Yayın Tarihi:28 04 2023 12:11(464)

Millet İttifakı, ortak akılla Türkiye’nin maküs talihini yeneceğiz diyor, iktidar..

Türkiye 14 Mayıs’ta seçime değil sanki savaşa gidiyor. AKP’ye oy verenler vatansever, vermeyenler terörist, işgalci, vatan haini.

Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu; Onlar yıllarca 5’li çeteler için çalıştılar Bay Kemal vatandaş için çalışacak. Benim sözüm sözdür emekliye Ramazan ve Kurban Bayramı’nda asgari ücret kadar ikramiye vereceğiz. Seçimden sonra her emeklinin bankada 15 bin lirası olacak. ”Türkiye’nin makus talihini yeneceğiz. Bir çocuğumuz yatağa aç girerse 85 milyon aç girer demektir." diyor.

Cumhur İttifakı, Millet İttifakı’na terörist, vatan haini FETÖ’cü PKK’lı.

Sanki FETÖ ile 9 yıl birlikte yol yürüyen, ne istediniz de vermedik, terörist başına heyetler gönderen Millet İttifakı bileşenleri?

Vatandaşı işsizlik, yoksulluk, hayat pahalılığından dert yanıyor. İktidar, SİHA, İHA, askeri gemi diyor!

Muhalefet birleşeceğiz, ayrışmayacağız diyor, miting alanlarında iktidarı yuhalatmıyor, iktidar ise, muhalefete karşı nefret tohumları ekiyor.

Muhalefet, yerli malı yurdun malı diyor, iktidar, yabancı malı herkes onu kullanmalı diyor.

Millet, hadımım diyor, ülkenin gerçeklerini görmezden gelerek yok sayan AKP iktidarı ve taraftarları çocuklar nasıl diyor.

Oysa, bu ülkede, AKParti’ye de, muhalefete de oy veren vatandaşların hepsi şerefli ve onurlu insanlardır. AKP iktidarı her seçimde olduğu gibi bu seçimde de, milleti bölerek, ayrıştırarak, terörist ilan ederek , 21 yıllık başarısızlık, beceriksizliklerini kapatmaya çalışıyor.

Yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali.

Her nedense, ülkenin bu hale gelmesinde, AKP iktidarının hiçbir suçu yok, terörist, marketçiler, kasaplar, çiftçiler, CHP zihniyeti…

Millet İttifakı, ülkeyi ortak akıl, istişare, liyakatlı insanlar yöneteceğiz diyor, Cumhur İttifakı, tek akıl, liyakatsiz, Saray çevresi, ısrarla niteliksiz insanlarla yöneteceğim diyor.

Millet İttifakı, kapatılan bütün köy okullarını açacağız. Köylerde öğretmen, ziraat mühendisi, veteriner olacak, kimse köyünü terk ;etmeyecek, üretecek diyor, AKP’liler, terörist, vatan haini diyor.

Kılıçdaroğlu, yurtdışına kaçırılan 418 milyar doları söke, söke alacağım Türkiye’nin kalkınmasına, işsizliği, yoksulluğu, Türkiye’nin maküs talihini akılcı yatırımlarla yeneceğiz diyor, iktidar ve taraftarları Kılıçdaroğlu’nun 27,5 yıl hesap uzmanı olduğunu unutarak parayı nasıl alacaksın diyor.

Muhalefet Çiftçiye elektriği ücretsiz vereceğiz diyor, iktidar nasıl vereceksiniz diyor?

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığının 16 uçağını satacağım, yangın söndürme uçağı alacağım diyor, iktidar, Millet İttifakı’na hakaretler, terör örgütleri ile işbirliği yaptığı yalanları, sahte CHP’li broşürler bastırıp dağıtıyor.

Millet İttifakı, otoriterlik mi demokrasi mi? Keyfilik mi hukuk mu? Baskı mı özgürlük mü? Korku umut mu? Öfke mi sevgi mi, kavga mı barış mı, yoksulluk mu zenginlik mi? Kara kış mı bahar mı? diyor.

Cumhur İttifakı, tek adam sisteminden taviz vermek yok diyor.

AKP, iktidarının bakanları, milletvekili adayları koro halinde, muhalefeti FETÖ’cü, terör örgütü PKK’lı terörist ilan ediyor.

Bu ülkede başbakanlık yapan Binali Yıldırım, “Bu seçimi işgalcilere karşı istiklal mücadelesi”, Bakan Bozdağ, “Millet İttifakı’na verilen her oy teröristlere nefes verecektir” diyor. Terör örgütü ile masaya oturan sanki Millet İttifakı?

Akşener, Binali Yıldırım’ın işgalci sözlerine; İşgalci sizsiniz. Türkiye’nin her yerine T.C. yazılacak diyor.

AKP iktidarı,Türkiye’de yangın oluyor İBAN, deprem oluyor İBAN, sel felaketi oluyor İBAN numarası vererek yardım istiyor. Bu da yetmemiş gibi, vatandaşlardan deprem bölgesine, iç çamaşırı, kahvaltılık istiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kandil’de, Gabar’da teröristleri toprağa gömdük, 14 Mayıs’ta Millet İttifakı’nı sandığa gömeceğiz. Diyerek Millet İttifakı’nı hain PKK terör örgütü ile mukayese ederken, İmralı’da yatan hain terörist başına heyetler gönderdiğini unutuyor.

AKP zihniyeti, siyasi partiler seçime girsin ama kazanmasın, eleştirmesin, ülkedeki yolsuzluğu, hırsızlığı, toplanan vergilerin, deprem yardımlarını sormasın biat etsin diyor.

O zaman muhalefet neden vardır?

Demek ki, Cumhur Başkanlığı sistemi demokrasisi böyle oluyormuş.

Facebook'ta Paylaş
1. Yorum: l. durmuş 29 04 2023 12:27
ne güzelde izah etmişsiniz mevcut durumu kaleminize ve yüreğinize daha çok güç kuvvet versin rabbim. kuvayi milliye ruhu her daim küllerinden doğacaktır.elbet bu millet düştüğü gafletten silkinip kendine gelecek ve gözlerine inen bu gaflet perdesinden kurtulacaktır. milleti hiçe sayan , biz yaptık oldu diyen , türk milletini sadakacı toplumu yapan, bizi biz yapan değerlere gölge düşüren,türk lirasını pula çeviren hatta pul kadarda değeri yok ya , kendinden olmayanı aforoz eden zihniyeti elbet dehleyecektir. yüreğine sağlık diyorum tekrardan selam olsun kuvayi milliye ruhuna , işgal elbet sona erecektir, güneş bu sefer 14 mayısta sandıktan doğacaktır bu güzel anadolu üzerine.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Her Şey Anlaşıldığında...


Kulisler hareketli


Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı, Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Mesajı


AKP iktidarı, hangi ekonomik program hedefini tutturdu ki?


Hisar Tuğla Eleman Aranıyor İlanı


e-Seçim Sistemi


Doğa Kendinin Olanı Geri Alır


Türkiye'de, sosyal adalet gereği zamlar yapılıyor!


Zam Yağmuru!


Hicri Yılbaşı 1 Muharrem 1444


Vergi Bağlandı


Boyabat Gazetesi 18. Yaşında


Şafak Akça yazdı: Eğitimde rasyonel zemine nasıl dönülür?


2023 Boyabat Cumhurbaşk. 2. Tur Seçimi Sonucu (28 Mayıs 2023)


Sallım Çorba


Dil Neyi Çok Anarsa Baş da Orada Sabit Olur….


Boyabat'ın 2022 yılı nüfusu belli oldu


Bazı Haramlar -2


86 yıllık bir fotoğraf


Davulcunun Kefen Parası


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Fevkaladenin Fevkinin de Fevkinde


Anlayamadıklarım


Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz.
Eylül ayı ziyaretci sayısı:

242858


Tasarım:DtGaNi