E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Su Faturaları Vatandaşın Suyunu Kaynattı!

2021 yılında Durağan’da vatandaşa ve esnafa gelen su faturalarındaki artış dikkat çekti. Su faturalarına eklenen katı atık ücreti ile fiyatlar bir anda arttı. Firmadan firmaya değişiklik gösteren ‘katı atık’ ücreti sudan pahalı olurken atık su ücreti ve su ücretleri birleşmesi ile esnafa da vatandaşa ek bir külfet getirdi. Belediye tarafından kesilen su faturalarında Su Hizmet Geliri, Sayaç Okuma ücreti, Atık Su Ücreti, Katı Atık Bertaraf Ücreti olmak üzere 4 kalemden ücret alınırken KDV’nin binmesi ile vatandaşa ciddi bir yük getirmeye başladı.

Edinilen bilgilere göre her ay alınacak olan Katı Atık ücreti bedelinin Durağan Belediye meclisinin kararı olduğu ve her ay su faturalarına yansıtılacağı belirtilirken ev ve işyerlerine ayrı ücret tarifelerinin uygulandığı, market ve işyerlerinde ise farklı ücret uygulamasına gidildiği belirtiliyor.

Durağan’da su ücretlerinin hane başına ortalama olarak yaklaşık 50 TL. ye dayandığı esnaflarda ise bu rakam Katı Atık ücretinin eklenmesi ile daha da yüksek çıktığı belirtiliyor. Evlerde atık su ücreti kullanılan suya göre belirlenirken katı atık ücreti ise sabit ücret olarak faturaları yansıtılacağı ifade ediliyor. Geçim şartlarının zorlaştığı bu dönemde su faturasına katı atık ücretinin eklenmesi ile artan fiyatlar vatandaşı daha da zora soktu.

Vatandaşın evine, esnafın kasasına para girmiyor AMA ücretler artıyor!

Katı Atık ücretinin ve atık su ücretinin eklenmesi ile artan su fiyatlarına tepki gösteren CHP Durağan ilçe başkanı Mustafa Eker; “vatandaşın geçinmekte zorlandığı böyle bir dönemde ek külfetlerin getirilmesi doğru değildir. Özellikle insani ve en temel ihtiyacı olan su da yapılan bu artışlar zaten göç veren ve ekonomik olarak zorda olan Durağanlı hemşerilerimizi, esnaf kardeşlerimizi oldukça zorlayacaktır. Belediye meclis üyeleri öncelikle esnafını korumalı, alınacak ücretleri de hakkaniyet ölçüsünde alınmasını sağlamalıdır. Katı atık ücretinde fiyatlar neye göre belirlenmiş ve nasıl bir yöntem izlendiği kamuoyuna açıklanmalıdır. Her yıl göçen, göçmekte olan Durağan halkına seçimlerde bunun geleceğini söylemiştim ama bende bu kadar fahiş fiyatlar beklemiyordum. Atık su ücreti, katı atık ücreti ve su parası derken artan faturalar vatandaşımızı da canından bezdirecektir. Özellikle topu taca atan ve Durağan halkının kararları sadece belediye başkanının aldığının zannettiği bu kararlarda belediye meclis üyelerinin de imzası olduğunu hatırlatmak isterim. Vatandaşımız Seçtiklerinden izahat istemeli, hesabını sormalıdır. Bu fiyatlar neye göre belirlenmiş, belediye meclis üyeleri bu fiyatların altına nasıl imza atmışlardır? Halkımız artık tek kişiye değil seçtiklerinin tümüne hesap sormalı, hizmetlerinden ve onun kendisine yansıyan sorumluluklarından da tüm seçilenleri sorumlu kılmayı öğrenmelidir” dedi.

VATANDAŞIMIZ SEÇTİKLERİNİN KENDİLERİNE HİZMET EDEN BİREYLER OLDUĞUNU UNUTMASIN!

Eker konunun takipçisi olacaklarını ifade ederek; “bizler iktidar olmasak ta halkımız gerekli desteği vermese de onların haklarını savunmaya geçimlerini ve yaşamalarını kolay kılacak Durağan ölçeğinde yetkilileri izlemeye ve takip etmeye devam edeceğiz. Ama vatandaşımızdan da tek isteğimiz oy verdikleri insanlardan kendilerini temsil eden makam sahibi kişilerden hesap sormalarını, gerektiğinde tepki göstermelerini bekliyoruz. CHP Durağan ilçe başkanlığı olarak partimizin kapıları sonuna kadar sesini duyurmak isteyenlere, dertlerini iletmek isteyenlere açık. İnsanımızın sorunlarını kendimize dert edinmeye, çözüm bulmaya, bize iletilen her türlü sorunu yetkili makamlara iletmeye ve kamuoyuna duyurmaya devam edeceğiz. Yeter ki; vatandaşımız da seçtiklerinin hepsinin kendilerine hizmet eden belirli dönem için seçilen insanlar olduğunu unUtmasın ve hesap sorsun” dedi.

Tarih:15 02 2021 14:46(1440) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boyabat’ta Motosiklet Kaza Yaptı 1 Boyabat’ta Otomobil Motosikleti Me Boyabat Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin Dene Baharda Boyabat Fotoğraf Yarışması "Tapulu arazimiz" deyip yolu kapattılar Hülya Bozkurt hanımefendi vefat etti Eğitim Önemli Bir Kamusal Hizmettir Boyabat’taki Evlerin Bu Haliyle mi Boyabat Kaymakamılığı Dinamik Denetim Sü Kartaloğlu Köyü, Covid-19 Nedeniyle Kara Karadeniz; "Düne göre tedbirlerimizi art Hasan Çakmak vefat etti Güler Akcan hanımefendi vefat etti Tek Hedef 3. Lig İçişleri Bakanlığı tarafından genelge ya Boyabat Polisi, Yaşlı Kadına Pes Dedirtt Boyabat Yeni Mahallede Yangın Boyabat OSB toplantısı yapıldı Gazi Polis İsa Aktürk, Ömer Köyü mezarlı Hüseyin Gümüş vefat etti Sinop çok yüksek riskli iller arasına gi Sinop'ta yüz yüze eğitimle ilgili son da Örgü bebek kursu Acil Servisteki Çukur Tamir Edilmiş Yine beton kazandı 2021 Yılı Mart Ayı Nöbetçi Eczane Listes Navigasyona inandı, Sinop Kalesi'ne takı Kamu Yararı mı, Kişilerin Yararı mı? YEPAŞ Borcundan Dolayı Kesme İşlemlerine Gıda Sektörünün Vazgeçilmezi Defne İçin Yılmaz Hekimoğlu vefat etti Emine Özcan hanımefendi vefat etti Fadime Çakal hanımefendi vefat etti İsmail Öztürk vefat etti Boyabat Sefa Mahallesine Hizmeti Çevre B Boyabat’ta Korkutan Patlama! Kıbrıs Gazisi Üzerine Ağaç Devrilmesi So Gülerser Kuyucu hanımefendi vefat etti Seher Düğmeci hanımefendi vefat etti Sigorta Prim Teşvik Süresi 31 Aralık 202 Boyabat Emniyeti Denetimlerini Sürdürüyo Boyabat Stadyum Caddesinde Trafik Kazası Sinop Üniversitesi Senatosundan Bahar Ya Boyabatlı Didar Aşkın ve Serkan'a Portek Tutuşan Baca Boyabat İtfaiyesini Alarma Gerze İdemli’de Şüpheli ölüm Raşit Öztürk vefat etti Faik Kullukcu vefat etti Oğlakçılar Köyü Okçu Mahallesi Karantina Tümü

Siz Aya Biz Yaya


17 Şubat Dünya Kediler Günü


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yalnızlık…


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Emek Tuğla Bay muhasebe elemanı alınacaktır


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Bugün Kış Başlıyor


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


Tatil anılarınız çöp olmasın


TÜRK KİMDİR ?


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Mart ayı ziyaretci sayısı:490195 DtGaNi
* ANASAYFA *