E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Vatandaşın Can ve Mal Güvenliği Hiçe Mi Sayılıyor?

Boyabat için kültürel değere sahip olacağı düşünülen Kırkkızlar kayalığı tabir edilen kayalığa seyir terası yapımı için çalışma başlatıldı.

Yapım için kayalar üzerinde kırımlar yapıldığı ve Kalebağı yolunda herhangi bir önlem olmadığı görülüyor. 2 Ekim 2020 tarihinde başlayan çalışma sonrası geçen süre zarfında hala bir önlem alınmaması vatandaşlar tarafında tepki ile karşılandı. Boyabat Belediyesinin veya yetkili firmanın iş güvenliği yasasından haberi yok mu veya bu yasa onlar için geçerli değil mi?

Kamuoyu adına soruyoruz…

Yukarıda kayalar üzerinde yapılan çalışma esnasında aşağı düşen taşlar herhangi bir risk taşımıyor mu? Hayvan otlatanlar, bağların arka tarafına geçen veya kaya altında kalan bağa doğru taş vs geldiği görülmektedir. Hiçbir uyarı levhası, şerit, olamadan hangi cesaretle yukarıdan aşağı atık düşürüyorsunuz. Vatandaşlara sadece tebligat yapmak yeterli mi? Burada vatandaşın can ve mal güvenliği için tedbirler alınmadan çalışmaya başlamak sizce ne kadar doğru? Çalışma sahasının güvenlik tedbirlerini vatandaş mı alacak? Tahta köprüye takdıgınız aynı zamanda reklam amaçlı bulunan bir afişi kaç vatandaş görüyor. Gidişli dönüşlü vatandaşın göreceği yerlere uyarı levhaları yapmak bu kadar mı zor? Vatandaşın malına ve canına gelecek zararı verdiğiniz tebligat ile mi, kurtarmaya çalışacaksınız? Konuyla ilgili kimse zarar görmeden yetkililere göreve davet ediyoruz…

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:12 10 2020 14:34(3091) Facebook'ta Paylaş

13. Yorum: caner bey 20 10 2020 17:04
boyabat halkının cok faydanalacağı bir hizmet başkanım tesekkur ederiz ben alkışlamak istiyorum lütfen sizde eşlik edin hadi ama

12. Yorum: metin müftüoğlu 20 10 2020 16:57
boyabata hayırlı ugurlu olsun

11. Yorum: atsız 14 10 2020 14:42
bunlar hiç mi melih gökçek in ankaparkından ibret almaz!buraya dokunma,doğayı bozma!!!bir kaç akepeli müteahhite para akıtacak başka hortum bul!!!!

10. Yorum: 8.yorumcuya 14 10 2020 13:25
sağol kardaş bizi yanıltmadın.her şeyi bildiğini,her şeyi ağnadığını ispatladın.biz nerden bilecez ,sen memursun ,okumuşundu ,biz kara cahil.bize avukat dimişin emme nerde bizde öyle avutkatlık filan.senden ricam ayda bir kere değil de haftada bir uğrada memleketimizde,millet bir şeyler öğrensin sizin gibi okumuş görgülü kimselerden.allah sizlerin eksikliğini göstermesin.

9. Yorum: garasaklulu 14 10 2020 13:03
düzelü beee

8. Yorum: boyabatlı 14 10 2020 09:41
5. ve 6. yorumcular sanırım benden bahsediyorsunuz

1 ben memur olduğumdan dışardayım
2 her ay sonu memleketime gelirim
3 yazımı sanırım düzgün okumamışsınız anladığım kadarıyla
4 yazdığım şuydu boyabat gazetesine hitaben yazdım
5 demek gazetenin avukatı sizsiniz
6 ben gazetenin paylaştığı haberlerin bir çok haberinin doğru olduğunu anlattım fakat bu doğruluğu böyle basit ve yolu olmayan yerin yolu varmış gibi dedemin resmini koyarak yapılan yerin altında gibi göstermek bana yanlış geldi merak etmeyin sizin bilmediğiniz birçok şeyden haberim var sizin gibi tek taraflı bakmam olanı söylerim.

7. Yorum: tc 14 10 2020 01:16
kayanın dogallıgï gitti kale ile güzel görüntüsü vardı.

6. Yorum: 4 .yorumcuya 13 10 2020 15:04
bu dışarda yaşayan yorumcular da her şeyi biliyo,her şeyi anlıyo.sene de bir kere geliyo emme ahkam kesmediği bir şey yok.davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş.yaşamadan bazı şeyler anlaşılmaz.

5. Yorum: günaydın 13 10 2020 14:57
çoktan boyabatı bırakıp giden kişi boyabat için üzülmüş bak sen şu memleket sevdasına gözlerim yaşardı arkadaşım sen işine bak biz kendimize yeteriz hariçten gazel okuyana ihtiyacımız yok

4. Yorum: boyabatlı 13 10 2020 11:41
yahu adamın durduğuyer parkın olduğuyer yapımın altında yol yok olduğuyer ise köprünün diğer tarafı memlekete yapılan birşeyi birde tattir edin ayıptır lütfen insaf haklı olduğunuz birçok şeyin doğruluk payıvar bu payıda çürütüyorsunuz sizi dışarda yaşayan bir boyabatlı olrak sürekli takip ediyorum fakat vallahi üzülüyorum lütfen olması gereken yorumu yazın en azından diğer haberlerde yaptığınız haklı eleştirileride heba etmein.

3. Yorum: sanayiden 12 10 2020 19:52
belediye başkanı teras yapacam diye güzel boyabatımızın ünlü kırkkızlar kayasının üzerine ucubeye benzeyen bir teras yakmaktadır haliyle doğal olan kayaya zarar vermektedir teras ne işe yarayacaksa oda bilinmez bu teras kulenin hikayesine dönmesin

2. Yorum: ahmettt 12 10 2020 19:33
orada eski mezar belirtileri vardı sit alanı olmuyor mu acaba

1. Yorum: boyabatlı kağzım 12 10 2020 19:33
yetkililerce gerekli tedbirler alınmalıdır.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boyabat Kaymakamlığından Araç Hız Kontro Sinop’ta Yayın Yapan 23 Yıllık Biz Boyabat Kurtlu Köyü Mevkinde Orman Yangı Gazeteci Osman Aksu Yangın Tüpü İle Yang SİAD Genel Başkanı Turgay Öztürk kaza ge İl Özel İdaresi 277 Kilometre ile KÖYDES 46 Hekim Hasta Kabulüne Başladı Boyabat Böyle mi Marka Şehir Olacak? Kendi İçlerindeki FETÖ'cüleri, Kendileri 110 yıl önce Sinop'ta yaşanan büyük salg Macarın Kuyusu Açıldı Kübra Kızılboğa hanımefendi vefat etti Boyabat Yeni Mahallede Trafik Kazası 2 Y BOYABAT TSO 2. Solunum Cihazını da Tesli Faruk Gökmen vefat etti Sinop Valiliği Hıfzıssıhha Kurulu 72 Say Keklikleri Daha Yavruları Büyümeden Vuru Aşkın Ayrancıoğlu Dünya Birincisi Hüseyin İnce vefat etti CHP Heyetinden KOBİ Ziyareti Esentepe Mahallesinde Çöp Rezaleti Organize Sanayi İşletmelerine Kovit-19 D Sinop'ta Silahla Vurulan Sokak Köpeğinin Boyabat Esnaf Kefalet Kooperatifinden So Muharrem Yaşar vefat etti Grip Aşısı Gerçeği Teknik Destek Programına Proje Başvurusu Zincir Marketlerin Şube Açması Nüfus Kri Lütfü Türkkan, TBMM'de Sinop'un Sorunlar Otomobil şarampole yuvarlandı: 3 yaralı Batı Karadeniz Münazara Ligi Sinop'ta Dü 7 gün boyunca 7 ayrı konuda denetim gerç TR82 Bölgesi Dijital Proje Geliştirme Pr Sabıkalı Kavşakta Yine Kaza 51 Lakaplı Hüseyin Çakırgöz Taburcu Oldu Nezihe Kuru hanımefendi vefat etti Boyabat Halkını Bilerek mi Zehirliyorsun Sinop Akliman’da Trafik Kazası "Muhtarlarımız Halkın İçinde Halkın Seçt YEPAŞ ‘Sıfır Atık’ Belgesi A Karadeniz; Okullarda Mümkün Olan En Az T Mehmet Menteşoğlu vefat etti Duragan Vezirköprü Arasında Trafik Kazas Boyabat’ta Bıçaklı Kavgaya Karışan Yeter Kurt hanımefendi vefat etti Keziban Tunç hanımefendi vefat etti Yakup Kazar vefat etti Semine Karslıoğlu hanımefendi vefat etti Hanönü'de Trafik Kazası Tümü

Günel Halı Eleman İlanı


Buğday da Askıda


Çocuklar ve hayvanlar


Sinop Basınını Rahatsız Eden Olay


İnadın ve İnancın Adı "ERNESTO CHE GUEVARA"


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


Hicri Yılbaşı 1 Muharrem 1442


Tatil anılarınız çöp olmasın


TÜRK KİMDİR ?


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Boyabat Gazetesi 15. Yaşında


Paraşütten çeltik tarlaları


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Fiziksel mesafe sosyal yakınlaşma


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz


Ekim ayı ziyaretci sayısı:1373889 DtGaNi

* ANASAYFA *