E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Kamu Yararı mı, Kişilerin Yararı mı?

Kamuoyunda iddia edilen;

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 18 Şubat 2021 tarihli kararı ile Seyit İbrahim Bilal YurdununKamulaştırma kararı alınmış mıdır?

İl Müdürlüğüne verilen yetki ile 117 Ada 133 parselde 22217m2 yurt, Gençlik ve SporBakanlığı adına 22.02.2021 tarihinde tapu tescili yapılmış mıdır?

Bu bilgiler ışığında, Kamulaştırma yapılmış ise, şartlara ve kanunlara uygun icra edilmiş midir?

- Bu kadar kısa bir süre içerisinde Kamulaştırma kararı alınıp, Tapu tescili yapıldı mı?

- Taşınmaza ait Kamulaştırma kararı hangi kurum ve kişilerce alınmıştır, hangi mercii tarafındanonaylanmıştır.

- Taşınmazın Değer Tespiti için, Kıymet takdir Komisyonu kurulmuş mudur? Kurulmuş ise, bukomisyon piyasa fiyat araştırması yapmış mıdır? Yapmış ise, neye göre fiyat tespiti yapılmıştır.

Komisyon kararını kimler almıştır.- Kıymet takdir komisyonunun belirlediği bedel üzerinden, taşınmazı pazarlıkla satın almaküzere, Uzlaşma Komisyonu kuruldu mu?

- Pazarlık görüşmelerinde, önceden belirlenen bedelin üzerinde olmamak kaydıyla, bir anlaşmayapılıp, yapılmadığı, yapıldıysa tutanaklar mevcut mudur?

- Değer tespiti için Belediye Rayiç değeri alınmış mıdır?

- Kamulaştırıldığı söylenen arazi ve binanın, beyan edilen emlak değerleri dikkate alınmışmıdır?

- Kamulaştırma çalışmaları esnasında Değer tespiti için Çevre ve Şehircilik Bakanlığıncayetkilendirilen Gayrimenkul Değerleme firmalarına kıymet takdiri için herhangi bir çalışmayaptırılmış mıdır?

- Kamulaştırıldığı söylenen binanın Değer tespitinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı birim fiyatlarıdeğerlendirmeye tabi tutulmuş mudur?

- Kamulaştırıldığı söylenen bina ve arsasının yüzölçümleri ve inşaat alanları ne kadardır? Ve bualanlar neye göre belirlenmiştir.

- Kamulaştırılan arazinin bulunduğu mevkide ve civarlarında bedelsiz arazi tahsisi alınabilecekhazine arazisi yok mudur? Eğer var ise, niye bu arazi üzerine yurt binası inşaa edilmemiştir.Bedelsiz hazine arazisi var iken, bedel karşılığı kamulaştırmaya neden gerek duyulmuştur.

- Kamulaştırıldığı söylenen Yurt binası, 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu ile açık ihale usulü ileihale edilmiş olsaydı, devlete maliyeti ne olurdu?

- Taşınmazın satış değeri ne kadardır?

Kamuoyunun bilgilendirilmesi için, ilgili makamlardan bu soruların açıklığa kavuşturulmasınıbekliyoruz.

Birhan YALÇIN
DEVA PARTİSİ
SİNOP İL BAŞKANI

Tarih:01 03 2021 13:13(1766) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Kafiye Yanılmaz Defnedildi Polis Teşkilatının 176. kuruluşu Boyabat Polis Haftası Kapsamında Boyabat İlçe Em Boyabat’ta Kayıp Vatandaşın Cansız Sinop'ta Kılıçdaroğlu'na muhtardan HDP s Kılıçdaroğlu'ndan Boyabatlı esnafa semav Kafiye Yanılmaz hanımefendi vefat etti CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Boy Sinop'ta Ramazan pidesinin fiyatı açıkla Yüz Yüze Eğitim Ertelensin, Aşı Yaygınla Şadi Akça vefat etti Dr. Süleyman Sabri Tazkır vefat etti Sağlıklarına kavuşan yaban hayvanları do Karadeniz Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun CHP Milletvekili Karadeniz Muhtarlar İçi Boyabat Darıözü Köyünde Yangın Karadeniz Habibe Teyze'yi Unutmadı Celal Başoğlu vefat etti PTT’den Esnaf ve Girişimcilerin İşini Bü İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy Uçurumda mahsur kalan köpeği AFAD kurtar Balıkçıların yanına uçurumdan karaca düş Boyabat1868 Transferlerini Açıklamaya De Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçasla İl Başkanı Giresun'dan Emekli Amirallere 1-7 Nisan Kanser Haftası Bilgi Notu Eğitime Destek Platformundan Emekli Amir Hacı Hüseyin Tatas vefat etti Hamdi Karaaslan vefat etti Dursun Ünlüoğlu vefat etti Remzi Yılmaz vefat etti Dilber Bükcüoğlu hanımefendi vefat etti Mehmet Ulu vefat etti Satu Bayram hanımefendi vefat etti Niyaze Gürs hanımefendi vefat etti İYİ Parti'den Farkındalık Günü Ziyareti Boyabatlı Aile Ankara'da Kaza Yaptı: 4 Ö Burhan Çevirici vefat etti 2021 Yılı Nisan Ayı Nöbetçi Eczane Liste Kurnaz tilkinin başına öyle bir şey geld Ayancık İkisu kavşağı yine can aldı! Boyabat Pazar yokuşunda Trafik Kazası 1 Sinop için vaka sayılarındaki son verile Boyabat'ta Gençler Doğaya Can Verdi Satılmış Demirtaş vefat etti Boyabat Halk Eğitimi Merkezi Giyim Kursu Yaya geçitlerinde “Kırmızı Çizgi&# Boyabat’ta Bariyerlere Giren Sürüc Boyabat’ta yaya geçitleri ve yol ç Tümü

Boyabat Belediyesi'ne yeni TEAM!!!


2021 - 1442 Ramazan İmsakiyesi


Emek Tuğla Bay muhasebe elemanı alınacaktır


Sevsen…


Komşuluk


17 Şubat Dünya Kediler Günü


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


Tatil anılarınız çöp olmasın


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Nisan ayı ziyaretci sayısı:452721 DtGaNi
* ANASAYFA *