E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

15 Temmuz’un Dördüncü Yılında

Hain darbe girişiminin dört yılını daha geride bıraktık. Bir kez daha 249 şehidimize Allah’tan rahmet, iki binden fazla gazimize de sağlık, sıhhat ve uzun ömürler diliyorum. Tüm gazilerimiz gibi hain 15 Temmuz darbe girişiminde gazi olanlara yaşamlarında kolaylıklar diliyorum.

Dört yılını geride bıraktığımız bu hain Fetö darbe girişimi konusunda bir arpa boyu yol aldığımızı düşünüyorum. Yaşananlar onu gösteriyor. Bugün bile TBMM de haine sayın denebiliyorsa, Türk Tarih Kurumu başkanı ve onun gibi düşünenler darbe girişiminde bulunup da pişman olanları topluma kazandıralım diyebiliyorsa bir arpa boyu yol almışız demektir. Gerçek mağdurlar değil kurtarmak istedikleri.

Hain darbe girişimi için kurulan meclis araştırma komisyonu iktidar partisi tarafından komisyona üye 71 gün sonra verilerek komisyonun çalışmaya geç başlaması ve ek süre alınmadan bitirilmesi bir arpa boyu yol almışız demektir.

Komisyon raporu da ayrı bir konu. Mecliste bu rapor hakkında bir çalışma yapılamadı sanırım. Hatta bir ara raporun kayıp olduğu bile söylendi. Yoksa TBMM de okundu da ben mi kaçırdım?

Askerde, üst astına şu işi yapacaksın dediği zaman, ast üstüne emredersin komutanım demek zorunda. Ben o işi yapmam diyemez. Hele işin sakıncaları hakkında bilgisi yoksa hiç diyemez. Ben öyle biliyorum.

Fakat Föte darbe girişimi nedeniyle birçok er, erbaş ve askeri öğrenci cezaevine alındı.T abi ki suçluların alınması ve cezaevinde olması gerekir ama suçsuzların içeride olduğu düşüncesindeyim. Fetönün karşısında el pençe durup şimdi dışarıda olan hiç siyasi yok mu?

Neyse kim suçlu, kim suçsuz, ya da kim ne kadar suçlu ne kadar suçsuz ona bağımsız (!) yargı karar versin. Bugüne kadar Fetö terör örgütü hakkında kim ne demiş, ona bir bakalım.

Aziz Nesin; ölümünden dört yıl, 15 Temmuz darbe girişiminden 25 yıl önce “Bu cemaat yapılması darbe ile sonuçlanacak” demiş.

Türkan Saylan; ölümünden 7 yıl, 15 Temmuz darbe girişiminden ise 12 yıl önce, “Ağabey dedikleri zehirli bir yılan bunları sokacak” demiş.

Kamer Genç; ölümünden altı ay, 15 Temmuz darbe girişiminden ise 7 yıl önce, “Bu Fetullah’a efendimiz demeyin, sizi ısıracak” demiş. Ayrıca TBMM de ki konuşmasında “Fetullah Gülen’i bir araştıralım” demiş ama kimseye dinletememiş.

Gereken tedbir alınmadığı, bu söylenenler doğru mu yanlış mı diye araştırılmadığı gibi bu ve bunun gibi kişiler suçlanmış. Hala daha da suçlanıyorlar.

O gün övgüler yağdıran, bugün ise rakiplerini suçlayanların o gün söylediklerinden bırakın yazı dizisi olmayı ciltler dolusu kitaplar olur.

Seni çok özledik gel bitsin bu sıla hasreti diyenler, Fetullah Hoca hepimizin hocası diyenler, Fetö için Türkçe olimpiyatlar düzenleyenler bugün çıkmışlar biz fetöcü değiliz diyorlar. Başkalarını suçluyorlar. Bu yalanı yiyenlere afiyet olsun.

Nerde olursa olsun yanar dönerleri sevmem. Türkçe olimpiyatları için basılan paraları alkışlayanlar ile 15 Temmuz şehitleri için basılan paraları alkışlayanların aynı kişiler olması her ne için olursa olsun yanlış. Bu yanar dönerleri hiç sevmem.

Yanar dönerleri, yalan konuşanları sevmediğim gibi oy uğruna cemaatlere göz yuman siyasileri de sevmem. Birileri hiç alakası olmayan kişiler için fetöcü diyebiliyor. Kimin kimden olduğunu arşivlere bakın. Arşivler yalan konuşmuyor.

Dört yıl önce bu konuda ne dediğime değinmeden önce şu soruları sormak istiyorum. Bir düşünün bakalım.

Fetö darbe girişiminin dört yılını geride bıraktık ama bu dört yıl içinde Fetullah Gülen konuyla ilgili hiç konuştu mu?

Bu konuyla ilgili olarak TBMM de kurulan araştırma komisyonunda her istenilen soru her ilgiliye sorulup yeterli cevap alındı mı?

Bir papaz sizde var. Bir papaz da bizde var. Ver papazı, al papazı denmişti. Bu Takas niye yapılmadı?

Benim bu konuyla ilgili olarak daha önce söylediklerime gelince. 08.08.2016 tarihli yazımda aşağı ki cümleleri paylaşmıştım.

Daha dün Atatürk ismini bile birçok yerden silmeye çalışan, 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos, 29 Ekim gibi milli günlerimiz de hastalanan, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuranlara iki ayyaş diyen, Atatürk'ün EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR sözünü EGEMENLİK MİLLETİNDİR diyerek değiştirenlerin bugün yapılanlardan kuşkuluyum.

İnşallah bana gelen bu kötü kokular beni yanıltır. Bastırılan bu darbe sonunda birileri başka darbe peşindeyse. O kadar sorulacak soru var ki.

Yukarı da ki cümleleri yazarken sağlıklı sonuç alamayız anlamında demiştim. Yanılmış mıyım? Gerçekten birçok yerde yazdığı gibi destan yazıldı mı?

Mustafa Gürleyen (20.07.2020)

Tarih:21 07 2020 12:39(21757) Facebook'ta Paylaş

2. Yorum: gokboru 21 07 2020 22:02
okumayan araştırmayan takım tutar gibi parti tutan bilime degil dogmalara inanan az gelişmiş ulkelerde darbe her zaman olur cunku cıa mossad m16 gibi servisler bu tıp ulkelerde daima işbirlikçi taşeron orgutlenmelerı hep gulu tutar ve zamanı gelince kullanır bugun feto yarin meto keto vs bu darbede kesinlikle sorumlu iktidardır bunlara yol veren iktidardır kimse gunesı balçıkla sıvamaya kalkmasın.zaten akp ye yol verende aynı guc el ele kol kolayken guc sarhoşluğu iki tarafı savaşa surukledı olay bu. syg

1. Yorum: aslan 21 07 2020 14:48
neyin ne olacaginin onceden bilindigini soyleyenleri dinlemediniz? basefendinin görüntülü telefon talimatina aldanip "sehit" ve "gazi" olanlara yazik oldu? simdi de fetöcü denilenlerin affedilmesi dillerde dolasiyor? gerçekten çok yazik!


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boyabat Belediyesi'ne yeni TEAM!!!


2021 - 1442 Ramazan İmsakiyesi


Emek Tuğla Bay muhasebe elemanı alınacaktır


Sevsen…


Komşuluk


17 Şubat Dünya Kediler Günü


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


Tatil anılarınız çöp olmasın


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Nisan ayı ziyaretci sayısı:401002 DtGaNi
* ANASAYFA *