E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Yine beton kazandı

75. Yıl Caddesinde yapılan kaldırım çalışmalarında Dörtyol Mevkiinde bulunan Ihlamur ağaçları köklerinden iş makinası ile sökülerek kesildi.

Böylece 75. Yıl Caddeside, Stadyum Caddesi gibi ağaçtan arındırılmış hale getirildi.

Yetkililere sormuyorum, size soruyorum bu ağaçlar niçin kesiliyor, ağaç kesip beton atmayınca kimin içi rahat etmeyip gece uyuyamıyor?

Gerçi yetkililerde haklı bu ağaçlar yapraklarını dökerek insanlara saldırıyor, ayrıca dökülen yaprakları temizleyecek eleman lazım, o da elimizde yok, haklılar en iyi çözüm canavar ağaçları kesmek.

Hz. Muhammed (S.A.V)'in ağaç ile ilgili üç hadisini bunu anlayabilen Müslümanların okuması için paylaşıyorum.

“Allah Rasûlü’nün korusu içinde bulunan ağaçlara sopa ile vurulmaz ve onlar kesilmez. Fakat zarûret hâlinde hayvanların yemesi için hafif ve yumuşak bir şekilde rıfk ile sallanarak yaprakları silkelenebilir.” (Ebû Dâvûd, Hac, 95-96/2039)

“Kıyâmet kopuyor olsa ve birinizin elinde bir fide bulunsa, kıyâmet kopmadan onu dikebilirse bunu hemen yapsın!” (Ahmed, III, 191, 183)

«Bir kimse ağaç diker de o ağacın meyvesinden bir insan veya Allâh’ın mahlûkâtından herhangi bir varlık yerse bu, o ağacı diken kimse için sadaka olur.»” (Ahmed, VI, 444. Bkz. Müslim, Müsâkât, 7)

Tarih:01 03 2021 14:57(2379) Facebook'ta Paylaş

5. Yorum: boyabatlı57 02 03 2021 10:40
tüm dünyanın etklendiği küresel krizde insanlık ağaçlandırma faliyetleri doğa için yapılan çalışmalar için mücadele vermekte iken neden bizim ülkemizde zararı olmayan iki üç ağacı ortadan kaldırıyoruz sormak lazım.
haberi peygamber efendimizin hadisleri ile ifade etmeniz çok hoş olmuş elinize sağlık.

4. Yorum: şerbet 02 03 2021 02:17
madem bize soruyorsunuz söyleyelim. bu ağaçlar ihlamur ağacıdır ve evet insanın boğazını sıkmasada akıttıği öz altinda duran araçların boyasını kaldıracak kadar etkili ise insan derisine ne yapar siz tahmin edin. sökülen ağaçların yerine beton dökmek tabiki mantıksız. umarız yerlerine guzel ağaçlar dikilir.

3. Yorum: exelans 01 03 2021 19:51
çünkü o caddelere erguvan ağacı dikilecek! bunun nesi kötü

2. Yorum: garez 01 03 2021 17:37
ne düşmanlığınız var bu ağaçlara? en az 50-60 yıllık ağaçlar ayıptır günahtır..kolay yetişmiyor..ne kadar kolay kesiyorsunuz,hiçbir tehlike arz etmiyor. ne denir ki buna?cehalet mi ihanet mi ...ordaki esnaf neden sesini çıkartmaz? bu kadar vurdumduymazlık olur mu..inanılır gibi değil, baharda mis gibi sokağı kokutuyordu o ağaçlar..

1. Yorum: evet 01 03 2021 15:32
doğasever belediye başkanının kucağında kuzuyla haberi vardı onu niye sevdiğini anlamak zor değil çünkü kebap seviyor ağacı yiyemeyecek kes gitsin köpek işe yaramıyor öldür gitsin insanlar sana gerçeği söyleyince tutuklat gitsin nedir bu kin hırs doğaya karşı acımasız olmak neden insani duygulardan habersiz yaşamak sizi nasıl mutlu ediyor nasıl uyuyabiliyorsunuz yeşile hayvana zarar verince vicdanınız sızlamıyormu diye sormayacağım vercek cevabınız olmadığını biliyorum size son sözüm kim bunlara yol açıyorsa allaha havale ediyorum...


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Kafiye Yanılmaz Defnedildi Polis Teşkilatının 176. kuruluşu Boyabat Polis Haftası Kapsamında Boyabat İlçe Em Boyabat’ta Kayıp Vatandaşın Cansız Sinop'ta Kılıçdaroğlu'na muhtardan HDP s Kılıçdaroğlu'ndan Boyabatlı esnafa semav Kafiye Yanılmaz hanımefendi vefat etti CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Boy Sinop'ta Ramazan pidesinin fiyatı açıkla Yüz Yüze Eğitim Ertelensin, Aşı Yaygınla Şadi Akça vefat etti Dr. Süleyman Sabri Tazkır vefat etti Sağlıklarına kavuşan yaban hayvanları do Karadeniz Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun CHP Milletvekili Karadeniz Muhtarlar İçi Boyabat Darıözü Köyünde Yangın Karadeniz Habibe Teyze'yi Unutmadı Celal Başoğlu vefat etti PTT’den Esnaf ve Girişimcilerin İşini Bü İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy Uçurumda mahsur kalan köpeği AFAD kurtar Balıkçıların yanına uçurumdan karaca düş Boyabat1868 Transferlerini Açıklamaya De Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçasla İl Başkanı Giresun'dan Emekli Amirallere 1-7 Nisan Kanser Haftası Bilgi Notu Eğitime Destek Platformundan Emekli Amir Hacı Hüseyin Tatas vefat etti Hamdi Karaaslan vefat etti Dursun Ünlüoğlu vefat etti Remzi Yılmaz vefat etti Dilber Bükcüoğlu hanımefendi vefat etti Mehmet Ulu vefat etti Satu Bayram hanımefendi vefat etti Niyaze Gürs hanımefendi vefat etti İYİ Parti'den Farkındalık Günü Ziyareti Boyabatlı Aile Ankara'da Kaza Yaptı: 4 Ö Burhan Çevirici vefat etti 2021 Yılı Nisan Ayı Nöbetçi Eczane Liste Kurnaz tilkinin başına öyle bir şey geld Ayancık İkisu kavşağı yine can aldı! Boyabat Pazar yokuşunda Trafik Kazası 1 Sinop için vaka sayılarındaki son verile Boyabat'ta Gençler Doğaya Can Verdi Satılmış Demirtaş vefat etti Boyabat Halk Eğitimi Merkezi Giyim Kursu Yaya geçitlerinde “Kırmızı Çizgi&# Boyabat’ta Bariyerlere Giren Sürüc Boyabat’ta yaya geçitleri ve yol ç Tümü

Boyabat Belediyesi'ne yeni TEAM!!!


2021 - 1442 Ramazan İmsakiyesi


Emek Tuğla Bay muhasebe elemanı alınacaktır


Sevsen…


Komşuluk


17 Şubat Dünya Kediler Günü


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


Tatil anılarınız çöp olmasın


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Nisan ayı ziyaretci sayısı:451288 DtGaNi
* ANASAYFA *