Yayın Tarihi:08 03 2023 12:08(558)

85 milyonun Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu’na sorular…

Din, mezhep, etnik köken, yöre, fakir, zengin ayırımı yapmadan “Birleştirici” olarak Cumhurbaşkanlığınızda, bu millet sizden amasız, fakatsız, yapacağız, edeceğiz, uçuk, kaçık, hayali vaatler yerine kesin, acil çözümler bekleyen sorular…

Sayın, Milletin Cumhurbaşkanı adayı Kemal KILIÇDAROĞLU;

- Sizce Türkiye’nin öncelikli sorunları nedir?

- Cumhurbaşkanlığını kazanmanız halinde, ilk altı ay, bir yıl, iki yıl, üç , dört yıllık faaliyetiniz ne olacak ve öncelikleriniz nedir?

- Deprem bölgesindeki depremzedelerin kalıcı konutlarını ne kadar bir zaman diliminde tamamlayacaksınız, finans kaynağını nasıl bulacaksınız?

- 5 bin 500 lira emekli maaşı alarak açlık sınırının altında yaşayan, asgari ücretlileri yaşayabilecekleri hayat standartını ne kadar bir sürede yükselteceksiniz?

- Sizde, enkaz devir aldık edebiyatı ile geçiştirerek yolunuza devam mı edeceksiniz?

- Ülkede yıllardır kangeren haline gelen işsizliğe, yoksulluğa çözümünüz ne olacak?

- Üretim mi, lüks, şatavat, tüketim mi diyeceksiniz?

- Kamudaki 125 bin makam aracı, Beştepe Külliyesi’ndeki, uçaklar, milyon dolarlık araçlar, helikopterler, yazlık, kışlık saraylar hakkında ne düşünüyorsunuz?

- Sizin sıkça söz ettiğiniz Türkiye’den yurtdışına kaçırılan 418 milyar dolar, bir iddiaya göre 675 milyar doları Türkiye’ye nasıl ve hangi zaman diliminde getirebileceksiniz?

- Genel af düşünüyor musunuz?

- Sosyal medya da fikirlerini söylediği için, sizde hakaret davası açacak mısınız?

- Size suikast düzenleyen terör örgütü PKK ile mücadeleniz nasıl olacak?

- Devlet geleneğini, 27,5 yıl devletin üst kademelerinde görev yapmış, egolarından arınmış, yaşım Kemale erdi, ülkemi içinde bulunduğu bu durumdan kurtarmak, insanları rahat bir nefes alacak duruma getirmek, hakkın rahmetine kavuştuğumda arkamdan minnet ve dualarla anılmak mı, Türkiye için umut mu, umutsuzluk mu olacaksınız?

- Yoksa, Türk insanı ne zaman zor duruma düşse, bir Kemal çıkar düşüncesiyle Türkiye’yi layık olduğu yere getirecek Bay Kemal sözü veriyor musunuz?

- Bu millet, hayali, uçuk,kaçık, yalan, dolan vaatlerden bıktı. Bu millet size nasıl güvensin ki, size dini, insani vicdani olarak oy vererek kefil olsun?

- Hazine garantili, vatandaşın geçse de, geçmese de yol, köprü, tünel şehir hastanelerini kamulaştıracak mısınız?

- AKP iktidarının Yunanistan işgaline göz yumduğu Ege’deki 18 Türk Adası’na siz de mi göz yumacaksınız?

- TSK’yı fabrika ayarlarına döndürecek misiniz?

- Deprem, sel, yangın gibi doğal afetlerde, bugün olduğu gibi sizden talimatın gelmesi mi beklenecek?

- Bugünkü siyaset dilindeki, muhalefete, vatandaşlara hakaret, aşağılama dili yerine, birleştirici, sağ duyulu bir dil mi kullanacaksınız?

- Yolsuzluk, rüşvet, yoksulluk ile mücadeleniz sözde mi kalacak?

- 17-25 Aralık yolsuzluk, rüşvet olaylarını, FETÖ’nün darbe girişimi, siyasi ayağını ortaya çıkaracak mısınız?

- Parası olan, dışarıda elini kolunu sallayarak geziyor, parası olmayan FETÖ’cü hapiste!

- Hiçbir şey üretmeden, din satarak Holding haline gelen, tarikatlar, vakıflara yeniden bir düzenleme getirecek misiniz?

- Sayın Kılıçdaroğlu, Horasan’dan Anadolu’ya İslamiyeti yaymak için gelen, Hz. Mevlana, Hacı Bayram Veli ve dedenizin torunu olarak, AKP’nin 21 yıllık iktidarında, İmam hatipler’de hızla yayılan Deizm’e dur diyecek, gerçek İslam, Kuran-ı Kerim ayetlerini rehber alan İslamiyet’i kurtaracak mısınız?

- “Giderlerse gitsinler” Yurt dışına kaçan, doktorlarımızı, bilim insanlarımızı geri dönmeleri için onlara çağrı da bulunacak mısınız?

- Türkiye’nin birleştirici gücü olarak, yeni bir beyaz sayfa açarak, büyüklü, küçüklü siyasi parti liderlerini, iktidara yakın, yazılı ve görsel medyayı ziyaret edecek misiniz?

– Depremzedelere konutlarını ne kadar sürede yapıp teslim edeceksiniz?

- Depremin ardın bir ay geçti, depremzedelerin çadır sorunu bile çözümlenemedi, çadırdan koteyner evlere daha sonra da sağlam zemine yapılmış konutlara kavuşturmanız ne kadar bir süreyi kapsar?

Müteahhitlerden bugüne kadar ve halen de kamudan aldıkları ihaleler hakkında hesap soracağınızı ifade etmiştiniz… Masanın 5 ortağı da artı 2 büyükşehir belediye başkanı da sizinle aynı fikirde midir? Sizi onaylamakta mıdır?

En kritik soru ise şu değil midir? Yıllar önce biz şöyle bir film de izlemiştik. 1983 yılında iktidara gelen Turgut Özal’ın dört eğilimi ANAP çatısı altında birleştirme filmini… Sakın ha, burada dört eğilimin bir millet ittifakı halinde birleşmesini olumsuz bulduğumuz anlaşılmasın….

Ancak ve ancak ANAP’ın iktidarının ilk yıllarında dört eğilim, uyumlu bir koalisyon görüntüsü ile algısı yaysa da daha sonra türlü uyuşmazlıklar baş göstermiş ve sonuçta ANAP’ta büyük bir çatlağa dönüşmüştü. Acaba sizin bir araya getirme başarısını gösterdiğiniz ittifakın dört siyasi eğiliminin uyumu mümkün ve uzun ömürlü olabilecek midir? Ayrıca belirtmek isterim ki, bize bu soruyu sorduran etken, bizzat sizin adaylığınızın ilân edilmesi sürecinde Altılı masada yaşananlardır hiç kuşkusuz…

Facebook'ta Paylaş
6. Yorum: okur 10 03 2023 14:30
fikri olmayan ya iftira atar ya hakaret eder. fikre saygısızlık nedir bu mu hak hukuk adalet özgürlük yoksa yalandan yere hak hukuk adalet özgürlük diyorsunuz

5. Yorum: aslan 09 03 2023 22:57
ne demis atalarımaz?: it ürür kervan yürür! gerisi faso fiso milat, okur, muratcan. korkmayın, bu siyasi darbeden siz de mutlu olacaksınız...

4. Yorum: okur 09 03 2023 10:12
sizin yazınızdan alıntı 'sayın kılıçdaroğlu, horasan’dan anadolu’ya islamiyet'i yaymak için gelen, hz. mevlana, hacı bayram veli ve dedenizin torunu olarak' dedenizin torunu derken kastınız kemal bey seyit yani peygamber efendimizin soyundan diyen chp li yıldırım kayadan mı alıntı seyit olması sizce önemlimi. sorularda sorularınıza birkaç ek muhtarlara özel kalem kadrosu vermek-asgari ücret 15.000 demişti-emeklilere 2 maaş ikramiye-ülkenin ortasına mega kent- istanbul sözleşmesi lgbt lilere teşvik vs. m akşener hakkında bildiklerinizi unutacak mısınız

3. Yorum: muratcan 09 03 2023 08:58
sayın yazar nedemek seksen beş milyonun adayı benim adayım deyil benim adayım rte. dir yazılarınızı biraz daha dikkatli yazsanız.

2. Yorum: milat 08 03 2023 14:32
tsk libyada,suriyede ypg deaş terör örgütlerinin inlerine girerken, azerbeycanda ermenilerin tepesine, türkiyede pkk yı bitirmesi yani vatanı düşmanlara karşı korumak görevi ve bu görevinide çok şükür kahramanca yapıyor iken fabrika ayarları dediğiniz ne oluyor. fabrika ayarlarından kastınız darbe yapan, terörden önce görevimiz irtica diyen bir fabrika ayarındanmı bahsediyorsunuz.sayın yazar kemal kılıçdaroğlu’nun adaylığı pkk’lıları ve fetö’cüleri neden bu kadar sevindiriyor? özelleştirme diyorsunuz şimdi 20 vekil bi bakanlık verdiğiniz ali yanınzda ilk ondan başlayın. sahi dün akşenere saydırıyor idiniz aynı şeyi niye yazınızda kemal kılıçdaroğluna söylemiyorsunuz; bu akşenere güvenilmez hayatı zik zak, hatta senin beşli çete dediklerin merale masayı dağıttırdılar. oyüzden merale dikkat edecekmisen diye sorabilecekmisiniz

1. Yorum: okur 08 03 2023 13:39
sayın yazar iki gün önceki yazılarınızı tekrar okudunuz mu yada hatırlıyor musunuz o yazılar hakkında ne düşünüyorsunuz eyvah-tüh dediniz mi sizi eleştirenlere trol dediğinizi hatırladınız mı yaşar okuyan dosyaları sizle mi paylaştı yoksa bizlere trol derken kendinizi mi gizlediniz inanın ben öyle olduğunuzu düşünmüyorum sadece hak hukuk adalet özgürlük beyan özgürlüğümüze saygı gösterilmeli değil mi.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

İYİ Partili Mor bekleneni yaptı


Mevlid Kandili'niz Kutlu Olsun


Her Şey Anlaşıldığında...


Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı, Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Mesajı


AKP iktidarı, hangi ekonomik program hedefini tutturdu ki?


Hisar Tuğla Eleman Aranıyor İlanı


e-Seçim Sistemi


Doğa Kendinin Olanı Geri Alır


Türkiye'de, sosyal adalet gereği zamlar yapılıyor!


Zam Yağmuru!


Hicri Yılbaşı 1 Muharrem 1444


Vergi Bağlandı


Şafak Akça yazdı: Eğitimde rasyonel zemine nasıl dönülür?


2023 Boyabat Cumhurbaşk. 2. Tur Seçimi Sonucu (28 Mayıs 2023)


Sallım Çorba


Dil Neyi Çok Anarsa Baş da Orada Sabit Olur….


Boyabat'ın 2022 yılı nüfusu belli oldu


Bazı Haramlar -2


86 yıllık bir fotoğraf


Davulcunun Kefen Parası


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Fevkaladenin Fevkinin de Fevkinde


Anlayamadıklarım


Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz.
Eylül ayı ziyaretci sayısı:

304252


Tasarım:DtGaNi