E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Karadeniz, Gerze'de Neler Olduğunu Sorguladı

CHP Sinop Milletvekili ve beraberinde ki heyet İYİ Parti Gerze İlçe Teşkilatında Gerze'de usulsüzlükle ilgili söylemler var dedi

Gerze'ye gelen CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz ve beraberinde ki heyet ile CHP Gerze İlçe Teşkilatı, İYİ Parti Gerze İlçe Teşkilatını ziyaret etti ve burada çok önemli açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti İlçe Başkanı Yavuz Yiğit ile sürekli istişare halinde olduklarını söyleyen Karadeniz, “İYİ Parti ile yaptığımız millet ittifakı, beraberliği ile burada güzel bir birlik sağladık. İnsanlara dokunabilmişiz onların bize bir Allah razı olsun demeleri yetiyor.

Türkiye’nin şuan en büyük sorunu işsizlik, bu konuyla ilgili talepler çok oluyor. Sanki işsiz ordusunu biz yaratmışız gibi bir algı oluşturmak istiyorlar, bu sorunun kaynağı biz değiliz; bu sorunun en büyük kaynağı AKP’dir.

1 üniversite bitiren öğrenci artık 2-3 üniversite bitirmektedir ama bugün 10 milyona yakın işsiz ordusu vardır. Bizim hedefimiz bunları yok etmektir.

Bizim hedefimiz ayrıştıran değil birleştiren Türkiye’dir

Bugün bakıyoruz kavga ortamı var, yanımdaki yandaş veya yandaş olmayan, hukukta yanımda olan yanımda olmayan şeklinde bir adaletsizlik var. Bunları düzeltmezsek hiçbir şey hallolmaz.

Milletvekilleri olarak mecliste bir bütünüz, biz her tarafta varız. İYİ Parti olsun CHP olsun milletvekilleri olarak her yerdeyiz. Vatandaşa hizmet edebilmek için gece gündüz yollardayız. Biz bu makamlara geldiysek bu sizlerin sayesindedir. Bu anlamda sokakta yaşayan, gidişattan memnun olamayan her birey elini taşın altına koymalıdır.

Asgari ücrete bakıyoruz, işçi olsun, emekli olsun, memur olsun herkes mutsuz. İnsanlar artık düşüncelerini söylemekten korkuyor; bugün vatandaş sosyal medyasından bir şey paylaşmaktan korkuyor, insanlar dinleniyoruz diye panik halinde. Herkes korkuyla yaşıyor. Korkuyla iş yürümez, dik durmamız lazım, doğru bildiğimiz söylemeliyiz. Biz bunları anlatmak zorundayız, Gerze’de ne oluyor, ne bitiyor bunları konuşmalıyız.

Gerze’de tabletlerin dağıtılması ile ilgili söylemler var

Gerze’de kapalı kapılar ardında usulsüz yapılan birşeyler konuşuluyor. Milli Eğitim Bakanlığının ücretsiz dağıtması gereken tabletlerle ilgili Gerze’de çok farklı söylemler var, bunlar bana geliyor. Beni Gerzeli vatandaşlar arıyor, bir tablet alınmasında ki ve dağıtılmasında bazı sıkıntılar olduğu, fonun başında kim varsa bu tableti doğru usulune uygun dağıtmadığı, ihalesiz işlemler yapıldığı söyleniyor. Televizyonda her öğrenciye bedava tablet dağıtılacak deniyor ama burada farklı şeyler dönüyor.

Bu tabletler parayla mı dağıtılıyor, yardım mı yapıyorlar, fon mu dağıtıyor? Bunu kimse sorgulamıyor.

Eskiden Gerze’de huzur varken biz şimdi Gerze’de hırsızlık konuşuyoruz. Kaymakam beyin bunları takip etmesi gerekirken, biz tüyü bitmemiş yetimin hakkı derken Gerze’de devletin mazotları çalınıyor.

Eskiden Gerze’de CHP’li belediyemiz vardı şimdi yok ama biz Gerze’den kopmadık, burada ne olduğunu takip ediyoruz.

Bu saatten sonra Gerze’ de olan her şeyi şeffaf bir şekilde ortaya koymalılar, biz bunun takipçisi olacağız” dedi.

Teşkilat adına konuşan İYİ Parti Gerze İlçe Başkanı Yavuz Yiğit teşkilat adına CHP Heyetine teşekkür ederek konuşmasına başladı. Gerze’de eski günlerin arandığını söyleyen Yiğit, “bugün burada Gerze’nin dertlerini konuşuyoruz. Pandemi şartlarında sıkıntılı günler yaşıyoruz eski günleri arar bir Gerze durumuna geldik. Bugün virüsten korunmak için hijyen ön plandayken birçok siteye belediyenin suyu gitmiyor. Halk ekmek, tencere kaynatma derdindeyken parklara, bahçelere devasa paralar yatırılıyor. Belediye bir millet bahçesi derdine düştü.

Daha iyisini yapabilmek adına CHP ve İYİ Parti olarak istişarelerde bulunuyoruz. Bizim kulağımıza da çok şeyler geliyor; fonlarda şurada burada yapılan usulsüzlük söylemleri bizimde kulağımıza geliyor. Eskiden Gerze’de anahtarlar kapıların üzerinde dururken şimdi herkes korkar duruma geldi. Komşu komşudan şüphelenir duruma geldi.

Biz CHP ile korkmadan eleştiriyor, sosyal medyadan dile getiriyoruz. Gerze’de imarda yaşanan sorunlar kulaklarımıza geliyor bunları dile getiriyoruz ve arşivliyoruz. Zamanı gelince bunları ortaya çıkartacağız” dedi.

Karadeniz son olarak seçilen insanların seçildikten sonra tavırlarının değişmemesi, havaya girerek şımarmaması gerektiğini, vatandaşa hort zort yapmakla bağırmakla, gelenleri itelemekle bu işin yürümeyeceğini, Gerze’nin bunu kabul etmeyeceğini söyledi. Önemli olan insanların gönlüne girmek diyerek İYİ Parti ziyaretini sonlandırdı.

Kaynak: Gerzenin Sesi

Tarih:07 01 2021 14:52(1164) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Sinop'a Orman Bölge Müdürlüğü kuruluyor Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi ve Proje Celal Baltacı vefat etti Münevver Gezer hanımefendi vefat etti Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Hasta Taşmanlı Gölet'i kısmen dondu Deniz mayını imha edildi Cafer Acar vefat etti Kevser Kalpakçı hanımefendi vefat etti Haşim Pilavcı vefat etti Boyabat sanayisi çalışıyor, Boyabat geli AK Parti Sinop’ta Siyaset Akademis Boyabat’ta Sentetik Hapla Yakalana Boyabat Hal Yerinde Bıçaklı Kavga: 1 Yar Boyabat’ta Ekstazi Hapla 3 Kişi Ya Boyabat Karayolları Karla Mücadele Aralı Sinop Ayancık Yolunda Trafik Kazası Hakkı Göletli vefat etti Kamyonetle çarpışan motosikletin sürücüs Türkeli'de deniz mayını bulundu! 15 Ocak 2021 KESK Bordro Yakma Eylemi Ömer Güler vefat etti Orhan Gökoğlu vefat etti Şehri Çiçek hanımefendi vefat etti Leyla Sümer hanımefendi vefat etti Yağmurun Yaptığına Bakın! Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünden Duyuru Şanlan: Ortak akıl hakim olmalı Hasan Memiş vefat etti Boyabat’ta ilk koronavirüs aşısı u Boyabat’ta Çöpleri Kaldırmak Belediyeye Her ilçe yapmış, Durağan bakmış! Yahya Balcıoğlu vefat etti Sis Altında Boyabat Kalesi Kontrolden Çıkan Araç Uçağa Çarpmaktan S 4 Kattan Düşen Boyabatlı Kız Yaşam Mücad Sinop Özel İdare Kışa Hazır Seyredilecek Yerler Yaptın da, Sıra Seyr Yazık çok yazık, 20 Yıldır Durağan’ Mektubumu Cumhurbaşkanımıza Ver Sinop'a su sağlayan barajda tehlike çanl Mustafa Köseoğlu vefat etti Ülkemizdeki Kuşaklar ve Eğitime Etkisi Anlam Okulunda da İstiklal Marşımızın se Abdullah Genç, TOBB Ekonomik Raporu İnce Barış Karadeniz 10 Ocak Çalışan Gazeteci Muhammet Maşalı vefat etti Selahattin Şimşirgil vefat etti Recep Savaşkan vefat etti Tümü

Emek Tuğla Bay muhasebe elemanı alınacaktır


Bir Turizm Masalı


Boyabat'tan Kar Manzaraları 18 Ocak 2021


Çalmak


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Yeni Yılı Kullanma Talimatı


Sarıkamış Faciası


Bugün Kış Başlıyor


Sinop Basınını Rahatsız Eden Olay


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


Tatil anılarınız çöp olmasın


TÜRK KİMDİR ?


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Ocak ayı ziyaretci sayısı:977768 DtGaNi
* ANASAYFA *