E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Karadeniz: "Aşılama yapılmadan okulları açmak salgının yayılmasına davetiye çıkarmaktır"

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili Barış Karadeniz yaptığı yazılı açıklamada Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulların kısmi açılışına değindi. Karadeniz; '' Öğretmenlerimize henüz aşılama yapılmadan okulları açmak salgının yayılmasına davetiye çıkarmaktır'' dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; 15 Şubat Tarihi itibariyle köy okullarını yüz yüze tam zamanlı ve bağımsız anaokullarını tam zamanlı açma kararı verdiklerini, ilkokulların tüm sınıf düzeyiyle 1 Mart'ta haftada 2 gün ve 8-12. sınıflar yüz yüze eğitimin 1 Mart itibariyle başlayacağını duyurmuştu. CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz yaptığı yazılı basın açıklamasıyla karara tepki gösterdi. Karadeniz açıklamasında;'' Dünya bir yıldır Covid-19 virüsüyle mücadele içerisinde, virüs sağlık başta olmak üzere bir çok alanda hayatı olumsuz etkiledi. Eğitim camiamız, sevgili öğrencilerimiz eğitimlerini uzaktan eğitim yöntemiyle sürdürüyordu Sayın Bakanın açıklamalarına kadar. Sayın Bakan Ziya Selçuk okulların kısmi açılacağını duyurdu fakat burada göz ardı edilen bir durum var. Daha öğretmenlerimizi aşılayamadan okulları açmak salgının yayılmasına davetiye çıkarmak olur. Öğretmenlerimiz aşılanmadan okulların açılması virüsün yeniden yukarı yönde ivmelenmesine yol açmak olur. Öğretmenlerimizin aşılanmadan öğrencilerimizle bir araya gelmesi öğrencilerimize de ailelerine de büyük risk oluşturur. Öğrencilerin aşılanması büyük planlama gerektirecektir fakat öğretmenlerimizi ilk etapta aşılayabiliriz. Bu yolla eğitim camiamızı bir nebze güvene alabilir salgının yayılmasına engel olabiliriz. En ivedi şekilde planlama yapılarak öğretmenlerimiz aşılanmalıdır, bakanlıklarımızdan bu yönde çalışma yapmasını bekliyoruz konuyu yakinen takip edeceğiz'' dedi.

Tarih:16 02 2021 14:08(1324) Facebook'ta Paylaş

1. Yorum: gökbörü 16 02 2021 15:12
bu kadar tutarsız salgın yönetımı ancak bu ıktıdarda olurdu aynen doğru mutasyon riskı var öğretmenler aşılanmamış okul aç şaşırdımmı tabıkı hayır !!!!!!!!


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boyabat’ta Motosiklet Kaza Yaptı 1 Boyabat’ta Otomobil Motosikleti Me Boyabat Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin Dene Baharda Boyabat Fotoğraf Yarışması "Tapulu arazimiz" deyip yolu kapattılar Hülya Bozkurt hanımefendi vefat etti Eğitim Önemli Bir Kamusal Hizmettir Boyabat’taki Evlerin Bu Haliyle mi Boyabat Kaymakamılığı Dinamik Denetim Sü Kartaloğlu Köyü, Covid-19 Nedeniyle Kara Karadeniz; "Düne göre tedbirlerimizi art Hasan Çakmak vefat etti Güler Akcan hanımefendi vefat etti Tek Hedef 3. Lig İçişleri Bakanlığı tarafından genelge ya Boyabat Polisi, Yaşlı Kadına Pes Dedirtt Boyabat Yeni Mahallede Yangın Boyabat OSB toplantısı yapıldı Gazi Polis İsa Aktürk, Ömer Köyü mezarlı Hüseyin Gümüş vefat etti Sinop çok yüksek riskli iller arasına gi Sinop'ta yüz yüze eğitimle ilgili son da Örgü bebek kursu Acil Servisteki Çukur Tamir Edilmiş Yine beton kazandı 2021 Yılı Mart Ayı Nöbetçi Eczane Listes Navigasyona inandı, Sinop Kalesi'ne takı Kamu Yararı mı, Kişilerin Yararı mı? YEPAŞ Borcundan Dolayı Kesme İşlemlerine Gıda Sektörünün Vazgeçilmezi Defne İçin Yılmaz Hekimoğlu vefat etti Emine Özcan hanımefendi vefat etti Fadime Çakal hanımefendi vefat etti İsmail Öztürk vefat etti Boyabat Sefa Mahallesine Hizmeti Çevre B Boyabat’ta Korkutan Patlama! Kıbrıs Gazisi Üzerine Ağaç Devrilmesi So Gülerser Kuyucu hanımefendi vefat etti Seher Düğmeci hanımefendi vefat etti Sigorta Prim Teşvik Süresi 31 Aralık 202 Boyabat Emniyeti Denetimlerini Sürdürüyo Boyabat Stadyum Caddesinde Trafik Kazası Sinop Üniversitesi Senatosundan Bahar Ya Boyabatlı Didar Aşkın ve Serkan'a Portek Tutuşan Baca Boyabat İtfaiyesini Alarma Gerze İdemli’de Şüpheli ölüm Raşit Öztürk vefat etti Faik Kullukcu vefat etti Oğlakçılar Köyü Okçu Mahallesi Karantina Tümü

Siz Aya Biz Yaya


17 Şubat Dünya Kediler Günü


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yalnızlık…


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Emek Tuğla Bay muhasebe elemanı alınacaktır


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Bugün Kış Başlıyor


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


Tatil anılarınız çöp olmasın


TÜRK KİMDİR ?


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Mart ayı ziyaretci sayısı:492215 DtGaNi
* ANASAYFA *