E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Bayramda Vatandaş Ekmek Kuyruğu Oluşturdu

2 Ağustos 2020 - Kurban Bayramı dolayısı ile ilçeye gelenlerin sayısında büyük artış görülürken, bazı sektörlerde olası yaşanabilecek durumlar karşısında önlemlerin alınmadığı yaşanan ekmek kuyrukları ve vatandaşın mahalle mahalle ekmek fırını araması ile ortaya çıkıyor.

Boyabat Belediye başkanı nöbetçi fırınların nöbet listesini çarşaf çarşaf sosyal medya hesaplarından paylaşsa da, vatandaşın nöbetçi fırın aramasını ve fırın önünde kuyruk oluşturmasını önleyemedi.

Üç beş fırıncının oyunu alabilmek için Boyabat Belediyesine ait kapatılan ekmek fırını uygun fiyatlarıyla vatandaşların yarasına merhem oluyordu. Belediye Ekmek Fabrikası yine özel zamanlarda kapasitesini artırıp vatandaşların fırınlar önünde saatlerce kuyrukta beklemesinin önüne geçiyordu

Vatandaşları sırada bekletmemek için yoğun bir şekilde çalışan fırıncı esnafları ise bu kalabalığın oluşmaması için ne kadar önlem alsa da bu görüntünün kaçınılmaz olduğu ortada çıktı.

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:03 08 2020 11:40(2072) Facebook'ta Paylaş

2. Yorum: propofol57 04 08 2020 22:54
biz yolda bir iki kez memleketimize geliyoruz ,bu da genelde bayramlar oluyor.nöbetci fırın uygulaması sayesinde bayram boyunca bayat ekmek yiyoruz.çünkü arefeden aile büyükleri ekmek stoğu yapmak zorunda kalıyor.bu uygulama galiba sadece boyabat’a özgü.umarım bir dahaki bayrama bu uygulama kalkar.belediye başkanı da umarım okuyordur.saygılar...

1. Yorum: sabri 03 08 2020 22:56
nufusu bayramda 5 katına çıkan ilçede fırınların kapalı olması akılla izah olunacak bir sey degil.
istanbulda ankarada da fırınlar var ve 365 gun kapanmıyor.
bir işletme 1 yerine 5 satacagı gun nasıl tatil yapar kapalı olur akıl mantık işi degıl.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Kara Projeyi Açıkladı; ''Beklediği Sensi Sinop Üniversitesi Lisansüstü Programlar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine 3 Uzman He Ahmet Ekiz vefat etti Hüseyin Cömert Sordu, Belediye Cevapladı Bazalt Kayalıklarında Aynı Çirkin Görünt Kablo Hırsızlarına Boyabat Jandarmasında Eski Başkanın Vurduğu Şahıs Öldü Sadık Erdem vefat etti Kazım Deniz vefat etti Şimdi Ne Olacak? Sinop’ta Orman Yangını Boyabat Saraydüzü Yolunda Virajı Alamaya Karamusalı Köyü Durhacılı Mahallesinde K Hüsnü Uysal vefat etti Boyabat Şoförler Odası İrfan Erbaş 19 Ey Kaymakam Mehmet Nuri Çetin'in 19 Eylül G Sinop Nükleer Santrali için ÇED raporu o Gönüllü Bağışçıların Organizasyon Süreci YEPAŞ’da İşlemleriniz HES Kodu Tar Boyabat Ak Parti İlçe Başkanı Kim Oluyor Bektaş Köyü Mevkinde Trafik Kazası 3 Yar Çipli kimlik kartlarında yeni dönem başl Sinop'ta karantinaya uymayan 2 kişi yurd Boyabat Kaymakamlığından Kovit-19 Deneti Gerze Tatlıcak Köyünde Orman Yangını Vefat ve Teşekkür Boyabat’ta Covid-19 Gerçeği Polis Uyardı: Sosyal Mesafeyi Koruyun, M Sokak Ortasında Tekme Tokat Birbirlerin Sinop'un ilk kadın kaymakamı Saraydüzü-Durağan Kavşağında Kaza: 1 Yar Boyabat’ta Trafik Kazası 1 Yaralı Kişisel Verilerin Korunması ve VERBİS Ka Ekrem Doğdu vefat etti Şaban Menteş vefat etti Kezban Can hanımefendi vefat etti Mehmet Ali Gökırmak vefat etti Eyüp Özcan vefat etti Sinop’ta Virajı Alamayan Sürücü Ka Fatma Cömert Taziye Mesajı Cömert Ailesi Taziye ve Teşekkür Mesajı Boyabat Sanayi Sitesi Çıkışında Kaza Ucu Ayten Başar hanımefendi vefat etti Önemli Duyuru! Fatma Cömert Toprağa verildi Fatih Sultan Mehmet Caddesi Üzerinde Mad Sinop’ta Koronavirüs Takip ve Dest Sinop Üniversitesi pandemi kararını açık Tümü

Bende Tutmaz Diyorum


30 Ağustos Zaferi


On Bin Ekmek Faturası


Günel İnşaat, Halı ve Yer Döşemeleri'nden Duyuru


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


Hicri Yılbaşı 1 Muharrem 1442


Tatil anılarınız çöp olmasın


Kediler ve Kovid-19


TÜRK KİMDİR ?


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Abdülhamid kimden izin alamadı?


Boyabat Gazetesi 15. Yaşında


Paraşütten çeltik tarlaları


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Fiziksel mesafe sosyal yakınlaşma


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


Çanakkale Şehitlerine


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz


Eylül ayı ziyaretci sayısı:1050510 DtGaNi

* ANASAYFA *