaya Al Tümü

Fiziksel mesafe sosyal yakınlaşma


Doğuca Yaylasına Kar Yağdı


2020 - 1441 Ramazan İmsakiyesi


19 Mayıs Tatil Değil Bayramdır


Modanız Batsın


BP Ersa Akaryakıt İstasyonundan Kampanya


Lider ve Dava Üzerinde Düşünceler…


Temiz bir dünyaya ihtiyaç var


Maske Düştü


Boyabat Gazetesi, Bütün Annelerin Gününü Kutlar


İsyan ediyorum


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


Çanakkale Şehitlerine


17 Şubat Dünya Kediler Günü


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


Boyabat'ın 2019 yılı nüfusu belli oldu


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Mayıs ayı ziyaretci sayısı:1616143 DtGaNi

* ANASAYFA *