E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Corona Virüsüne Karşı Boyabat Belediyesinden İnsanlık Suçu

19 Mart 2020 - Tüm dünyayı tehdit eden Corona Virüsüne karşı tüm kuruluşlar vatandaşlara temizlik konusunda uyarılarda bulunurken, belediyeler borçtan veya herhangi bir sebepten dolayı su kesintilerini ‘corona virüs’ tedbirleri kapsamında erteliyor.

Fakat, Boyabat belediyesi vatandaşın taksit yapalım uyarısına rağmen suyunu kesip sayacını sökerek mağdur bırakıyor.

İddiaya göre, Boyabat Çamlıca mahallesinde bir kaç aydır ev kirasını veremeyen kiracının suyu, ev sahibinin dilekçesi üzerine, Corona virüsü salgını ile mücadelesinin yaşandığı şu günlerde kesilerek mağdur bırakıldı.

Sosyal medya hesabından Corona Virüsü ile verdiği mücadelenin reklamlarını eksik etmeyen, konu ile ilgili durmadan açıklama yapan Boyabat Belediye başkanı, bu konuya duyarsız ve sessiz kalması da akıllarda soru işaretleri bırakmıyor.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın zorunlu olmadan sokağa çıkmayın diye uyarırken, borçtan veya herhangi bir sebepten dolayı su kesintilerini ‘corona virüs’ tedbirleri kapsamında ülkedeki belediyeler tarafından ertelenirken, Boyabat Belediye başkanlığı böyle bir zamanda ne yapmaya çalışıyor?

Kamuoyu Adına Soruyoruz…

Bir çok belediye borçtan dolayı su kesintilerini ‘Corona virüs’ tedbirleri kapsamında erteledi, haberleri basında yer alırken, ülkemizde sağlık kuruluşları hijyen olun, elinizi sürekli yıkayın, sık kullanılan eşyalarınızı dezenfekte edin uyarıları yapılırken, üstelik ev sahibi olan belediye personelinin gücünü kullanarak, bir dilekçesi ile kiracısının su sayacını söken, yaklaşık bir aya yakın bir süredir susuz bırakılmasına neden olan, Sayın Boyabat Belediye başkanı bu durumu vicdanınıza nasıl sığdırabiliyorsunuz?

Suyu kesik bulunan evde yaşayan insanlar, hijyen sağlayamamalarından dolayı sağlık kuruluşuna başvurup, Corona virüs testi “pozitif” denilirse bunun sorumlusu Ekrem İmamoğlu mu olacak, Yoksa, Boyabat belediye başkan mı?

İddiaya göre, 1 buçuk yıldır açık ve abonesiz kullanılan suyu bu güne kadar neden kesmediniz?

Ev sahibi bir kaç ay kirasını alamadı diye böyle bir zamanda , vatandaşı evinde su bidonlarıyla oturtmak nasıl bir insanlık anlayışıdır?

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ülke genelinde mecbur kalmadıkça evlerinizden çıkmayınız, vatandaşa yardımcı olunuz sözü size vızırtı mı geliyor?

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:19 03 2020 17:54(2956) Facebook'ta Paylaş

12. Yorum: kemal 20 03 2020 23:29
kimin umrundaki

11. Yorum: yazik 20 03 2020 21:02
beledoyeye milyonlarca borcu olan yandaslarin suyunu kessenizoze

10. Yorum: sabri 20 03 2020 20:18
bu belediye calisanlari kadar yuzsuz insan gormedim. hepsi menfaatci ve paraci.

9. Yorum: vatandaş 20 03 2020 13:31
manav fiyatları da kontrol edilmelidir sayın belediyemize duyrulur bazı ürün fiyatları 2 katına çıkmış

8. Yorum: halis 20 03 2020 12:45
kindar belediyecilik

7. Yorum: bozkurt 20 03 2020 11:51
camikebir mahallesi sinan sokaktaki "ecdad yadigarı türbenin " son durumu nedir ? inşallah unutulup gidilmez .

6. Yorum: zekayi 20 03 2020 11:48
2. 5. yorumlara katiliyorum.. kendisi ve yaverleri rahat olsunda gerisinin onemi yok.orta carsiyla ugrasacagina magdur insanlara bak sayin cakici ve yaverleri.

5. Yorum: bybt 20 03 2020 09:42
memleket onların meydan onlara ve yalakalarına kaldı istedikleri gibi at kosturuyorlar bunların yüzüne belalar başımızdan eksik.olmuyor zaten rizede kutsal toprak sayıldı.

4. Yorum: neresi abat 20 03 2020 08:54
ne abatlığından bahsedip duruluyor anlayamadım ki.eskiden abatmıştır belki, şimdi ki hali yürekler acısı.

3. Yorum: işsiz 19 03 2020 22:44
tok açın halinden anlarmı belediye başkanı tok anlamaz tabi seçim zamanı aklına gelir onun haricinde garibanı unutur başkan kendi köylüsünü yerleştirirse
belediyeye 9 aylık typ kuralarında yandaşlara torpil yaparsa garibanda aç kalır tabi ondan sonra abat şehir palavralarına başlar böyle abat şehir olmaz başkan kendine gel biraz vatandaş bunu unutmaz

2. Yorum: sağlıkçı 19 03 2020 21:38
sağlıktan sadece anladıkları yakınlarını işe sokmak ve yönetici atamak mı acaba?

1. Yorum: kumluklu veli 19 03 2020 18:15
yazıktır yazık. yetkililerce gerekli tedbirlerin alınması lazım.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Dünyanın en yaşlı kedisi Rubble 31 yaşın Eğlence Köyü Karantinaya Alındı Sinop ili genelinde fuhuş operasyonu Yaşar Demirbek Defnedildi Gülistan Taş hanımefendi vefat etti İlyas Altun vefat etti Hasan Yılmaz vefat etti Emeklilikte Yaşa Takılanlar Siyasi Parti Türkiye'nin ilk deniz seyir füzesi Sinop Yaşar Demirbek vefat etti Neziha Maviş hanımefendi vefat etti Sinop'ta trafik kazası: 1 ölü 1 yaralı 8 yaşındaki çocuk silahla kendini vurdu İlçe Başkanlığı Görevinden İstifa Etti Bağış Yaptığı Okul Nihayet İhaleye Çıktı Bu İhalede Neler Oldu Siz Ona Cevap Veri Sinop’ta freni boşalan kamyonet üs Ayancık yolunda 2 kamyon çarpıştı BBP Sinop İl Başkanlığına Tahir Şahin at Zıpkınla balık avlamak için denize giren Boyabat gençlik merkezinde yaz etkinlikl Belediyenin Yayımladığı Kitapta Korkunç Veli Tokmak vefat etti Murat Külcü vefat etti Karadeniz; ''Yarını görmek istiyorsak iş Sinop genelinde maske takma zorunluğu ge Bekir Ay vefat etti Önemli Duyuru: Çalışma saatleri kısıtlam Sürücü Kazayı Ucuz Atlattı Duraktaki Fabrika İşçisine Otomobil Çarp 2020 Yılı Temmuz Ayı Nöbetçi Eczane List Sinop İl Özel İdaresi 2020 Yılı Asfalt S Barış Karadeniz Kabotaj Bayramı Mesajı Hanife Sevinç hanımefendi vefat etti Satılmış Çelik vefat etti Ünzüle Sönük hanımefendi vefat etti Yazacak Başlık Bulamadık Sarma Sigara Kullananlara Kötü Haber Kısa Çalışma Ödeneğinin Süresi Uzatıldı DEVA Partisi Sinop İl Başkanlığı Basın A İbrahim Çil vefat etti Ahmet Ayhan Yakıcı vefat etti Boyabat’ta Vatandaşlar Sokağa Çıkm Cumhuriyet Başsavcısı Ağır Ceza Reisinde Sanayi Sitesi İstikametinde Kaza CHP Boyabat İlçe Başkanı Hasan Sıtkı Mor Boyabat’ta Trafik Kazası 1 Yaralı Abdullah Bodur vefat etti Boyabat Emniyetinden kapalı alanlarda ma Tümü

Boyabat Ağzında Gün Adları


Boyabat Gazetesi 15. Yaşında


Türkiye de Ne Var Ne Yok


İstanbul'da yüz maskesi zorunluluğu


Gölge Adam:Anlayana Sivrisinek Saz, Anlamayana Davul Zurna Az


Hisar İşçi


Paraşütten çeltik tarlaları


"Toplaşın anlatıyorum"


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Fiziksel mesafe sosyal yakınlaşma


19 Mayıs Tatil Değil Bayramdır


Modanız Batsın


İsyan ediyorum


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


Çanakkale Şehitlerine


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


Boyabat'ın 2019 yılı nüfusu belli oldu


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz


Temmuz ayı ziyaretci sayısı:618164 DtGaNi

* ANASAYFA *