E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Boyabat’taki Evlerin Bu Haliyle mi, Safranbolu Rakibimiz Değil?

2 Mart 2021 - Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Sinop’ta yayın yapan Sinop Pusulası gazetesine 2016 yılında yaptığı bir açıklamada; İlçenin turizm bakımından oldukça zengin olduğunu belirterek, “Benim şu iddiam var. Boyabat’ın rakibi artık Safranbolu değil” açıklaması yapmıştı.

Aradan geçen yaklaşık 5 yıllık süre zarfında Boyabat Belediye başkanı rakibi olarak görmediği ve "Boyabat’ın rakibi artık Safranbolu değil” sözlerinin ardından sözlerine şöyle devam etmişti.
“BOYABAT’IMIZI BİR TURİZM ŞEHRİ OLARAK HAZIRLAYACAĞIZ”
“Çeyiz sandığımız dediğimiz tarihi evlerimizle ilgili envanter çalışmalarımız yaptık” diyen Çakıcı, “Çok yakın bir zamanda inşallah proje ihalesine çıkaracağız. Bütün tescilli binalarımızın bulunduğu yerlerdeki sokak sağlamlaştırılmaları olsun, restorasyonları olsun hepsini inşallah ihale edeceğiz. Yaklaşık bunların bir yıl süreceğine inanıyorum. Yavaş yavaş bunların restorasyonuna gireceğiz. İnşallah 2023 yılına Boyabat’ımızı bir turizm şehri olarak hazırlayacağız.”
bu sözler Boyabat belediye başkanı Şefik Çakıcı’ya aittir.

KAMUOYU ADINA SORUYORUZ…

Bizim çektiğimiz bu kareler haricinde bu şekilde metruk vaziyete gelmiş yüzlerce tarihi ev var. 7 yıldır Boyabat Belediye başkanlığınız dönemimde kaç tane tarihi evi kurtardınız. Kaç tane tarihi evi restore ettiniz?

Boyabat halkının süslü laflara karnı tok!

Eski başkan Mehmet Ermiş döneminde alınan bir tarihi evi ısıtıp ısıtıp anlatmayın. Bu rezalet görüntülerle mi “Boyabat’ın rakibi artık Safranbolu değil” diyebiliyorsunuz?

Boyabat halkı sizi hizmet için seçti. İlçemizdeki şu görüntüler Türkiye’de bir başka ilçede var mı acaba?

Yapılan haberde şu sözde yer verilmiş “ŞEHİR İNSANIN AYNASIDIR, İNSAN DA ŞEHRİN AYNASIDIR” cümlesini vurguluyorsunuz. Bu cümle “ŞEHİR İNSANIN AYNASINIDIR, ŞEHRİN BELEDİYESİ ŞEHRİN AYNASIDIR” olmasın… Boyabat halkı sizi hizmet için seçti.

Safranbolu’da bile bulunmayan içler acısı durumda tarihi evlerden bir kaç tanesi

Tarih:04 03 2021 15:06(2589) Facebook'ta Paylaş

11. Yorum: duyarli 13 03 2021 21:24
mehmet ermiş tekrar gelirse,bu işler düzelir.

10. Yorum: vatandaş 07 03 2021 22:20
alparslan türkeş parkını da gündeme getirirseniz memnun kalırız çöpler dolu havuz ve çeşmeler çöp dolu ve bakımsız oturaklar kırık korumalarda çiviler disarda geziyor ...

9. Yorum: hakan 06 03 2021 00:04
haberi yapanın, yayınlayanın eline yüreğine
sağlık.

8. Yorum: boyabatlı 05 03 2021 21:18
yazık denilcek birşey yok kaç yıllık evler bu millet ne bekliyo anlamadım vatandaşın mı suçu bu

7. Yorum: terim 05 03 2021 18:01
mehmet ermis ne yapmis ya bu memlekete? boyabata gelmis gecmis en basarisiz belediye baskanlari bir caglar digeri de ermistir.

6. Yorum: boyabatli 05 03 2021 00:47
mehmet ermiş bu işlerle ilgileniyordu,o gittiğinden beri hiçbirşey yapılmadı...

5. Yorum: akıllı zeynep 04 03 2021 20:21
bu evler boyabat'ın neresinde nedir bu rezillik biz her yeri yıldız gibi zannediyoruz. başkanın ve vekilin boyabat basınından neden uzak kalıp istanbul'da, sinop'ta televizyon ve gazeteleri gezdiği anlaşıldı. yazık şu evlere çok yazık

4. Yorum: başgan 04 03 2021 20:01
belediye başganı demek ki hayatında hiç safranbolu'ya gitmemiş hatta safranbolu'nun resimlerini bile görmemiş. kendisinin mudurnu, göynük ve beypazarı gibi yerlerden de hiç haberi olmadığı belli oluyor. hiçbir şey bilmiyorsa yakınımızdaki kastamonu'ya gidip baksın evlere.

3. Yorum: saffet 04 03 2021 18:59
cok iyi bir haber yaptiniz. tarihi ev sahipleri maddi imkansizliktan devletten alamadigi destek yuzunden tarihi evlerini restore edemiyorlar. vatandasin tarihi eser ev ile yapacagi seyler de cok kisitli. resmen vatandasin onunu kesiyorlar. bir de beton evlere dahi tarihi eser damgasi vuruyorlar. nerde adalet soruyorum. nerde insanlik vicdan soruyorum. bussuru insan magdur oldu beton evlerin tarihi esere cevrilmesinden dolayi. belediye bal gibi de biliyor olup bitenleri ama baskalarinin uzerine topu atiyorlar.

2. Yorum: osman kizilaslan 04 03 2021 17:46
boyabat'ın kurtuluşu,tarihin gelecek kuşaklara aktarılması bu tarihi konak ve evlerin restorasyonunda bağlı idi.sanat, estetik, tarihi birikim nedir, bunu bilmeyen adamların elinde boyabat'ın tarihi değerleri yok oluyor.rant,para olsa koşarlar.allah akibetimizi hayr etsin.bir toplum layık olduğu şekilde yönetilir.

1. Yorum: gurbet 04 03 2021 17:05
abat şehir boyabat...
lebaleb rezillik, bitiklik...


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Kafiye Yanılmaz Defnedildi Polis Teşkilatının 176. kuruluşu Boyabat Polis Haftası Kapsamında Boyabat İlçe Em Boyabat’ta Kayıp Vatandaşın Cansız Sinop'ta Kılıçdaroğlu'na muhtardan HDP s Kılıçdaroğlu'ndan Boyabatlı esnafa semav Kafiye Yanılmaz hanımefendi vefat etti CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Boy Sinop'ta Ramazan pidesinin fiyatı açıkla Yüz Yüze Eğitim Ertelensin, Aşı Yaygınla Şadi Akça vefat etti Dr. Süleyman Sabri Tazkır vefat etti Sağlıklarına kavuşan yaban hayvanları do Karadeniz Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun CHP Milletvekili Karadeniz Muhtarlar İçi Boyabat Darıözü Köyünde Yangın Karadeniz Habibe Teyze'yi Unutmadı Celal Başoğlu vefat etti PTT’den Esnaf ve Girişimcilerin İşini Bü İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy Uçurumda mahsur kalan köpeği AFAD kurtar Balıkçıların yanına uçurumdan karaca düş Boyabat1868 Transferlerini Açıklamaya De Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçasla İl Başkanı Giresun'dan Emekli Amirallere 1-7 Nisan Kanser Haftası Bilgi Notu Eğitime Destek Platformundan Emekli Amir Hacı Hüseyin Tatas vefat etti Hamdi Karaaslan vefat etti Dursun Ünlüoğlu vefat etti Remzi Yılmaz vefat etti Dilber Bükcüoğlu hanımefendi vefat etti Mehmet Ulu vefat etti Satu Bayram hanımefendi vefat etti Niyaze Gürs hanımefendi vefat etti İYİ Parti'den Farkındalık Günü Ziyareti Boyabatlı Aile Ankara'da Kaza Yaptı: 4 Ö Burhan Çevirici vefat etti 2021 Yılı Nisan Ayı Nöbetçi Eczane Liste Kurnaz tilkinin başına öyle bir şey geld Ayancık İkisu kavşağı yine can aldı! Boyabat Pazar yokuşunda Trafik Kazası 1 Sinop için vaka sayılarındaki son verile Boyabat'ta Gençler Doğaya Can Verdi Satılmış Demirtaş vefat etti Boyabat Halk Eğitimi Merkezi Giyim Kursu Yaya geçitlerinde “Kırmızı Çizgi&# Boyabat’ta Bariyerlere Giren Sürüc Boyabat’ta yaya geçitleri ve yol ç Tümü

Boyabat Belediyesi'ne yeni TEAM!!!


2021 - 1442 Ramazan İmsakiyesi


Emek Tuğla Bay muhasebe elemanı alınacaktır


Sevsen…


Komşuluk


17 Şubat Dünya Kediler Günü


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


Tatil anılarınız çöp olmasın


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Nisan ayı ziyaretci sayısı:455365 DtGaNi
* ANASAYFA *