E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Gazeteciye Cevap Yetiştireceğine, Bu İhalede Neler Oldu Siz Ona Cevap Verin!

Boyabat Belediyesi tarafından 2019 yılında 4714998 ihale kayıt nosu ile yapılan ihale belediye meclis üyesinin şirketine verilince 5 Aralık 2019 tarihli Şehir gazetesi ihalenin yasa dışı olduğunu vurgulayarak haberi “AKDEMİR’E KIYAK MI?” manşeti ile haber yaparak kamuoyuna duyurmuştu.

Boyabat belediyesi yapılan haber üzerine ihaleyi iptal ederek EKAP’a fesih notu düşmüş ve ihale süreci ile ilgili kamuoyuna herhangi bir açıklama yapmamıştı.

5 Aralık 2019 tarihine kadar sözleşmesi yapılmış olarak EKAP’ta görülen ihale, EKAP üzerinden 1 ay geriye döndürülerek 5 Kasım 2019 tarihinde fesih edilmiş olarak gösterilmiş, bu durum kafalarda soru işareti bırakmıştı.

Bu gelişme üzerine aynı gazete yine haberini manşete taşıyarak haber yapmış “İHALE FESH EDİLDİ, EKAP SORGULANIR OLDU!” diyerek okuyucuları ile paylaşmıştı.

Ayrıca EKAP’ta bulunan bilgilerde adı geçen firmaya 1 yıl süre ile ihale yasağı getirildiğini gazetenin haberinin doğru olduğunu gözler önüne sermişti.

Ancak Boyabat belediyesinin yapmış olduğu bu ihale ve bu ihale ilgili neler yapıldığı merak konusu oldu…

Boyabat kamuoyu adına soruyoruz;

Bu ihaleyi inceleyen ve yapan komisyon hakkında herhangi bir adli ya da idari işlem yapıldı mı?

Çevre Şehircilik Bakanlığı’nın suç olarak gördüğü ve firmayı yasaklı kıldığı bu ihale sonrası, Boyabat belediye başkanı firma hakkında suç duyurusunda bulundu mu?

Çevre Şehircilik Bakanlığı yasakladığı ve EKAP’ta kamu davasına dönüşmesi gereken bu ihale ilgili olarak Boyabat Belediye başkanlığınca yapılan bir inceleme söz konusu mudur?

Yapılan usulsuz ihale sonrası, yasaklı hale gelen firmaya bu işle ilgili Boyabat Belediyesi tarafından herhangi bir adla bir ödeme yapıldı mı?

Bir aylık bir süre ile yapılan ihale de Boyabat belediyesi, Dalgıç Pompa ve Motorların Periyodik Bakım ve Onarımı Hizmet Alımını tekrar yaptı mı, yoksa bakım ve onarım işi yasaklı firma tarafından ihalesiz mi yapıldı?

Bu hizmet alımı bu kadar acil ise dalgıç ve pompaların bakım işlemi ne oldu?

Boyabat belediye başkanı gazetecilere cevap yetiştirene kadar öncelikle yasa dışı yapılan bu ihale ile ilgili sorularımıza cevap vererek Boyabat kamuoyunu aydınlatması gerekmez mi?

Bu ihale nedeni ile yasaklı hale gelen ve suç olduğu tescillenen ihalede komisyon mu hata yaptı?

İşin daha vahimi yoksa ihalenin firmaya verilmesi talimatla mı yapıldı?

Bu konu ile ilgili sadece gazeteler mi yayım yapacak?

Kamu adına bu usulsuz ihale ve sonrasında olanlar ile ilgili soruşturmayı kim yapacak?

Bu usulsuz ihale ile ilgili kamu davası açıldı mı, açılacak mı?

NOT: Bu ihale nedeni ile AK Parti Boyabat belediye meclis üyesi olan  ve eşinin  ortak olduğu şirketin 02.01.2020 tarihinden itibaren 1 yıl süre ile 02.01.2021 tarihine kadar tüm ihalelerden yasaklı hale geldiği kayıtlara düştü…

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:03 07 2020 13:54(3811) Facebook'ta Paylaş

9. Yorum: kenan 06 07 2020 17:10
aman ne olacak sanki en asından bu ihale edilmiş ihalesiz var bir lira kira ödemeden para kazanıyorlar erenlik parkı kaç para kira ödüyor kalebağı kaç para kira ödüyor uçaklı park kaç para ödüyor belediyede başkandan başka hiçbir yetkili yok heryeri kendi malı gibi keyfine göre kullandırıyor allah var ağalar allah var bunların yüzünden hakkımı helal etmiyor bunlara göz yumanlara

8. Yorum: merhaba 04 07 2020 14:48
dertlere "deva" olmaya geliyoruz .

7. Yorum: mızmız kamil 04 07 2020 12:07
üniversite mezunu belediye başkanımız, yüksek ilkokul mezunu amir, restorasyoncu ekip bu işi çözmüşlerdir. memleketi kimler yötetiyo...

6. Yorum: sanayi'den 04 07 2020 03:23
yine söylüyorum adalet ve kalkınma partisine ters düşüyor ihalede usülsüzlük yapmak işkur kuralarında yandaşlarına torpil yapmak akrabalarına ve dostlarına kıyak geçmek bunlar akp ye yakışmıyor eğer akp kendisine yakıştırıyorsa vatandaş da yüzünü başka partiye çevirir hani derler ya geldikleri gibi giderler ve sonra vatandaş hesabını sorar

5. Yorum: evet 03 07 2020 20:54
bunlara sor sor bitmez meydanın önündeki ağaçlar ne oldu ne zaman ağaç dikilecek zenginlerin yandaşların evinin önündeki ağaçlar neden yok oluyor bir türlü çözemiyordum bu haberi görünce anladımki kürdan olmuş yediklerini neyle temizleyecekler ağacı kürdan yapıp bunu kullanırlar hem bedava hem iş görür onada para verecek halleri yok ya...

4. Yorum: enişte 03 07 2020 16:12
1.yorumcu cok güzel yazmışşın tebrik ederim helal olsun.

3. Yorum: nasuh 03 07 2020 15:57
bizler aç gezerken işsiz dolaşırken bunları duymak çok üzücü , çok yazık sayın başkan bu kişiler kimler ?

2. Yorum: kartal 03 07 2020 14:36
ne demiş üstad;

yiyin efendiler yiyin, bu hân-ı zi-safâ sizin,
doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!

elbet gün gelir devran döner.. belediye koridorlarında sırtımız yere gelmez boyabatta ak partiden kimi göstersek biz kazanırız diyenler gün gelir sizler de gideceksiniz ama arkanız da kirli faturalarınız,boyabatta tüyü bitmemiş yetimin paralarını nasıl yandaşa çarçur ederek verdiğiniz kirli iziniz kalacak!!!

1. Yorum: osman 03 07 2020 14:31
seçim zamanı garibanın briketli,kerpiçli, buzdolabının boş,faturalarının ödenmediği,çocuğunun işsiz olduğu garibanların evine gidip allah,kuran,müslümanlık vs. muhafazakar kesimin duygularıyla oynayanlar seçimlerden sonra her zaman olduğu gibi o kişilere sırtını dönüyor ve bahsettiği konular ihale ve yandaşlığa gelince inandığı ve o uğurda yaşadığını söylediği şeylerle ters düşüyor. son zamanlar da duyduğum bir söz bu türkiye de bunun gibiler için çok güzel söylenmiş.
"domuzu haram diye yemedik ama haramı domuz gibi yedik"


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

YEPAŞ Yeşil Tarifeye Geçen İlk Şirket Ol Sinop Genelinde Festival ve Eğlence Faal Kamp ve Karavan Alanlarının Tespit Çalış İntihar Sonrası Gencin Kalbini Doktorlar İlçe Tapu Müdürüne yumruklu saldırı Boyabat’ta Pazar yokuşunda Trafik Kovit-19 tedbirleri kapsamında denetleme Nazire Canoğlu hanımefendi vefat etti Yeşili Neden Rahat Bırakmıyorsunuz? Kalebağı Yolundaki Levhalar Birilerine B Boyabat-Durağan Yolundan Çöp Görüntüleri Bu Nasıl Araba Park Etmek? Boyabat’ta Güvenlik Bariyerleri Olmayan Boyabat Sanayi Kavşağında Trafik Kazası, YEDAŞ Planlı Elektrik Kesintisi Musa Güzeler vefat etti YKS tercihinde "Sinop Üniversitesi" çağr Genel Sekreter Çınkıl'ın Haftasonu Mesai Satılmış Kartal vefat etti Mualla Sütçüoğlu Trafik Kazasında Hayatı Emine Ay hanımefendi vefat etti Bu Nasıl Namaz Kılmak? Meliha Akgün hanımefendi vefat etti Boyabat Yıldız Mahallesinde otomobil kan Çetin Aktaş vefat etti Ümit Demir Toprağa Verildi Ahmet Erkan vefat etti Boyabat Kolaz Çayı'nın Son Hali (6 Ağust İbrahim Aydın vefat etti Ümit Demir vefat etti Sinop Valiliği Hıfzıssıhha Kurulu 54 Say Boyabat Kaymakamı Çetin, Koronavirüs Den Kezban Şanlan hanımefendi vefat etti Düğün Yemeği Vermek Yasaklandı İstanbul Sözleşmesi nedir? Boyabat İYİ Parti'den Kaymakam Mehmet Nu Lüks otomobil eczaneye daldı Sinop İl Müftüsü değişti! Süleyman Cicigil vefat etti İlçemizdeki Şehit Yakınları ve Gaziler Z Durağan’da Orman Yangınına Havadan Zeliha Çek hanımefendi vefat etti Boyabat’ta Orman Yangını Sanayi Kavşağını Dönemeyen Otomobil Bari Alevler Arasında Kalan Ahşap Ev Kül Oldu Toplu Balık Ölümleri İçin Ne Yapılacak? Barış Karadeniz kamu kurum ve kuruluş ça Sinop Boyabat Arası 3 Araç Birbirine Gir Bayramda Vatandaş Ekmek Kuyruğu Oluşturd Tümü

Tatil anılarınız çöp olmasın


Kediler ve Kovid-19


TÜRK KİMDİR ?


Atatürk’ten Mektup Var


Adıyörem Çiğ Köfte


24 Temmuz Basın Bayramı


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Abdülhamid kimden izin alamadı?


Boyabat Ağzında Gün Adları


Boyabat Gazetesi 15. Yaşında


Paraşütten çeltik tarlaları


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Fiziksel mesafe sosyal yakınlaşma


Modanız Batsın


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


Çanakkale Şehitlerine


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz


Agustos ayı ziyaretci sayısı:640372 DtGaNi

* ANASAYFA *