Yayın Tarihi:05 07 2024 00:35(1695)

Yetkili Memuru Tehdit Sonucu Onay Verilen Proje….

Kime veya kimlere ait. Ayrıca kurum amiri bu projenin onaylanmasında neden çok ısrarcı davranıyor. Yoksa; ‘’Kaz gelen yerden tavuk esirgenmez miş’’ atasözü mü doğrulanıyor?…

İnanın olayın kahramanlarını tek tek deşifre etmek isterdim ama, bu tür isim açıklamaya yasalar izin vermiyor. Bırak isimleri deşifre etmeyi, evinizi soymakta olan hırsıza bile müdahale etme yetkiniz yok.

Durum böyle olunca bizlerde isim yerine farklı yöntemleri kullanmak mecburiyetinde kalıyoruz. Bu nedenle hoşgörünüze sığınıyorum.

İlçemizde herkesçe tanınan emekli bir imamı ziyaret ettim. Ziyaretten ziyade yolum üstündeydi uğrayıverdim. Yoğun muhabbetin sonunda laf döndü dolaştı dönemin belediye başkanına geldi.

Bir iki gün önce belediye başkanını ziyaret etmiş. Bu ziyareti esnasında başkan hakkında oluşan fikirlerini aktarmaya başladı; ‘’Konuşmalarında Allah ve peygamberi ağzından düşürmüyor. Dini bütün bir insan bu nedenle asla kul hakkı yemez, yedi diyenlere de inanmam.’’ dedi….

Çoğunuz bilir, Çarşı girişinde bulunan iş yerime dönemin belediye başkanının yaptığı yolsuzlukları asarak, afişe etmiştim. Yine ilçemizin sevilen ve komşum olan rahmetli hafız dayıya yazıyı okudun mu dediğimde; ‘’Aman sen yazmışsın, sen asmışsın, yazdıklarının doğru olduğunu nereden bileyim?’’ demişti…

Kısacası şunu demek istiyorum, kimsenin dış görünüşüne aldanmayın. Zaten Allah ile aldatmak günümüzün modası demeyeyim, vebası demek daha uygun olanıdır. Gelelim asıl konuya………………….

Yazı başlığının kahramanı beni gördüğü vakit domuz görmüş gibi bir tavır takınıyor. O an bende içimden, hayırdır imara aykırı olan projelere ben mi imza attırdım diyorum. Hadi kuldan utanmadın, Allah'tanda mı korkmadın. Kendi çıkarın için memuru nasıl yakarsın. Ben bu projeleri imzalamam, imza yetkimden de azil istiyorum, dediğinde o zaman kurumdan da istifa et demek ne demek. Sana bu tehdit gücünü kim veya kimler verdi. Belki de bu memur senin yüzünden görevinden olacak. Belki de yargılanacak ceza alacak. Söz konusu proje yasalara uygun olsa görevli memur vazifesini yerine getirmez mi? Görevini yapmamaktan başını derde sokmak ister m? Soruyorum sana bu projelerin onaylanmasında ki ısrarın ne? Bu projelerin onaylanması için neden dört müdür değiştirdin?

Arkadaş arası muhabbetlerinde hani hiç kul hakkı yemedim, diye konuşuyordun. Yoksa İslam dininde kul hakkı amaç dışına çıktı da, biz mi bi haberiz.

Kurumunda çalışan fakat başka bir kuruma tayin isteyen memura; ‘’Projeleri imzalamazsan, tayin işine mani olacağız" diyerek, hem çalışanı, hem de sizi defalarca il merkezinden arayan şahıs veya şahıslar kimler?

Onaylanmasında bu kadar ısrar edilen imara aykırı bu projeler kime veya kimlere ait?

Değerli Boyabatlılar…..

Hak aramaktan bu kadar mı acizsiniz? Sizler sustukça, ilçe yöneticileri bu tavrınızdan güç alıyor. Çoluğunuzun, çocuğunuzun geleceğini karartanlara dur demek bu kadar mı zor? Bir kalem bir kağıt almaya da mı gücünüz yetmiyor? İçişleri Bakanlığı'na evrak göndermek 60 TL. yani bir paket sigara veya bir duble alkol parası. Lafa geldi mi mangalda kül bırakmıyorsunuz ama iş icraata geldi mi Nasrettin Hoca-Timur hikayesini tekerrür ettiriyorsunuz.

Son söz: Konuya mazhar olan yetkili…. Boyabat senden bu ithamlara ivedi şekilde bir açıklama bekliyor. Bu ithamları aman sende diye geçiştiremezsin. Ben ispatlama hazırım, istediğiniz saat de istediğiniz yerde. Ya siz…..

SAYGILAR
HÜSEYİN CÖMERT

Facebook'ta Paylaş
2. Yorum: boyabatlıklar 06 07 2024 11:40
cömert yazıyı döktürmüş gene dostlar.hemi nalına hemide mıhına.helal olsun.

1. Yorum: vatan sever 05 07 2024 09:49
"et kokarsa tuzlanır; ya tuz kokarsa ne yapılır? tuzda kokmuşşşşşş.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)
Beni Unut

Bir Umut: Beşinci Mevsim


Başkan Kara'nın ilk İcraatı: Suya zam!


Hisar Tuğla Eleman Aranıyor İlanı


Belediye İçerisinde İç Çatışma


Boyabat Gazetesi 19. Yaşında


2024 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2024)


Şafak Akça yazdı: Yaşasın Tatil!


Doğayı Korumaya Mecburuz!


Doğru Bildiğimiz Yolda


Siyaset Kazanı Yerel Seçim 4- Mart 2024


2024 - 1445 Ramazan İmsakiyesi


Boyabat'ın 2023 yılı nüfusu belli oldu


Mutlu Yıllar


Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı, Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Mesajı


AKP iktidarı, hangi ekonomik program hedefini tutturdu ki?


Türkiye'de, sosyal adalet gereği zamlar yapılıyor!


Vergi Bağlandı


Sallım Çorba


Bazı Haramlar -2


86 yıllık bir fotoğraf


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Fevkaladenin Fevkinin de Fevkinde


Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz.
Temmuz ayı ziyaretci sayısı:

305140


Tasarım:DtGaNi