Yayın Tarihi:23 05 2023 11:49(961)

Türkiye İşçi Partisi Sinop Milletvekili adayları
halkı sandığa çağırdı..

Türkiye İşçi partisi Sinop Milletvekili adayları Çağla Kurt ve Nurhan Çaylı 2. Tur Cumhurbaşkanlığı seçimi için halkı sandığa çağırdı..

Çağla Kurt: Bu seçim Akp ile CHP, yani Recep Tayyip Erdoğan ile Kemal Kılıçdaroğlu arasında olan bir seçim değildir. Türkiye tarihinin bir kurtuluş seçimidir. Tek adam rejiminden kurtuluşun seçimidir.

Şöyle ki, ya kadınların hiç bir yerde ve hiç bir konuda söz sahibi olamamasını isteyen, ailenin korunmasını ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair 6284 sayılı kanununu yasadan çıkartmayı şart koşan, bir siyaset bileşenine oy vereceğiz ya da kadın haklarına değer veren kadını bir mal, bir meta gibi görmeyen, İstanbul sözleşmesini tekrar yürürlüğe koyacak olan, bir siyasi görüşe oy vereceğiz.

Çocuklarımızın gençlerimizin hayallerinin yok sayılmadığı, birlik beraberlik içinde, o sizden bu bizden zihniyetini yok etmek isteyen, insanların ötekileştirilmesinden yorulan, tüm insanlara sesleniyorum, yıllardır zengini zengin, fakiri daha da fakirleştiren bu faşizan iktidardan kurtulma vaktidir.

21 yıldır, bu Akp yönetiminden halk olarak yaşadıklarımız, aleni bir şekilde ortadadır. Artık gün baş kaldırma, birlik olma günüdür, Bu tek adam iktidarının doyumsuzluklarına, koltuk sevdalılarına, en önemlisi de kadını yok sayan bu anlayışa dur demek için, anahtar biz halkın elindedir.

Vatanını, milletini, özgürlüğü, eşitliği, adaleti düşünen herkesi, 28 mayısta sandıklara oy kullanmaya davet ediyorum. Yarın “keşke seçmeseydik” demek, hiç bir anlam ifade etmeyecektir. Lütfen elimizi vicdanımıza koyalım, bu haksızlığa artık dur diyelim.

AKP eliyle meclise sokulan Hizbullahçı terör örgütünün siyasi ayağı olan HÜDA-PAR’a, kadın düşmanı Saray Rejimi’ne pabuç bırakmayacağız!

Gün, dayanışma ile bu iktidardan kurtulma günüdür. Halkımızı, tüm kadınları, 28 Mayıs'ta sandıkları korumaya ve oylarımızla bu rejimden kurtulmaya çağırıyorum.

Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz.

Oylar Kemal Kılıçdaroğlu’na.

Nurhan Çaylı: 14 Mayıs seçim sonuçları, her türlü ayak oyunlarıyla gerçekleşmiş olup, ikinci tura kalmıştır. Tek adam rejimi en demokratik hakkımızı gasp etmiştir.

Ülkeyi karanlığa sürükleyen bu sistemi ortadan kaldırmak, hak ve özgürlüklerimize sahip çıkmak için 28 Mayıs'ta tüm Türkiye halkını, özellikle kadınları sandıklara, oy kullanmaya çağırıyoruz..

Kadınlarımıza sesleniyoruz; domuz bağıyla insan öldüren, kadını alınıp satılan bir meta yerine koyan, işkenceci çocuk tacizcilerinin mecliste söz sahibi olmasını istemiyorsan, cevabını sandıkta ver.

Eğitim sistemi ahiret öncelikli nesiller yetiştirecek diyenlere inat, kadınlara namus bekçiliği yapanlara inat, yalnız kadınları sahiplendireceğiz diyenlere inat, İNADIMIZ İRADEMİZDİR.

Türkiye kadınları olarak kazanılmış hak ve özgürlüklerimizi sonuna kadar korumak ve de daha fazlasını kazanmak zorundayız.

Ne Yeni Refah’ın, HÜDA PAR’ın karanlığına ne de 21 yıllık Akp gericiliğine izin vermeyeceğiz!

Her türlü ötekileştirme, yokluk, yoksulluk, sefalete dur diyeceğiz.

Özgür, adil, eşitlikçi, demokratik bir Türkiye için oylar Kemal Kılıçdaroğlu’na.

Facebook'ta Paylaş
2. Yorum: şaban 24 05 2023 02:11
yıllardır kadınlar başörtülü diye okullara alınmadı devlet dairelerinde çalıştırılmadı ozaman nerdeydiniz allah razı olsun bu hükümetten başı açıgıda başı kapalısıda rahatça özgürce çalışıyor

1. Yorum: milat 23 05 2023 17:16
yeniden refah, hüdapar karanlığa gömecekte mücahid kılıçdaroğlunun ortağı saadet, deva, gelecek partisi aydınlığamı çıkaracak nurhan hanım


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Rus Donanmasının Sinop Baskını


Minnet Duyuyoruz...


Nasıl bir belediye isteniyor?


Hisar Tuğla Eleman Aranıyor İlanı


Burası Boyabat Göreceğiz!


Şafak Akça yazdı: Çocuklara öğretemediğimiz soruları soruyoruz!


Mevlid Kandili'niz Kutlu Olsun


Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı, Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Mesajı


AKP iktidarı, hangi ekonomik program hedefini tutturdu ki?


e-Seçim Sistemi


Türkiye'de, sosyal adalet gereği zamlar yapılıyor!


Hicri Yılbaşı 1 Muharrem 1444


Vergi Bağlandı


2023 Boyabat Cumhurbaşk. 2. Tur Seçimi Sonucu (28 Mayıs 2023)


Sallım Çorba


Dil Neyi Çok Anarsa Baş da Orada Sabit Olur….


Boyabat'ın 2022 yılı nüfusu belli oldu


Bazı Haramlar -2


86 yıllık bir fotoğraf


Davulcunun Kefen Parası


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Fevkaladenin Fevkinin de Fevkinde


Anlayamadıklarım


Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz.
Aralık ayı ziyaretci sayısı:

34385


Tasarım:DtGaNi