Yayın Tarihi:13 03 2023 11:46(699)Değişiklik:13 03 2023 11:59

AKP geçmiş seçimleri, YSK’nın oyunları ile kazanmış!!!

Yüksek Seçim Kurulu, muhalefetin bu seçimlerde parmak boyasının kullanılsın teklifini neden yokuşu sürdüğü anlaşıldı. Muhalefet partileri TBMM’yi iki sefer seçimlerde parmak boyası kullanılsın teklifini AKP ve MHP oyları ile neden reddedildi?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, “14 Mayıs’ta muhalefete zafer çığlıkları attırmayız” sözlerinin arkasında YSK’daki, seçim oyunlarına güvenerek yaptı her halde!

İktidar medyasının TV yorumcularının, anket şirketlerinin AKP’nin seçimi büyük farkla kazanacağının arkasında YSK olduğu da anlaşılmış olmuyor mu?

Lafa gelince, demokrasi, hak, hukuk. Din, iman.

Merhum Erbakan Hoca’nın dediği gibi, “Hadi oradan”

Dünya kamuoyuna, Türkiye’de demokratik seçim yapıldı, AKP kazandı kim ne diyebilir?

Elini, dinen, insanen vicdanına koyan AKP’liler ise mutluluktan uçarlar. Ülke insanı, açmış, yoksulmuş, yolsuzluk, hırsızlık varmış, yurtdışına 418 milyar dolar kaçırmışlar umurlarında bile olmaz.

Diyeceksiniz ki, rabbiyeli, alınları secdeye varan AKP’ye oy verenler geçmiş seçimlerde AKP’yi elleri kızarıncaya kadar oy vererek şahlandırdılarsa bu seçimde, hile yapılması onlar için dinen mübah diyecekler.

YSK’daki seçim hilelerine muhalefet bildiği halde geçmişten günümüze kadar ne yaptıysa 14 Mayıs seçimlerinde de onu yapacaktır ve “Atı alan Üsküdar’ı geçecektir”

“Minareyi çalan kılıfını hazırlar” deyimi boşuna söylenmemiş. Böyle bir durumda, muhalefet seçimi kazanacağım diye sevinmesin, hiçbir mucize beklemesin emeklerine, ve yapacakları masraflara yazık.

Seçim ile ilgili AKP lehine her kanun en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş.

2019 yerel seçimlerinde muhalefet, günlerce oy torbalarının üstünde yattı, defalarca oylar sarıldı. “Hiçbir şey olmadıysa bile olmuştur” diyerek YSK İstanbul seçimlerini iptal ettiği ikinci seçimde İmamoğlu 800 binin üzerinde oy farkı ile yeniden kazandı.

Muhalefet Türkiye genelinde, kırsaldaki sandıklara nasıl sahip çıkabilir ki!

Muhalefet sandıklara sahip çıksa bile YSK’nın kestiği kestik, biçtiği biçtik.

Bu YSK ve YSK’nın yetkilerine rağmen Türkiye’de iktidar değişimi imkansız.

Yüksek Seçim Kurulu’nda çalışmış mühendis Şahin Güzey’in sosyalmedyada, AKP geçmiş seçimleri dümenlerle kazandı iddiasına aklı başında olan herkes zaten biliyor veya tahmin ediyordu.

…..

YSK’da çalışmış mühendisin AKP’nin geçmiş seçimleri nasıl kazandığı iddiasının, noktasına, virgülüne dokunmadan yayınlıyorum.

YSK’da neler olmuş neler…

YSK YAZILIM MÜHENDİSİNDEN İTİRAFLAR!

YSK BİLGİSAYAR SİSTEMATİĞİNE, SEÇİM SONUÇLARINI SAYISAL OLARAK DEĞERLENDİREN SİSTEM EKİPMANINA BİR DEĞİL BİN KERE DİKKAT EDİLMEDEN VE SAHTEKARLIĞA HER TÜRLÜ ÖNLEYİCİ TEDBİR ALINMADIĞI TAKDİRDE SEÇİMLERDEN MUHALEFET İÇİN SONUÇ BEKLEMEK SAFLIKTIR!

BTK’da 11 yıl, 4 yıl Tübitak’ta ve devletimizin bir çok alanında yazılım ve programlama ihtiyacını gidermiş biri olarak ve son olarak YSK”nın seçim yazılımı üzerine çalışma yapmış bir sistem mühendisi olarak söylüyorum, çok ciddi bir kumpas var.

Saat 18:00 ile 20:45 arası YSK’da bir sürü dalga, dümen, tezgah döndü ve bizi tehdit ettiler.

YSK’da çalışan üst memurlar bir bokun içine battıklarını söyleniyorlardı ve bunu bir grup veri merkezindeki yazılımcı ile tehditle, zorbalıkla AA ile birlikte koordinasyonlu ve sistematik şekilde manipule ederek ”Votescrolling” oy kaydırma işlemi yaptılar.

Bu işlem 16 Nisan 2017 akşamı, saat 20:00 ila 20:50 arasında oldu. Televizyonda fark edilmiş olmalı ki, 3.5 Milyon oy farkı 20 dakika içerisinde 1.2 Milyona düştü, bu dakikalarda benim Server Management ile bağlantım kesildi.

CHP ve diğer partilerinde YSK Seçim Programında bilerek kesinti yaşandı.

Çünkü Fake column’lar row edildi. (sahte Değer), aradaki fark kapatılmaya çalışıldı.

Yazılımcılar programa ve veri tabanına manuel edit işlemine başladılar matematiksel olarak her şeyi elle değiştirdiler. Aslında bu tezgah haftalar belki de aylar öncesinden hazırlanmıştı, provalar yapılmıştı bile.

Size; rahat ve fazlayla “HAYIR” oyunun geldiğini söyleyebilirim. çünkü system Administrative alanındayım ben. Ve oylar Server Database insert aksını takip ediyordum ve sql sorgusu gönderildiği vakit Hayır’ın yüzde 9’dan fazla farkla önde olduğunu da söyleyebilirim.

Savcıların güçlü uzmanlarla YSK’da sistem loglarına 20:00 ile 20:45 arası baktırması her şeyi çözecektir. Yazdıklarımda yazılımsal bazı terimler var. Yazılımla ilgilenenler zaten anlayacaklardır ne demek istediğimi.

Bu yazımı her yerde engelleyebilirler.

Şahin Güzey

YSK TEMİZLENMEDEN MUHALEFET NE ALIRSA ALSIN,YAZACAKLARI yüzde 49’DUR…AKSİNİ İDDİA EDEN BERİ GELSİN…

Facebook'ta Paylaş
2. Yorum: cht 14 03 2023 09:50
ekrem istanbul'u nasıl aldı? eğer ysk elimde olsa idi ankara'yı da istanbul'u da vermezlerdi.

kılıçdaroğlu'na akşener kazanamazsın dedi aday olma dedi 10 secimdir kaybetmeye alışmış partili başkanınız aday olmayı diretti oldu da şimdi kılıf mı uyduruyorsunuz.

saadet partililere de üzülüyorum neydi, ne oldu böyle bir rezillik tarihte görülmemiştir. yok mücahitmiş, hacıymış. zalim değişmedi zihniyet değişmedi 28 şubatta olanları menfaatçi tayfa(karamollaoğlu,babacan,davutoğlu) unutmuş olabilir fakat cumhur unutmadı.

1. Yorum: köylü 13 03 2023 20:17
şimdiden yenilgi için bahaneler hazırlamak yerine muhalefete söyleyin de sandıklara sahip çıksınlar. çıkamayacaklarsa da ağlamaya gerek yok...


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)
Beni Unut

2024 - 1445 Ramazan İmsakiyesi


Şafak Akça yazdı: Ayrıştırılan eğitim, farklılaştırılan gençler


Boyabat Gazetesi Berat Kandili Mesajı


Boyabat'ın 2023 yılı nüfusu belli oldu


Tam Zamanı


Mutlu Yıllar


2023 Yılı Sinop Cumhurbaşkanlığı Sonuçları (14-28 Mayıs 2023)


Nasıl bir belediye isteniyor?


Hisar Tuğla Eleman Aranıyor İlanı


Burası Boyabat Göreceğiz!


Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı, Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Mesajı


AKP iktidarı, hangi ekonomik program hedefini tutturdu ki?


e-Seçim Sistemi


Türkiye'de, sosyal adalet gereği zamlar yapılıyor!


Vergi Bağlandı


Sallım Çorba


Dil Neyi Çok Anarsa Baş da Orada Sabit Olur….


Bazı Haramlar -2


86 yıllık bir fotoğraf


Davulcunun Kefen Parası


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Fevkaladenin Fevkinin de Fevkinde


Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz.
Mart ayı ziyaretci sayısı:

5827


Tasarım:DtGaNi