E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Samsun’da yaşayan Sinoplular kahvaltıda buluştu

Samsun'da yaşayan Sinoplular, Samsun Sinoplular ve İlçeleri Yardımlaşma Dayanışma Kültür Derneği tarafından düzenlenen kahvaltı programında buluştu.

Bayraktepe Restaurant’ta gerçekleşen ve Samsun’da yaşayan birçok Sinoplu bürokratın katılım sağladığı programda renkli anlar yaşandı. Bafra Cumhuriyet Başsavcılığı görevinden Samsun Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği görevine atanan Turgut Türkmen onuruna yeni adli yılın başlangıcında verilen kahvaltıda davetlilere Sinop'ta özel olarak hazırlattırılan yöreye has nokul ikramı da yapıldı.

SİNOP ÇOK MÜMTAZ BİR ŞEHİR

Programda konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Sinoplularla birlikte olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Sinop'un mümtaz bir şehir olduğunu kaydeden Başkan Demir; "Böyle bir sabah vaktinde birlikte olmak beni son derece mutlu etti. Size bir bilgiyi paylaşayım. Gülser hanım benim akrabam. Samimi söylüyorum Gülser Hanım Şüküroğullarından ve benim akrabam. Sinop çok mümtaz bir şehir Herhalde dünyada eşi emsali az bulunur. Sinop'u çok iyi bilen birisiyim. Ayancık, Boyabat, Erfelek, Gerze, Türkeli hepsini çok iyi bilirim ve hepsine gitmişimdir" dedi. Başkan Demir, etkinliğe katılan 23. dönem Sinop Milletvekili olan Prof.Dr. Abdurrahman Dodurgalı'ya da dönerek; "Sayın Dodurgalı Sinop'a çok hizmet etti. Bende buna Şahidim. Beraber ettik Allah'ın izniyle" ifadelerini kullandı.

AMACIMIZ BİRLİK VE BERABERLİK

Programda konuşan Dernek Başkanı Gülser Övet Kesimal, amaçlarının Samsun'da yaşayan Sinopluları kaynaştırmak olduğunu belirterek, önümüzdeki günlerde de farklı programlarla bir araya gelmeyi arzuladıklarını söyledi. Dernek çalışmaları hakkında da bilgi veren Kesimal; “Hiçbir siyasi amaç gütmeyen Sinoplular ve Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğimiz, Samsunda ki Sinopluları bir çatı altında toplamak birlik ve beraberliğini sağlamak amacıyla kuruldu. Zor hayat koşullarında sorunlarına çözüm yolları aramak ve bulmak, Samsun’da tanıdık yüz ve dert ortağı olma amacıyla 10 yıl önce bu yola çıktık. Memleketimizin insanı olsun olmasın kimisine bir anne, baba, ağabey, abla olmuştur ve olmaya devam edecektir. Dernek olarak 'El eli yıkar, iki el yüzü yıkar' sloganıyla hareket ediyoruz. Birkaç Sinoplu hemşerimizin başlattığı bu hareketin bugünkü düzeyine ulaşmış olması  hiç şüphesiz küçümsenemez" dedi.

KÜLTÜRÜMÜZÜ YAŞATIYORUZ

Derneğin kuruluşundan bugüne kadar emeği geçen tüm üyelere de teşekkür eden Başkan Kesimal şunları söyledi: "Etkinliklerimiz kapsamında 16 yılda 17 bin kişiye ulaştık. Üyelerimizi refaha kavuşturmanın, onları bir arada tutmanın, kültürünün yok olmasını engellemenin peşine düşmek temel her zaman amacımız oldu. Farklı kültürlerin kol gezdiği büyük şehirlerde çocuklarımızı, kendi kültürünü bilen gençler olarak yetiştirmedikten sonra, köyüne Camii, okul, yol yapamazsın. Bizler dernek çatısı altında, sıcak bir yuva sunup, kültürümüzü öğretip, köyünün ve halkının güzelliklerini aktarmayı daima hedefliyoruz. Hangi kültür ortamına girerse girsin bu yönü her zaman güçlü olacaktır.

ENGELSİZ YAŞAM AİLESİ OLUŞTURDUK

Saygıdeğer misafirler, Milli Eğitim ve İlkadım Halk Eğitim ve İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimizin desteği ile gönüllü olarak engelsiz yaşam ailesi oluşturduk. Maddi manevi sorumluluklar alarak bazı zaman anne baba bazı zaman kardeş olduk. Ayrıca buradan herkesin huzurunda Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e özel çocuklarımıza Samsun’un belirli kurumlarında istihdam sağladığı için şükranlarımı sunuyorum. Bugün burada düzenlenen kahvaltıya sponsor olan sevgili Murat Akkaya’ya ve katılım sağlayan tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bu arada kahvaltıya büyükleriyle gelen çocuklarda unutulmadı. City Mall AVM’de bulunan Kelebek Vadisi kurucusu Meltem Orhan ve ekibi miniklere eğlenceli anlar yaşattı.

Kahvaltı organizasyonuna, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin yanı sıra, Samsun Başsavcı Vekili Turgut Türkmen, Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, 23. Dönem Sinop Milletvekili Prof.Dr. Abdurrahman Dodurgalı, Samsun Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, İlkadım Halk Eğitim Müdürü Murat Yalçınkaya, hakim ve savcılar ile çok sayıda Sinoplu katıldı.

Kaynak: Vitrinhaber

Tarih:08 09 2020 14:36(1858) Facebook'ta Paylaş

2. Yorum: gökbörü 10 09 2020 09:09
güzel organızasyon fakat maskesız normalleşmışler ,

1. Yorum: sefo6157 09 09 2020 03:15
buluşmuşsunuz, güzel de korona tedbirleri hiçe sayılmış . kalabalık masalarda yemek yemek ne hoş değil mi beyler. çoluk çocuk kaç kişide korona çıkacak merak ediyorum.
enteresan olan, ilde toplu yemek vs yasaklanmış olmasına rağmen derneklerin kahvaltıda buluşmasına pek anlam veremedim. kim katılmış ise ceza kesilmesi gerekir. organize edenlere de duble ceza yakışır.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boyabat Ak Parti İlçe Başkanı Kim Oluyor Bektaş Köyü Mevkinde Trafik Kazası 3 Yar Çipli kimlik kartlarında yeni dönem başl Sinop'ta karantinaya uymayan 2 kişi yurd Boyabat Kaymakamlığından Kovit-19 Deneti Gerze Tatlıcak Köyünde Orman Yangını Vefat ve Teşekkür Boyabat’ta Covid-19 Gerçeği Polis Uyardı: Sosyal Mesafeyi Koruyun, M Sokak Ortasında Tekme Tokat Birbirlerin Sinop'un ilk kadın kaymakamı Saraydüzü-Durağan Kavşağında Kaza: 1 Yar Boyabat’ta Trafik Kazası 1 Yaralı Kişisel Verilerin Korunması ve VERBİS Ka Ekrem Doğdu vefat etti Şaban Menteş vefat etti Kezban Can hanımefendi vefat etti Mehmet Ali Gökırmak vefat etti Eyüp Özcan vefat etti Sinop’ta Virajı Alamayan Sürücü Ka Fatma Cömert Taziye Mesajı Cömert Ailesi Taziye ve Teşekkür Mesajı Boyabat Sanayi Sitesi Çıkışında Kaza Ucu Ayten Başar hanımefendi vefat etti Önemli Duyuru! Fatma Cömert Toprağa verildi Fatih Sultan Mehmet Caddesi Üzerinde Mad Sinop’ta Koronavirüs Takip ve Dest Sinop Üniversitesi pandemi kararını açık Sinop’ta 150 dönüm tarım arazisi y Fatma Cömert hanımefendi vefat etti Kısa Çalışma Ödeneği ve Nakit Ücret Dest Karatepe Bölgesindeki Orman Yangınında 3 Boyabat’ta Bir Kadına Bıçaklı Sald Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kuruluşunun Annesinin Katili Oldu Şefik Çakıcı'nın korona virüs testi pozi Barış Karadeniz Cumhuriyet Halk Partisi' Boyabat Kaymakamlığından Kovit-19 Deneti Kamu'da HES Kodu zorununluluğu başladı! İçişleri Bakanlığı'ndan yeni korona önle Samsun’da yaşayan Sinoplular kahva "Sinop Vali Yardımcısı Açığa Alındı!" Yapılacak Bariyerler Boyabat Belediyenin Hatice Karayel hanımefendi vefat etti Seriye Ural hanımefendi vefat etti MHP Mehmet Fevzi Erdoğan'la Yola Devam E Boyabat’ta Pazar Yokuşunda Trafik Kazası Kazara kendini vuran şahıs hayatını kayb Tümü

Bende Tutmaz Diyorum


30 Ağustos Zaferi


On Bin Ekmek Faturası


Günel İnşaat, Halı ve Yer Döşemeleri'nden Duyuru


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


Hicri Yılbaşı 1 Muharrem 1442


Tatil anılarınız çöp olmasın


Kediler ve Kovid-19


TÜRK KİMDİR ?


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Abdülhamid kimden izin alamadı?


Boyabat Gazetesi 15. Yaşında


Paraşütten çeltik tarlaları


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Fiziksel mesafe sosyal yakınlaşma


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


Çanakkale Şehitlerine


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz


Eylül ayı ziyaretci sayısı:828653 DtGaNi

* ANASAYFA *