E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Bağış Yaptığı Okul Nihayet İhaleye Çıktı

2 Temmuz 2020 - Boyabat’ta yaşamını sürdüren iş adamı Yalçın Küçükbaş’ın, babası Necdet Küçükbaş adına yaptırmak istediği ve 2014 yılı Ocak ayında dönemin Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger’le imzaladığı protokol sonrasında çeşitli sebeplerle yapılamayan okul için 6 yıl aradan sonra önemli gelişme yaşandı. 238 bin dolar parasını bozdurarak parayı okul yapımı için Sinop il Özel idare hesabına 6 yıl önce yatırmıştı.

Uzun bir süredir kamuoyunda gündem olan ve sadece yerel medyada değil, ulusal medyada da gündem olan Boyabat’lı hayırsever iş adamı Yalçın Küçükbaş’ın babasının adını vereceği 24 derslik ortaokul bina inşaatı için Sinop İl Özel idare destek hizmetleri tarafından 16 derslik ve Boyabat Necdet Küçükbaş Ortaokulu ibaresi olarak ihaleye ilişkin duyurusu 6 yıl aradan sonra 2 Temmuz 2020 tarihli yazılı basından yapıldı.

24 Derslik ortaokul hayali kuran Boyabatlı işadamı Yalçın Küçükbaş ise okulun 24 derslik olarak değilde 16 derslik olarak yaptırılacak olmasına anlam veremediğini belirtti. İşadamı Yalçın Küçükbaş Babasının adının verileceği ortaokul ihalesinin bu ay Temmuz 2020 yapılacağını Ak Parti İlçe Başkanı Başkan Ferhat Yıldız’dan öğrendiğini, okulun kendisine 16 derslik değil Sinop Milletvekili Nazım Maviş tarafından bakandan veya bakanlıktan 24 derslik olarak onay alındığının söylendiğini belirtti.

Şimdi gözler Ankara büroksasinde ağırlığı bulunan Ak Parti Sinop milletvekili, Ak Parti Genel Merkez Yerel yönetimler Başkan Yardımcısı ve Milli eğitim ve gençlik spor komisyon üyesi Dr. Nazım Maviş’e çevrildi.

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:03 07 2020 14:01(3556) Facebook'ta Paylaş

1. Yorum: yuksel 04 07 2020 10:16
çok şükür. iyi takip güzel sonuç. ama bundan sonra sanırım bazılarının sözlerine inanıp böyle bir yanlış girişimde bulunmayacaktır. kendi imkanları nispetinde elinden geleni yapacağına yürekten inanıyorum ve kendisini tebrik ediyorum.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

YEPAŞ Yeşil Tarifeye Geçen İlk Şirket Ol Sinop Genelinde Festival ve Eğlence Faal Kamp ve Karavan Alanlarının Tespit Çalış İntihar Sonrası Gencin Kalbini Doktorlar İlçe Tapu Müdürüne yumruklu saldırı Boyabat’ta Pazar yokuşunda Trafik Kovit-19 tedbirleri kapsamında denetleme Nazire Canoğlu hanımefendi vefat etti Yeşili Neden Rahat Bırakmıyorsunuz? Kalebağı Yolundaki Levhalar Birilerine B Boyabat-Durağan Yolundan Çöp Görüntüleri Bu Nasıl Araba Park Etmek? Boyabat’ta Güvenlik Bariyerleri Olmayan Boyabat Sanayi Kavşağında Trafik Kazası, YEDAŞ Planlı Elektrik Kesintisi Musa Güzeler vefat etti YKS tercihinde "Sinop Üniversitesi" çağr Genel Sekreter Çınkıl'ın Haftasonu Mesai Satılmış Kartal vefat etti Mualla Sütçüoğlu Trafik Kazasında Hayatı Emine Ay hanımefendi vefat etti Bu Nasıl Namaz Kılmak? Meliha Akgün hanımefendi vefat etti Boyabat Yıldız Mahallesinde otomobil kan Çetin Aktaş vefat etti Ümit Demir Toprağa Verildi Ahmet Erkan vefat etti Boyabat Kolaz Çayı'nın Son Hali (6 Ağust İbrahim Aydın vefat etti Ümit Demir vefat etti Sinop Valiliği Hıfzıssıhha Kurulu 54 Say Boyabat Kaymakamı Çetin, Koronavirüs Den Kezban Şanlan hanımefendi vefat etti Düğün Yemeği Vermek Yasaklandı İstanbul Sözleşmesi nedir? Boyabat İYİ Parti'den Kaymakam Mehmet Nu Lüks otomobil eczaneye daldı Sinop İl Müftüsü değişti! Süleyman Cicigil vefat etti İlçemizdeki Şehit Yakınları ve Gaziler Z Durağan’da Orman Yangınına Havadan Zeliha Çek hanımefendi vefat etti Boyabat’ta Orman Yangını Sanayi Kavşağını Dönemeyen Otomobil Bari Alevler Arasında Kalan Ahşap Ev Kül Oldu Toplu Balık Ölümleri İçin Ne Yapılacak? Barış Karadeniz kamu kurum ve kuruluş ça Sinop Boyabat Arası 3 Araç Birbirine Gir Bayramda Vatandaş Ekmek Kuyruğu Oluşturd Tümü

Tatil anılarınız çöp olmasın


Kediler ve Kovid-19


TÜRK KİMDİR ?


Atatürk’ten Mektup Var


Adıyörem Çiğ Köfte


24 Temmuz Basın Bayramı


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Abdülhamid kimden izin alamadı?


Boyabat Ağzında Gün Adları


Boyabat Gazetesi 15. Yaşında


Paraşütten çeltik tarlaları


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Fiziksel mesafe sosyal yakınlaşma


Modanız Batsın


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


Çanakkale Şehitlerine


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz


Agustos ayı ziyaretci sayısı:642103 DtGaNi

* ANASAYFA *