E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kuruluşunun 97. Yıl Dönümü Dolayısıyla Çelenk Sunma Töreni Gerçekleştirildi

Törene; CHP Boyabat İlçe Başkanı Hasan Sıtkı Mor, CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.

Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan program, saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın okunması ve yapılan konuşmalar ile devam etti.

Yapılan programda konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Boyabat İlçe başkanı Hasan Sıtkı Mor; Üyesi ve neferi olmaktan gurur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi, tüm zorluklara ve yokluklara rağmen dönemin egemen güçlerine karşı ulusal kurtuluş savaşını zaferle sonuçlandıran Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları tarafından Cumhuriyetin ilanından evel 9 Eylül 1923 tarihinde halk fırkası adıyla kurulmuştur.

Anadolu ve Rumeli müdafaa-i hukuk cemiyetinden başlayıp, ulusal kurtuluş ve bağımsızlık kurtuluş mücadelesini yapan partimiz, kurucusu ve ilk genel başkanı Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde ulusal kurtuluş ve bağımsızlık savaşını kazanarak, Cumhuriyeti kurmuş, ülkemizin bağımsızlığını ve milletimizin özgürlüğünü gerçekleştirmiştir. Cumhuriyeti kuran saltanatı kaldıran, hilafete son veren ve ulusal birliği sağlayan Cumhuriyet Halk Partisi, hukuk ve eğitim gibi toplumsal alanlarda gerçekleştirdiği reformlarla çağdaş Türkiye Cumhuriyet’ini biçimlendirmiş, ulusal sanayinin ve ekonominin gelişmesine öncülük etmiştir. İkinci dünya savaşı sonrası da tek parti konumunun olanaklarına karşın, çok partili rejime geçiş sağlayarak Türkiye’nin demokratikleşme sürecinde öncü misyonunu sürdürmüştür.

Türkiye’de demokrasinin ve hukuk devletinin karşısındaki en büyük tehdit, milli idare adına hareket etme iddiasıyla siyaseti ve devleti tekeline almaya çalışan AKP iktidarıdır. İktidarın tekelleşmesi ve denge denetleme yetkilerinin gasp edilmesine yol açmıştır. AKP iktidarı, yasallık görüntüsü altında hukuksuzluğu devleti yönetmek görüntüsü altında keyfiliği, kalkınma görüntüsü altında rant paylaşımını topluma dayatan bir düzen kurmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi, tüm bu hukuksuzluklara, ihalelere ve baskılara karşı bir yandan anayasal ilkeleri ve kurumları diğer yandan da insan hakları ve özgürlükleri büyük bir inanç ve cesaretle savunmuştur. Ve savunmaya devam edecektir. Türkiye bireyleri, toplumu ve anayasal kurumları baskı altına alan tek adam ve tek parti iktidarına karşı, özgürlüğü ve demokrasiyi kararlılıkla sahiplenme noktasına gelmiştir.

Türkiye Cumhuriyetini ve demokrasiyi kuran Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’nin aydınlık geleceği için “ezilenlerin ve halkın partisi” olarak halkımızı kucaklamış ve kucaklaya devam edecektir. Cumhuriyet Halk Partisi, geçmişten aldığı gücü ve birikimi değişim ve güçlü bir Türkiye umuduyla yarınlara taşıyacak, tıpkı bundan önce olduğu gibi bundan sonrada haklının ve halkını yanında olmaya devam edecektir.

Cumhuriyet Halk Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisine gönül verenler 97 yıldır, bağımsızlık, laik, çağdaş ve hukuk devleti olarak var olması ve güçlenmesi için çalıştı. Çalışıyor. Ve bundan sonrada çalışacaktır.

Geçmişi inşa eden Cumhuriyet Halk Partililer, geleceği de inşa edecek kararlılıktadır. Çünkü bakanlığa verileb dilekçe ile değil, kurtuluş savaşı siperlerinde kurulan Cumhuriyet Halk Partisinin geçmişi geleceğimizin garantisidir.Cumhuriyet Halk Patisi olarak her be koşulda olursa olsun, bedeli ne olursa olsun adaleti, insan haklarını, demokrasiyi, laikliği, sosyal hukuk devletini savunacağız. Ve bunun için mücadele etmeye kararlıyız.

Bu duygularla;

Cumhuriyet Halk Partisinin 97. kuruluş yıl dönümünde başta önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm partililerimizi şükranla anıyor. Partimize gönül veren tüm vatandaşlarımıza, omuz omuza mücadele verdiğimiz yol arkadaşlarımıza saygı ve sevgilimizi sunuyor. Katılımlarınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:09 09 2020 14:26(1346) Facebook'ta Paylaş

1. Yorum: aslan 10 09 2020 16:14
yazik! boyabat'in sosyal demokratlari bu kadarcik mi?


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boyabat Ak Parti İlçe Başkanı Kim Oluyor Bektaş Köyü Mevkinde Trafik Kazası 3 Yar Çipli kimlik kartlarında yeni dönem başl Sinop'ta karantinaya uymayan 2 kişi yurd Boyabat Kaymakamlığından Kovit-19 Deneti Gerze Tatlıcak Köyünde Orman Yangını Vefat ve Teşekkür Boyabat’ta Covid-19 Gerçeği Polis Uyardı: Sosyal Mesafeyi Koruyun, M Sokak Ortasında Tekme Tokat Birbirlerin Sinop'un ilk kadın kaymakamı Saraydüzü-Durağan Kavşağında Kaza: 1 Yar Boyabat’ta Trafik Kazası 1 Yaralı Kişisel Verilerin Korunması ve VERBİS Ka Ekrem Doğdu vefat etti Şaban Menteş vefat etti Kezban Can hanımefendi vefat etti Mehmet Ali Gökırmak vefat etti Eyüp Özcan vefat etti Sinop’ta Virajı Alamayan Sürücü Ka Fatma Cömert Taziye Mesajı Cömert Ailesi Taziye ve Teşekkür Mesajı Boyabat Sanayi Sitesi Çıkışında Kaza Ucu Ayten Başar hanımefendi vefat etti Önemli Duyuru! Fatma Cömert Toprağa verildi Fatih Sultan Mehmet Caddesi Üzerinde Mad Sinop’ta Koronavirüs Takip ve Dest Sinop Üniversitesi pandemi kararını açık Sinop’ta 150 dönüm tarım arazisi y Fatma Cömert hanımefendi vefat etti Kısa Çalışma Ödeneği ve Nakit Ücret Dest Karatepe Bölgesindeki Orman Yangınında 3 Boyabat’ta Bir Kadına Bıçaklı Sald Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kuruluşunun Annesinin Katili Oldu Şefik Çakıcı'nın korona virüs testi pozi Barış Karadeniz Cumhuriyet Halk Partisi' Boyabat Kaymakamlığından Kovit-19 Deneti Kamu'da HES Kodu zorununluluğu başladı! İçişleri Bakanlığı'ndan yeni korona önle Samsun’da yaşayan Sinoplular kahva "Sinop Vali Yardımcısı Açığa Alındı!" Yapılacak Bariyerler Boyabat Belediyenin Hatice Karayel hanımefendi vefat etti Seriye Ural hanımefendi vefat etti MHP Mehmet Fevzi Erdoğan'la Yola Devam E Boyabat’ta Pazar Yokuşunda Trafik Kazası Kazara kendini vuran şahıs hayatını kayb Tümü

Bende Tutmaz Diyorum


30 Ağustos Zaferi


On Bin Ekmek Faturası


Günel İnşaat, Halı ve Yer Döşemeleri'nden Duyuru


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


Hicri Yılbaşı 1 Muharrem 1442


Tatil anılarınız çöp olmasın


Kediler ve Kovid-19


TÜRK KİMDİR ?


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Abdülhamid kimden izin alamadı?


Boyabat Gazetesi 15. Yaşında


Paraşütten çeltik tarlaları


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Fiziksel mesafe sosyal yakınlaşma


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


Çanakkale Şehitlerine


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz


Eylül ayı ziyaretci sayısı:828551 DtGaNi

* ANASAYFA *