E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Erhan Usta: "Samsun'un 5 milletvekili var hiçbiri burada yok"

İYİ Parti Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Samsun dışındaki Cumhuriyet İttifakı Milletvekillerinin Komisyonda kendi bölgelerinin sorunlarından bahsettiklerini vurgulayarak, "Samsun’un 5 AK Parti Milletvekili var biri buraya gelip takip etmiyor” dedi.

İYİ Parti Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Plan Bütçe Komisyonunda Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı bütçesinde Samsun’un yol sorunlarını dile getirdi. Usta Samsun milletvekillerini eleştirirerek, "Samsun’un 5 AK Parti Milletvekili var biri buraya gelip takip etmiyor” dedi.

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU YANITSIZ BIRAKTI

Ayvacık-Taşova-Erbaa yolu hakkında konuşan Usta önemli açıklamalarda bulundu. Usta, 2007 yılında ihalesi yapılan Ayvacık-Taşova-Erbaa yolu hakkında 2010 yılında buradan tırlar geçecek, yol açılacak diye verilen sözleri hatırlattı. İhale yapılalı 13 yıl, söz verileri 10 yıl geçti fakat burada yapılan hiçbir şey yok diyen Usta, bu zaman zarfında 2 müteahhit ve 5 taşeronun değiştiğini söyledi. Daha önce TBMM’de bu konuları dile getirdiğinden bahseden Usta, “ben bunları mecliste söylediğim zaman göstermelik birkaç araç gönderildi, orada taşeronları çalıştırdılar işçilerin parası verilmedi mağdur oldular” dedi.

Ayvacık açısından önemli bir yol olduğunu vurgulayan Usta, bu yolun sahille içeriyi birbirine bağlayan önemli bir hat olduğundan bahsederek, “Bu yola söz verilmiş, projesi hazır bu konuyla ilgili 2021 yılı bütçesinde bir ödenek koydunuz mu? 2021 yılında bu yol yapılacak mı? “diye sordu. Ancak Bakan Karaismailoğlu bu soruları yanıtsız bıraktı’’ ifadelerini kullandı.

ÖLÜM YOLU

Havza-Vezirköprü-Boyabat yolunun çok işleyen ve gidiş-geliş bir yol olduğunu söyleyen Usta, ‘’Bu yolda çok ciddi kazalar oluyor. İş kaybı var, insan kaybı var bu yolun 2021 yılı bütçesinde başlayıp bitirilmesi gerekiyor’’ dedi. Usta, Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’na, ‘’burası yapılamayacak bir yol değil projesi hazır, bütçenizde buna yer veriyor musunuz?’’ diye sordu. Ancak yine soruları yanıtsız kaldı.

YANIT ALAMAYINCA YAZILI ÖNERGE VERDİ

Samsun ilçelerinin yol sorunlarından bahseden, 2021 Yılı Bütçesinde bu yollara yer verilecek mi diye soran Usta, sorularına cevap alamayınca komisyona yazılı önerge verdi.

ŞOFÖRLER BU YOLDA ŞEHADET GETİRİYOR

Havza-Vezirköprü-Boyabat yolu hakkında tır şoförlerinin buradan geçerken şehadet getirdiğini söyleyen Usta, “Bu yola defalarca söz verildi, devlet buraya el atmak durumundadır ”dedi.

Usta’nın önergesi olan Havza-Vezirköprü-Boyabat yoluna 2021 Yılı Bütçesinde 30 Milyon TL verilmesi komisyona sunuldu fakat reddedildi.

SAMSUN MİLLETVEKİLLERİ BURADA YOK

Ayvacık-Taşova-Erbaa yolu için Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in de sözü olduğunu hatırlatan Usta, “kaç seçimdir bu sözler üzerinden oy alınıyor fakat hala yapılan bir şey yok ”dedi.

Samsun dışında ki Cumhuriyet İttifakı milletvekillerinin Komisyonda kendi bölgelerinin sorunlarından bahsettiklerini vurgulayan Usta, "Samsun’un 5 AK Parti Milletvekili var biri buraya gelip takip etmiyor” dedi.

Kaynak: Samsun Gazetesi

Tarih:23 11 2020 14:25(1379) Facebook'ta Paylaş

1. Yorum: vatandaş 25 11 2020 01:23
boyabat havza arasındaki yolu niye yapsınlarki,ne güzel yol, topu topu 2 viraj var biri sağa biri sola. :) :) :)


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Yağmurun Yaptığına Bakın! Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünden Duyuru Şanlan: Ortak akıl hakim olmalı Hasan Memiş vefat etti Boyabat’ta ilk koronavirüs aşısı u Boyabat’ta Çöpleri Kaldırmak Belediyeye Her ilçe yapmış, Durağan bakmış! Yahya Balcıoğlu vefat etti Sis Altında Boyabat Kalesi Kontrolden Çıkan Araç Uçağa Çarpmaktan S 4 Kattan Düşen Boyabatlı Kız Yaşam Mücad Sinop Özel İdare Kışa Hazır Seyredilecek Yerler Yaptın da, Sıra Seyr Yazık çok yazık, 20 Yıldır Durağan’ Mektubumu Cumhurbaşkanımıza Ver Sinop'a su sağlayan barajda tehlike çanl Mustafa Köseoğlu vefat etti Ülkemizdeki Kuşaklar ve Eğitime Etkisi Anlam Okulunda da İstiklal Marşımızın se Abdullah Genç, TOBB Ekonomik Raporu İnce Barış Karadeniz 10 Ocak Çalışan Gazeteci Muhammet Maşalı vefat etti Selahattin Şimşirgil vefat etti Recep Savaşkan vefat etti Asuman Tataş hanımefendi vefat etti Şevki Gündüz vefat etti İki mahkum firar etti Sinop'ta kahreden olay Çöp Yangını Korkuttu Emine Yıldırım hanımefendi vefat etti Boyabat Orta Çarşıdan İlk İtirazlar Yüks Boyabat Dörtyol’da Otomobil Alev A İYİ Parti, Sinop'ta Esnafları Ziyaret Et Karadeniz, Gerze'de Neler Olduğunu Sorgu Diktatör Giderken, İktidarlar ise Biterk Yaşar Çetinkaya vefat etti Biz Boyabatlıyız Allah Türk dedi! İYİ Parti'den yeni yıl sürprizi Başkan Giresun Sosyal Medyadan Gelen Tal Hastalıkları Yaşam Tarzımızı Değiştirere Boyabat’ta Trafik Polislerinden Ön Elektrikli Tekerlekli Sandalyeden Düşen Sinop'ta insanlık örneği Ayşe Menteş hanımefendi vefat etti Ahmet Er vefat etti Hüseyin Uğurlu vefat etti Bekir Karakoyun vefat etti Soğuk Havalarda Boyabat’ta Sokak H Tümü

Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Yeni Yılı Kullanma Talimatı


Mekke 1 Ocak'ta değil, 11 Ocak'ta fethedilmiştir


Aşı


Sarıkamış Faciası


Bugün Kış Başlıyor


Özler Petrol Eleman İlanı


Sinop Basınını Rahatsız Eden Olay


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


Tatil anılarınız çöp olmasın


TÜRK KİMDİR ?


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Paraşütten çeltik tarlaları


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Ocak ayı ziyaretci sayısı:706537 DtGaNi
* ANASAYFA *