E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

İl Özel İdaresi 277 Kilometre ile KÖYDES Programındaki Hedefi Aştı

Sinop İl Özel İdaresi, KÖYDES projesi kapsamında Sinop ve ilçelerin tamamında başlattığı asfaltlama çalışmalarında, planlananın çok üstünde başarılı bir performans ortaya koydu. KÖYDES projesi ile il genelinde 120 kilometrelik köy yolunun asfaltlanması hedeflenirken, uygulanan ek programlar sayesinde bu rakam 277 kilometreye ulaştı.

Sinop’ta altyapısı tamamlanmış asfaltsız yol bırakmama hedefiyle çalışmalarını sürdüren İl Özel İdaresi, Sinop merkez ve ilçelere bağlı köylerde başlattığı asfaltlama seferberliğinde önemli bir mesafe kat etti.

Yaz sezonundan itibaren çok sayıda personel ve iş makinesiyle birlikte köylerdeki birçok noktada yol asfaltlama, bakım ve onarım faaliyeti yürüten Özel İdare, KÖYDES programı kapsamında belirlenen 120 kilometrelik asfaltlama hedefini ek programlar uygulayarak 277 kilometreye çıkardı ve başarıyla tamamladı. Böylece merkezi yerleşim yerlerinin yanı sıra pek çok ücra noktadaki köy yolları da asfaltlanmış oldu.

Genel Sekreter Çınkıl hem çalışmaları takip etti, hem vatandaşların taşeplerini dinledi

Sathi kaplama çalışmalarının her aşamasında sahada olan ve gittiği her köyde bölge halkı ile bir araya gelen Genel Sekreter Yahya Çınkıl, kendisine iletilen talep ve sorunları dinleyerek köylerin acil ihtiyaçlarını yerinde tespit etti.

Özel İdare personelinin büyük bir seferberlik ruhu ile asfaltlama sezonunu başarıyla sürdürdüğünü dile getiren Genel Sekreteri Yahya Çınkıl, köy ayrımı yapmaksızın Sinop’un her yanına aynı kalitede hizmeti götürmeyi hedeflediklerini belirtti.

Seneye çok daha büyük bir rekora imza atacağız

COVID-19 Pandemisi’nden kaynaklı olumsuzluklara rağmen ekip ruhuyla 120 kilometrelik asfaltlama hedefini 277 kilometreye çıkardıklarını belirten Genel Sekreter Çınkıl, “Bütün vatandaşlarımızın çok daha güvenli ve konforlu yollardan faydalanması, yaşamlarını sağlıklı bir şekilde sürdürmesi için artan bir tempoyla çalıştık. Bundan sonraki çalışmalarımızda da aynı hedefi gözeteceğiz. Sinop’ta asfaltlanmamış yol kalmayana dek çalışacağız” dedi.

Seneye daha büyük bir rekora imza atacaklarına inandığını belirten Genel Sekreter Çınkıl, “Ekiplerimizle birlikte belli bir plan dâhilinde disiplinle ve gayretle çalışarak, mevsim şartları itibariyle de sathi kaplama programlarımızı tamamlamış bulunuyoruz. Yaz sezonu boyunca Sinop’umuzun dört bir yanında ekiplerimiz, bir yandan yol bakım ve onarım çalışmasını yürütürken, diğer yandan da vatandaşlarımızdan gelen şikayet ve taleplere anında müdahale ettiler. Gerçekten başarılı ve verimli bir sezon geçirdik. Böylece hedefimizin çok üstünde bir başarıyla asfaltlama sezonunu tamamladık. Sinop’umuzun tüm köylerinde yazın toza, kışın çamura son verip vatandaşlarımıza daha konforlu koşullarda seyahat edebilme imkânı sağlandı. Bu bizim için büyük bir mutluluk” dedi.

Genel Sekreter Çınkıl, KÖYDES projesi kapsamında sathi kaplama çalışmalarının tamamlandığını, ancak yılsonuna kadar hava şartlarının elverişli olduğu günlerde de yine yol altyapılarını güçlendirmeye devam ederek, 2021 yılı hazırlıklarına başlanılacağını belirtti.

Sinop’ta yol standardını daha da yükseltecek olan bu çalışmalar vesilesiyle yetkililere teşekkür eden Çınkıl, “Katkı ve himayelerinden dolayı başta Sayın Valimiz Erol Karaömeroğlu’na, Sinop Milletvekilimiz Dr. Nazım Maviş’e, İlçe Kaymakamlarımıza, Sinop İl Genel Meclisi Başkanımız ve üyelerimize, Köylere Hizmet Götürme Birliklerimize, Makina İkmal ile Yol Şube Müdürlüklerimize, İlçe Müdürlerimize, muhtarlarımıza, tüm şantiye şeflerimize, artan sıcaklara rağmen büyük bir özveriyle ara vermeden çalışan mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyor, gittiğimiz her köyde bizi bağrına basan kadirşinas vatandaşlarımıza hassaten şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Tarih:27 10 2020 14:09(1352) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Erhan Usta: "Samsun'un 5 milletvekili va Babacan: Sinop'un sorunlarını çok iyi bi Sinop'ta kadın sürücüler konvoy düzenled Haksız da değil hani! Başkan Uğur Giresun güven tazeledi Sinop Üniversitesinden Eğitim- Öğretim i Meryem Coşkun hanımefendi vefat etti Cevdet Taş vefat etti Halil Bayram vefat etti İsmail Demirkol vefat etti Nöbetçi Akaryakıt İstasyonu ve Lastik Ta Sanayi Kavşağı Sinyalizasyon Sistemi Akt Riskli Bölgede Yürütmeyi Durdurma Kararı Sinop Valisi Başta Olmak Üzere Bakın Kim Sinop Valiliği Hıfzıssıhha Kurulu 81 Say Mürüvvet Çil hanımefendi vefat etti Reşat Şen vefat etti Muzaffer Şen vefat etti Orhan Baykan vefat etti Sinop’ta otomobil ineğe çarptı, polisler Hanife Aslan hanımefendi vefat etti Gülçiçek Çil hanımefendi vefat etti İçişleri Bakanlığı'ndan yeni korona önle Sinop'ta 361 bin 200 TL korona cezası Muharrem Hekimoğlu vefat etti Boyabat’ta Yangın Ev Kullanılamaz Vergi/Sosyal Güvenlik Prim Borcu olanlar Veli Bürümlü vefat etti Mehmet Ali Çelen vefat etti Tekneleri bozulunca yakayı ele verdiler Otomobil, 10 metreden aşağı uçtu Sinop'ta 2020 Yılında 30 Bin 926 Dekar T Macide Dilek hanımefendi vefat etti Musa Köstek vefat etti Turan Ekiz vefat etti Karadeniz, Sinop'ta ki Güncel Koronavirü Mehmet Ali Kılıç vefat etti Meliha Kozanoğlu hanımefendi vefat etti Şehri Körükoğlu hanımefendi vefat etti Boyabat'ta Sigara İçme ve Sokağa Çıkma Y Hüseyin Cömert'in "Boy-abad Köyleri ve S Tahta balık kasaları 16 yıl önce hayatım Ayancık'taki teleferik sistemi tarih old Sündüs Çakır hanımefendi vefat etti Mustafa Tandoğan vefat etti Kız Kaçırma Olayı Kanlı Bitti: 1 Ölü Gülser Bıyıklı hanımefendi vefat etti Hüseyin Doğanoğlu vefat etti Boyabat’ta Trafik Kazası 1 Ölü Tümü

Yağmur Tekstil İşçi


Acı Reçete


KKTC’nin 37. Kuruluş Yılı Kutlu olsun


Çocuklar ve hayvanlar


Sinop Basınını Rahatsız Eden Olay


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


Hicri Yılbaşı 1 Muharrem 1442


Tatil anılarınız çöp olmasın


TÜRK KİMDİR ?


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Boyabat Gazetesi 15. Yaşında


Paraşütten çeltik tarlaları


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Fiziksel mesafe sosyal yakınlaşma


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz


Kasım ayı ziyaretci sayısı:1305851 DtGaNi
* ANASAYFA *