E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Boyabat Orta Çarşıdan İlk İtirazlar Yükselmeye Başladı

Boyabat orta çarşıda dükkanlara estetik giydirme adı altında başlayan projenin yapımına başlandı. İnşaatın başlamasıyla dükkan sahibi ya da kiracılar tarafından projenin bir çok bilinmeyen yönü de yeni yeni ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Yusuf Kemalbey caddesinden başlanan çalışmada bazı bina sahiplerinin dükkanlarının vitrinlerinin olmamasından ve projenin anlatıldığı gibi uygulanmadığından muzdarip oldukları görüldü.

Bir bina sahibi ise, kiraya verdiği mülkünün bir işyeri niteliğinde olmadığı, iş yeri vitrinine de uygun yapılmadığı gerekçesi ile binasında yeniden düzenleme yapımını durdurttu.

Orta çarşının yeniden düzenlenmesi aşamasında, dükkanları önceden harabe halinde olan bazı dükkan sahipleri ise yaşananlardan memnun görünüyor.

Üç katlı bir binanın dış cephesinde bulunan rüzgara, yağmura dayanıklı cam mozaiklerin ve mermerlerin sökülerek yerine düz sıva yapılıp, üzerine ise sadece boya vurulması da olayın en ilginç boyutu olarak görülüyor.

Bazı dükkanların tadilatları yapılırken, kalitesiz ve uygun olmayan malzemenin kullanıldığı iddia ediliyor.

Bazı esnafın ve bina sahiplerinin verdiği bilgiye göre ise, binaların yapımının çok fahiş fiyattan olduğu, harcanan para ile bu binaların alınabileceği, bu harcanan paranın yine bir şekilde bina sahibine ve esnafa yansıyacağı vurgulanıyor.

Bazı esnaflara göre ise, harcanan milyonlarca paranın orta çarşıya değil, Gökdere mahallesinde ve çay sokakta bulunan tarihi evlere harcanarak kullanıma başlanması halinde turizme hareket vereceği, bu sayede orta çarşıya da hareket kazandıracağı belirtiliyor.

Orta çarşıda ise tarihi konumda bulunan yerlere atılacak rötuş sayesinde daha canlı ve rengarenk duracağı esnaflar arasında konuşulmakta.

Bu arada tadilat nedeniyle iki aya yakın bir süredir iş yerine giremeyen, yaptığı iş ile geçimini sağlayan, her gün gelip kontrol mühendisi gibi işyerinin etrafında dönen ve “Bir an önce şu iş bitse de, işime baksam” hayali kuran, sahipsizlikten sesini çıkartamayan esnafın durumuysa hiçe sayılıyor.

Yetkililer ise yapılan projenin bitmesi halinde, çarşı esnafının iş hacminin kat kat artacağı, insanların buraya koşarak geleceği, turistlerin akın akın ziyaret edeceği gibi hayal ürünü, gereksizce abartmaya çalıştıkları gözlemleniyor.

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:07 01 2021 15:27(2983) Facebook'ta Paylaş

9. Yorum: sodyum 10 01 2021 23:16
sünger bob’a benzemesin de

8. Yorum: boyabatlı kağzım 10 01 2021 14:02
dükkanların dükkan gibi olması lazım. yoksa yapılan iş bir işe yaramaz doğrusu dostlar.

7. Yorum: sefo6157 09 01 2021 17:20
birilerinin işi gücü götürmek. kasaplar çarşısı eski görününden çok farklı. tarihi dokuya zarar verilmiş ve orta çarşı da aynı olacak. kalietsiz malzeme kullanıldığı ortada ve yazıktır. boyabat' ın tarihine ihanettir.
ucube bir kule yapılacağına tarihi boyabat evleri aslına uygun olarak restore edilerek butik otel tarzında konaklama tesislerine dönüştürülse çok daha iyi olurdu. turizme çok faydası olurdu.
her yorumumda kule gündeme gelecekti çünkü bugüne kadar boyabat' da yapılan en kötü proje. hiç bir anlamı olmadığı gibi gereği de yoktu. boyabat' ı seyretmek isteyen kaleye çıksın.
bir de şunu merak ediyorum. seyir terasından ilk bungee jumping yapacak olan sn. belediye başkanı mı olacak merak ile bekliyorum.

6. Yorum: evet 08 01 2021 19:30
anonim gerilme sebebiniz haber başlığı değilde yandaş olmanız bence eğer gerçek haber istemiş olsanız bu yorumu yapmazdınız.

5. Yorum: değmez 08 01 2021 16:44
ne gerek var çevre düzenlemesine restorasyon çalışmasına. bu tarz zihniyetli insanlara değmez... çökerse çöksün...
çevresi güzelleşirse rahatsız olanlardan hayır gelmez zaten.
hayatında eski tarihi yerleri hiç gezmeyen insan yada insanlar ne bilir ki şehrin asıl gezilen noktaların bu tarz yerlerin olduğunu. keşke daha fazla imkan olsa da tüm orta çarşı elden geçse. gelen misafirlerimize boyabatımızın eski çarşısı diye gezdirebilsek ama...

4. Yorum: atsız 08 01 2021 15:32
içine edilmeyen bir tek orta çarşi kalmıştı.onu da becerdiniz ya,size helal olsun diyorum,başkaca da hiç bir şey d e m i y o r u m! ! !!!!

3. Yorum: tekke 08 01 2021 10:28
bu belediye gercekten hayirsiz isler yapiyor. insanlarin cok ahini aliyor. boyabat gazetesinin bir de tarihi eser olmayan evleri tarihi esere cevirenler ile ilgili de bir arastirma yapmasini istiyorum.bu sebepten dolayi cok insan magdur oldu. ev yapmalari engellendi. evin icinde bir tane bile ahsap esya olsun hemen o binaya tarihi eser damgasi vuruyorlar. boyle cahilce ve dusmanca hareket eden sozde yetkililer bu milleti acaba erdogan'a karsi ayaklanma yapmaya mi sevk ediyorlar?

2. Yorum: anonim 08 01 2021 10:09
bir boyabatlı olarak arada girip haberlere bakmak istiyorum. yalnız haber başlığına yazdığınız yazılar çok geriyor beni, sinirlendiriyor.
haberin detayını okumadım bile ama halkı coşturucu haberler yaptığınız kesin.
ayrıca doğru düzgün bir editör alsanız mı acaba?????????

1. Yorum: samir 07 01 2021 18:39
resmen rezillik. isleri maalesef torpilli olanlar yaparsa iste boyle carpik duzen olur. ısi bilgili insana vermeyip yalakalik yapanlara verirseniz iste boyle millet memnun kalmaz.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Sinop'a Orman Bölge Müdürlüğü kuruluyor Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi ve Proje Celal Baltacı vefat etti Münevver Gezer hanımefendi vefat etti Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Hasta Taşmanlı Gölet'i kısmen dondu Deniz mayını imha edildi Cafer Acar vefat etti Kevser Kalpakçı hanımefendi vefat etti Haşim Pilavcı vefat etti Boyabat sanayisi çalışıyor, Boyabat geli AK Parti Sinop’ta Siyaset Akademis Boyabat’ta Sentetik Hapla Yakalana Boyabat Hal Yerinde Bıçaklı Kavga: 1 Yar Boyabat’ta Ekstazi Hapla 3 Kişi Ya Boyabat Karayolları Karla Mücadele Aralı Sinop Ayancık Yolunda Trafik Kazası Hakkı Göletli vefat etti Kamyonetle çarpışan motosikletin sürücüs Türkeli'de deniz mayını bulundu! 15 Ocak 2021 KESK Bordro Yakma Eylemi Ömer Güler vefat etti Orhan Gökoğlu vefat etti Şehri Çiçek hanımefendi vefat etti Leyla Sümer hanımefendi vefat etti Yağmurun Yaptığına Bakın! Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünden Duyuru Şanlan: Ortak akıl hakim olmalı Hasan Memiş vefat etti Boyabat’ta ilk koronavirüs aşısı u Boyabat’ta Çöpleri Kaldırmak Belediyeye Her ilçe yapmış, Durağan bakmış! Yahya Balcıoğlu vefat etti Sis Altında Boyabat Kalesi Kontrolden Çıkan Araç Uçağa Çarpmaktan S 4 Kattan Düşen Boyabatlı Kız Yaşam Mücad Sinop Özel İdare Kışa Hazır Seyredilecek Yerler Yaptın da, Sıra Seyr Yazık çok yazık, 20 Yıldır Durağan’ Mektubumu Cumhurbaşkanımıza Ver Sinop'a su sağlayan barajda tehlike çanl Mustafa Köseoğlu vefat etti Ülkemizdeki Kuşaklar ve Eğitime Etkisi Anlam Okulunda da İstiklal Marşımızın se Abdullah Genç, TOBB Ekonomik Raporu İnce Barış Karadeniz 10 Ocak Çalışan Gazeteci Muhammet Maşalı vefat etti Selahattin Şimşirgil vefat etti Recep Savaşkan vefat etti Tümü

Emek Tuğla Bay muhasebe elemanı alınacaktır


Bir Turizm Masalı


Boyabat'tan Kar Manzaraları 18 Ocak 2021


Çalmak


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Yeni Yılı Kullanma Talimatı


Sarıkamış Faciası


Bugün Kış Başlıyor


Sinop Basınını Rahatsız Eden Olay


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


Tatil anılarınız çöp olmasın


TÜRK KİMDİR ?


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Ocak ayı ziyaretci sayısı:977893 DtGaNi
* ANASAYFA *