E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sinop'u neye göre tanıtıyoruz?

İstanbul Feshane'de 2 yıldır "Sinop Tanıtım Günleri" adı altında bir organizasyon düzenleniyor.. Bu organizasyonu da İstanbul'da bulunan Sinoplu STK'lar düzenliyor.. Geçtiğimiz yıl Feshane'de ilki yapılan tanıtım organizasyonunda bütün STK'lar zoraki de olsa birlik olmuştu.. Fakat bu yılki Sinop Tanıtım Günleri'ni 2 STK, yani SİNDEF ve SİYAD düzenledi. Diğerlerinin niçin katılmadığını, başkanlarına veya son düzenleyenlere sormak lazım.. Bu tür organizasyonlara karşı değilim.. Bilakis hem de çok desteklerim.. Fakat benim burada karşı çıktığım Sinop Tanıtım Günleri adı altında olması.. Biz Feshane'de Sinop'u kime tanıtıyoruz?.. Başkalarına mı, yoksa İstanbul'da yaşayan Sinoplulara mı?..

Önce bu sorunun cevabı verilmesi lazım.. Eğer bu organizasyonları Sinop'un tanıtmak için yapıyorsak neye göre yapıyoruz?.. Onu bilmemiz lazım.. Hadi diyelim Sinop'u Feshane'de tanıttık.. Çok da güzel bir şekilde tanıttık.. Bütün televizyon kuruluşları ve gazeteler 4 gün boyunca Sinop'u haber yaptı, gezilecek yerlerimizi ve yöresel yiyeceklerimizi  tanıttı.. Ve bir de baktık ki yaz dönemi Sinop ve ilçeleri yerli ve yabancı turistten geçilmiyor.. Böyle bir durumda bu turistleri acaba nerede ağırlayacağız?.. Sinop merkez başta olmak üzere hangi ilçenin altyapısı var, 5 yıldızlı oteli var ve otoparkı var.. Bunları yapmadan veya tamamlamadan Sinop'u tanıtmak için iki yıldır Feshane'ye gelmek kusura bakmayın ama biraz komik oluyor..

Ha şunu diyebilirsiniz.. Biz Feshane'deki tanıtımla İstanbul'da ikamet eden hemşehrilerimizle kaynaşma yapıyoruz.. Buna okey.. Fakat yaptığınız organizasyonun ismi o zaman "Sinop Tanıtım Günleri" olmaz..  Ne olur?.. İstanbul'daki ''Sinopluların Kaynaşma Günü" olur.. Size göre bunun tanıtım denmesi yanlış olmayabilir fakat benim gibi düşünenler için bu bir yanlıştır.. Önce bütün il ve ilçelerdeki eksikleri yerel yönetim gidersin.. Gelen yerli ve yabancı turistlerin ihtiyaçlarına cevap verebilelim.. Ondan sonra Sinop'u tanıtmaya kalkalım.. İşte o zamanda tanıtım için herkes taşın altına elini koymalı..Yoksa hazırlıksız yapılan bir tanıtım Sinop'a zarar verir.. Kaş yaparken göz çıkarmayalım..

Böyle bir tanıtım yapılıyorsa da sadece iki STK ve ya İstanbul'daki diğerleri nezdinde değil.. Valiliğin öncülüğünde, Sinop'taki STK'larla birlikte belediyelerin de katkılarıyla yapılmalıdır.. Birileri de kalkıp da zaten biz valiliğin öncülüğünde bu organizasyonu yapıyoruz demesin.. Nasıl yapıldığını biz biliyoruz.. Sinoplu hemşehrilerim de artık şu gruplaşma işinden de vazgeçmeli ve birbirleri ile kaynaşma içinde olmalı.. Feshane'de bile bu gruplaşmanız dikkat çekiyor.. Neyi paylaşamıyorsunuz?.. Nedir bu çekememezlik?.. Kusura bakmayın, mevkiiniz, zenginliğiniz ne olursa olsun hiç kimse kimseden üstün değil.. Ancak o sizin kasıntınız ve hüsnü kuruntunuz.. Tekrar söylüyorum Sinop'u tanıtmak için böyle bir organizasyon yapılacaksa eğer, her kesim katkı vermeli.. Tabii eksikleriniz giderilip ve gelen turiste cevap verebilecek hale gelince..

Tarih:29 11 2015 18:00(4914) Facebook'ta Paylaş

2. Yorum: . 01 12 2015 22:16
Sinoplu çiğ hamsi mi yiyor? Bunu lanse edenler kimlerdir? Ne kadar Sinop'lu Bu yarışmayı düzenleyenler Sinop'un önde gelenleri mi dir? Onlar evlerinde çiğ hamsiyi kendileri ve çoluk çocuğu yiyorlar mı?.BEN BİR SİNOPLU OLARAK HİÇ BİR ZAMAN ÇİĞ HAMSİ YEMEDİM!

1. Yorum: evetn 01 12 2015 21:24
öncelikle hoşgeldiniz yazılarınızı özlemiştik ama siz boşuna yorulmayın Boyabatlı olan zaten özlemini gidermek için geliyor geriside zaten öküzü fesi görünce gelmeyi düşünmez onlarda haklı insanlar tarihi yerleri tabiat güzelliklerini görmek için gelir tanıtımlarda bunlar yok onlar gelene kadar memleketin son ağacıda kesilmiş olur kısacası hiç kimse keşkek yemeye memleketimize gelmez onun için biz bize yeteriz deyip vizyonu olan yöneticiler bu işi yapana kadar bekleyeceğiz saygılar.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Bende Tutmaz Diyorum


30 Ağustos Zaferi


On Bin Ekmek Faturası


Günel İnşaat, Halı ve Yer Döşemeleri'nden Duyuru


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


Hicri Yılbaşı 1 Muharrem 1442


Tatil anılarınız çöp olmasın


Kediler ve Kovid-19


TÜRK KİMDİR ?


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Abdülhamid kimden izin alamadı?


Boyabat Gazetesi 15. Yaşında


Paraşütten çeltik tarlaları


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Fiziksel mesafe sosyal yakınlaşma


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


Çanakkale Şehitlerine


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz


Eylül ayı ziyaretci sayısı:913547 DtGaNi

* ANASAYFA *