E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Topal ördek mi? Hayır

Bir ağaçtan bir milyon kibrit yapılabilir. Bir kibritte bir milyon ağaçlı bir ormanı yakabilir. Bu düşünceme kaç kişi katılır bilemiyorum ama sosyal medyayı da kibrit ağaç gibi düşünüyorum.

Eskiden ağzı olan konuşuyor diyorduk. Şimdi de sosyal medya hesabı olan yazıyor. Üstelik bilen de yazıyor, bilmeyen de yazıyor. Bilmeden doğruymuş gibi yazanları ormanı yakan kibrite benzetiyorum.

En az son altı ayımız seçim konuşmaları ile geçti. Seçim ile bilgisi olan da yazdı, olmayan da. Yalan da yazıldı, doğrularda. Çok kişi de yalanı doğru, doğruları yalan zannetti. Bazıları mizahı bile gerçek zannetti. Bazı siyasilerde gerçeği de mizahı da çok abarttı.

Sonuçta İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığını ittifak adayı Ekrem İmamoğlu kazandı. Hem de 793 binden fazla, yani iptal edilen seçimdeki oyun 61 katı oy fark ile kazandı. Nasıl kazandığına gelince;

Daha önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçimde halk baskılara boyun eğmedi. Bazı kaymakam ve valileri dinlemedi. Kendi vicdanını dinledi. Oyunu ona göre kullandı. Böylece Türkiye genelinde önemli belediyeler CHP ye geçti.

Millet ittifakı ve millet ittifakına oy veren halk kedilerin trafolara girmesine engel oldu. Böylece kullanılan oylar gerçek yerini buldu.

Bir daha atı alan Üsküdar’ı geçmemesi için gerekli yollar tutuldu. Böylece atı alan Üsküdar’ı geçemedi.

Kendinden olamayana terörist, illet, zillet denilen halk karşı tavır alarak tatlı dilden, güler yüzden yana oy kullandılar. Kutlamalarını da sağı solu rahatsız ederek yapmadılar.

Daha da önemlisi dini siyasi amaçları doğrultusunda kullananların dediklerine inanmadılar. Seçim sonrası camiyi hedef alarak kutlamalar yapıldığını söyleyenler ve sosyal medya hesabından yayınlayanlar var ama yayınladıklarına kendileri bile inanmıyorlar.

Kendilerinin bile inanmadığı bu yalanda Çamlıca Camisine karşı içki içildiğini söylüyorlar. Yapılan hareketin camiye olmadığı gibi kesinlikle Çamlıca camisi olmadığı meydanda. Bunu yapan camiye karşı yaptıysa bile bu bir partili değil, akli dengesi bozuk biridir.

Bu konu da en çok üzüldüğüm sosyal medyada yayınlanan bu caminin Çamlıca camisi olmadığını bildiği halde bir imamın Çamlıca camisiymiş gibi yayınlaması.

Daha önce de camide içki içtiler, camiye bisikletle girdiler demişlerdi. Şimdi de camiye karşı içki içtiler yalanını söylüyorlar. Bu yalanlar dinimizde, halkımıza da zarar veriyor. Ey din görevlileri dinimizi ve diyaneti bu halka doğru anlatın. Diyanetin ne zaman kurulduğunu, niye kurulduğunu anlatın.

Oylar çalındı diye yaygara koparanlar, çalındığına dair elimizde görüntüler var diyenler, buna rağmen hiçbir suçlu bulunmaması da ayrı bir muamma.

Bir sandık görevlisi olarak çalmadım, çaldırmadım dedim ama millet ittifakı adayı Ekrem İmamoğlu’nun dan özür diliyorum. Tekrar seçime gidilmesine neden oldum ise İstanbul halkından özür diliyorum. Ekonominin iyi olmadığı bu günlerde tekrar seçime gidilerek ikinci bir masrafa neden oldum ise herkesten özür diliyorum.

Çünkü 790 binden fazla oy çalınmış. 24 Haziran da geri geldi çalınan oylar. 31 Mart seçimindeki farkın 61 katı. Demek ki oyların çalınmasına engel olamamışım.

Bir sandık başında ortalama altı kişi görevli olduğunu kabul edersek, bir sandık için görevlilere ortalama bin TL ödenmektedir. İstanbul da 36 bin 186 adet sandık vardı. Diğer masraflarda eklendiği zaman al sana fuzuli harcanan büyük bir masraf.

Özür diledim ama bu seçimin yenilenmesine neden olan ne benim ne de benim gibi görev yapan arkadaşlar. Sorumlular hesap bilmeyen yetkililer. Bir oyla bile kazanırsın deyip, 13 bin oy farkla başkan olunmaz diyenler.

Topal ördek mi? Hayır. İstanbul belediye başkanlığı seçimi ile yerel seçimleri geride bıraktık. Hiç kimse seçilen belediye başkanlarına topal ördek muamelesi yapmaya kalkışmasın. Bizlerinde kar tanesi gibi olan oylarımız bir gün gelir çığa dönüşür.

Başka bir yanlış hesap da ilimiz Sinop da yaşanıyor. Bu yanlış hesaba hem seviniyoruz hem de üzülüyoruz. Sevinmemizin nedeni Sinop Nükleer Santral yapılmasından vaz geçilmesi. İlk günden beri yanlış olduğunu söylüyorduk. Üzülmemizin nedeni de iş kesinleşmeden 650 bin ağacın kesilmesi.

Çeşitli bahanelerle iptal edilen ve 23 Haziran da yenilenen İstanbul Belediye başkanlığı seçimi nedeniyle bir şeyler bende yazdım. Seçime bir gün kala da şu yazıyı paylaştım.

Değerli dostlar yapmış olduğunuz olumlu veya olumsuz yorumlara ben bir sünger çektim Lütfen sizlerde susun. Hakaret edenler sizinkini süngerde silmiyor ama... Yarın tekrar edilecek olan İstanbul Büyük Şehir Belediye başkanlığının yalnız İstanbul'a değil ülkemize hayırlı olması dileğiyle ile saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Hakaretlerin, kötülüklerin silinmediği gibi iyiliklerde kolay kolay silinmez. Daima iyiliklerle anılması dileği ile yeni seçilen belediye başkanlarına başarılar diliyorum. Yalnız seçildikleri illere değil ülkemize hayırlı olsun.

Herkesin bir tarafı olduğu gibi benim de bir tarafım var. Yıllar önce kendi tarafımda olduğunu gördüğüm rahmetli Necdet Calp’a vermiştim ilk oyumu.

Bu günlerde yeni bir seçim taraftarı değilim. Fakat Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini de beğenmiyorum. Başta CHP olmak üzere millet ittifakının da aynı düşüncede oldukları kanısındayım. Yeni seçilen belediye başkanlarından bir vatandaş olarak isteğim yalnız yandaşları için değil tüm seçmenleri için çalışmaları.

Daha güzel günler dileğim ile……

Mustafa Gürleyen (01.07.2019)

Tarih:02 07 2019 10:41(1394) Facebook'ta Paylaş

2. Yorum: karaçaylı 05 07 2019 18:51
sayım mustafa kamber bu iktidarın ibb nin içine ettiğini ilk cümlen ile açıklamışsın diğer yazdıkların masal

1. Yorum: mustafa kanber 02 07 2019 21:33
bu halk imam oğluna öyle bir görev verdiki. o görevi alanda almayada zor durumda .imam oğlunun başında tayyip var meçlis üyeleri ak partili .destekçisi hdp ve pkk kandil yaptırım lar isteyecek mecliş oy vermeyecek imam oğlunun sözü geçmeyecek ibb.baskanliginda bur kukla gibi kalacak ve zaman gelecek neden bu işe kalktım diye pişman olacakkkı


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boyabat Belediyesi'ne yeni TEAM!!!


2021 - 1442 Ramazan İmsakiyesi


Emek Tuğla Bay muhasebe elemanı alınacaktır


Sevsen…


Komşuluk


17 Şubat Dünya Kediler Günü


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


Tatil anılarınız çöp olmasın


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Nisan ayı ziyaretci sayısı:376470 DtGaNi
* ANASAYFA *