E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Corona Virüsüne Karşı Boyabat Belediyesinden İnsanlık Suçu

19 Mart 2020 - Tüm dünyayı tehdit eden Corona Virüsüne karşı tüm kuruluşlar vatandaşlara temizlik konusunda uyarılarda bulunurken, belediyeler borçtan veya herhangi bir sebepten dolayı su kesintilerini ‘corona virüs’ tedbirleri kapsamında erteliyor.

Fakat, Boyabat belediyesi vatandaşın taksit yapalım uyarısına rağmen suyunu kesip sayacını sökerek mağdur bırakıyor.

İddiaya göre, Boyabat Çamlıca mahallesinde bir kaç aydır ev kirasını veremeyen kiracının suyu, ev sahibinin dilekçesi üzerine, Corona virüsü salgını ile mücadelesinin yaşandığı şu günlerde kesilerek mağdur bırakıldı.

Sosyal medya hesabından Corona Virüsü ile verdiği mücadelenin reklamlarını eksik etmeyen, konu ile ilgili durmadan açıklama yapan Boyabat Belediye başkanı, bu konuya duyarsız ve sessiz kalması da akıllarda soru işaretleri bırakmıyor.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın zorunlu olmadan sokağa çıkmayın diye uyarırken, borçtan veya herhangi bir sebepten dolayı su kesintilerini ‘corona virüs’ tedbirleri kapsamında ülkedeki belediyeler tarafından ertelenirken, Boyabat Belediye başkanlığı böyle bir zamanda ne yapmaya çalışıyor?

Kamuoyu Adına Soruyoruz…

Bir çok belediye borçtan dolayı su kesintilerini ‘Corona virüs’ tedbirleri kapsamında erteledi, haberleri basında yer alırken, ülkemizde sağlık kuruluşları hijyen olun, elinizi sürekli yıkayın, sık kullanılan eşyalarınızı dezenfekte edin uyarıları yapılırken, üstelik ev sahibi olan belediye personelinin gücünü kullanarak, bir dilekçesi ile kiracısının su sayacını söken, yaklaşık bir aya yakın bir süredir susuz bırakılmasına neden olan, Sayın Boyabat Belediye başkanı bu durumu vicdanınıza nasıl sığdırabiliyorsunuz?

Suyu kesik bulunan evde yaşayan insanlar, hijyen sağlayamamalarından dolayı sağlık kuruluşuna başvurup, Corona virüs testi “pozitif” denilirse bunun sorumlusu Ekrem İmamoğlu mu olacak, Yoksa, Boyabat belediye başkan mı?

İddiaya göre, 1 buçuk yıldır açık ve abonesiz kullanılan suyu bu güne kadar neden kesmediniz?

Ev sahibi bir kaç ay kirasını alamadı diye böyle bir zamanda , vatandaşı evinde su bidonlarıyla oturtmak nasıl bir insanlık anlayışıdır?

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ülke genelinde mecbur kalmadıkça evlerinizden çıkmayınız, vatandaşa yardımcı olunuz sözü size vızırtı mı geliyor?

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:19 03 2020 17:54(2721) Facebook'ta Paylaş

12. Yorum: kemal 20 03 2020 23:29
kimin umrundaki

11. Yorum: yazik 20 03 2020 21:02
beledoyeye milyonlarca borcu olan yandaslarin suyunu kessenizoze

10. Yorum: sabri 20 03 2020 20:18
bu belediye calisanlari kadar yuzsuz insan gormedim. hepsi menfaatci ve paraci.

9. Yorum: vatandaş 20 03 2020 13:31
manav fiyatları da kontrol edilmelidir sayın belediyemize duyrulur bazı ürün fiyatları 2 katına çıkmış

8. Yorum: halis 20 03 2020 12:45
kindar belediyecilik

7. Yorum: bozkurt 20 03 2020 11:51
camikebir mahallesi sinan sokaktaki "ecdad yadigarı türbenin " son durumu nedir ? inşallah unutulup gidilmez .

6. Yorum: zekayi 20 03 2020 11:48
2. 5. yorumlara katiliyorum.. kendisi ve yaverleri rahat olsunda gerisinin onemi yok.orta carsiyla ugrasacagina magdur insanlara bak sayin cakici ve yaverleri.

5. Yorum: bybt 20 03 2020 09:42
memleket onların meydan onlara ve yalakalarına kaldı istedikleri gibi at kosturuyorlar bunların yüzüne belalar başımızdan eksik.olmuyor zaten rizede kutsal toprak sayıldı.

4. Yorum: neresi abat 20 03 2020 08:54
ne abatlığından bahsedip duruluyor anlayamadım ki.eskiden abatmıştır belki, şimdi ki hali yürekler acısı.

3. Yorum: işsiz 19 03 2020 22:44
tok açın halinden anlarmı belediye başkanı tok anlamaz tabi seçim zamanı aklına gelir onun haricinde garibanı unutur başkan kendi köylüsünü yerleştirirse
belediyeye 9 aylık typ kuralarında yandaşlara torpil yaparsa garibanda aç kalır tabi ondan sonra abat şehir palavralarına başlar böyle abat şehir olmaz başkan kendine gel biraz vatandaş bunu unutmaz

2. Yorum: sağlıkçı 19 03 2020 21:38
sağlıktan sadece anladıkları yakınlarını işe sokmak ve yönetici atamak mı acaba?

1. Yorum: kumluklu veli 19 03 2020 18:15
yazıktır yazık. yetkililerce gerekli tedbirlerin alınması lazım.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Çocuklarınızın çizdiği resimleri yollayı Salgın sonrası definlerle ilgili Diyanet Mahsur Kalan Keçi Uçurumdan Düşerek Tele Sinop’ta Maddi Hasarlı Trafik Kaza Nihayet… Faik Gürsoy vefat etti Sinop Belediyesinden fatura erteleme kar Çadır Yerine, Eski Hastane Binası Kullan Şehir Dışından Gelenlerin Karantina Şart Durağan’da Polis Ekipleri Kurallar KOVİD-19 Risklerine Karşı KOBİ Alacaklar Boyabat’ta Polis Önlemleri Artırdı Bu sefer Erfelek ilçesinden kötü haber g Ayşe Kürekçi hanımefendi vefat etti Osman Demirci vefat etti Türkiye’nin En Büyük Cam Terası İn Boyabat'ta Eczanelerin Çalışma Saatleri İstanbul yolunda Sinop'a dönen gurbetçil Sinop'ta en çok vaka Boyabat, Saraydüzü Sinop’ta Ateş Ölçerli Trafik Kontr Şehirlerarası ulaşım kısıtlaması şahsi a Boyabat Esnaf Kefalet Kooperatifinden Es Hemşehrimiz Seyit Ali Tufan, Koronovirüs Sinop İl Hıfzıssıhha Kurulundan Flaş Kar Trafik Kazası 1 Yaralı (27 Mart 2020) Boyabat TSO 2020 Yılı Aidatı 1. Taksit Ö İş ciddileşiyor! Karadeniz Kanun Teklifi Sundu Yazar Ali KOCA'nın Şiir Kitabı Çıktı... Semt pazarlarıyla ilgili önemli kararlar Hamide Yıldız hanımefendi vefat etti Ekonomiyi İlgilendiren Her Konuda Üyeler Boyabatlı Zeliha Nur Maviş’e Ulusl Üniversiteler bahar dönemi açılmayacak Sokaktaki Dostlarımızı Unutmadılar Eker: "Yerelde Önlem Arttırılmalı, Takdi Karadeniz: "Ek Ödemeden Tüm Personel Fay Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Çalışma Belediye Yetkililerine Önerimiz Yanlış, Başka Bir Yanlışla Düzeltilmez Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin B Trafik Kazasında Can Verdi Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesinde Önl Boyabat Mezbaha İhalesi İptal mi Oldu? 65 Yaş Üstü Vatandaşın Alışverişini Zabı Keçi dağda mahsur kaldı Vatandaşların Çoğunluğu Önlem Olarak Eve Sinop'ta Pazartesi Pazarı iptal İçişleri Bakanlığı’ndan bir genelg Tümü

Dörtyol Demsa Market, Adrese Servis Hizmetine Başladı


İsyan ediyorum


Üst Üste 3 Gün Alkış


Korona Virüs Ev Cami


Gölge Adam Gözüyle Bir Başka Açıdan Koronavirüs


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


Çanakkale Şehitlerine


17 Şubat Dünya Kediler Günü


Boyabat'tan Kar Fotoğrafları - 2020 -2


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


İnsan hakları ve engelliler


Boyabat'ın 2019 yılı nüfusu belli oldu


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 4. Yılında Rahmetle Anıyoruz


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Bugün Kış Başlıyor


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Nisan ayı ziyaretci sayısı:12045 DtGaNi

* ANASAYFA *