Yayın Tarihi:20 03 2023 11:59(638)


Dış basın, Türkiye iflasa etti, çığlıkları atarken Türkiye seçime gidiyor

Avrupa basını neredeyse zil takıp oynayacak Türkiye’nin ekonomi olarak iflas etti diyerek. Ülkeyi, çığırtkan. Kan emici Avrupa basının diline düşürenler!…

Eyy, Avrupa Basını, Türkiye’nin külleri bile sizin hevesinizi kursağınızda bırakacak güç ve azimdedir.

Ülkenin içinde bulunduğu bu ekonomik kriz, trafik kazasında aracın tamponun çizilmesidir. O da pasta cila ile düzeltilir.

Türkiye’yi yakından takip den Avrupa basını Türkiye’nin iflas ettiğini gazetelerinin manşetlerine taşıyorlar. İktidara yakın basın ise sessiz, ülke gerçekleri yerine vatandaşları kahramanlık TV dizileri, Türk ekonomisinin sözde şahlanışından bahsediyor ve buna da gazetecilik diyorlar.

Avrupa ülkelerinin basın yayın organlarının Türkiye’nin ekonomik olarak iflas etti yaygarası, sevinç çığlıkları atar derecesinde, haykırmaları, asırlarca geçmişi olan, 17 devlet kuran, dünyanın 7 kıtasına hükmeden Türkleri hala tanıyamamışlar.

Nasıl ki, 7 düvel birlik olup Türkleri bu coğrafyadan, en modern silah ve askeri deniz donanmaları, topları, tüfekleri ile silmek isteme arzularına rağmen, Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki kahraman Mehmetçiklerin vücutlarını kurşunlara siper ederek ölümüne çarpışarak sizlere Çanakkale’yi mezar yaptığını ne çabuk unuttunuz?

Avrupa basını, unutmayın ki, yer yüzünde bir Türk dahi kalsa hiçbir ülkeye pabuç bırakmaz ülkeyi ekonomik olarak şahlandırır.

Osmanlı İmparatorluğu’ndan hazinesi tam takır bir devleti alarak, limon, portakal satarak Osmanlı’nın borçlarını kuruşuna kadar ödediyse, bundan sonra içerisinde bulunduğu ekonomik krizden daha güçlü çıkacaktır. Türkiye, yetişmiş, donanımlı, beyin gücü, çalışkan insanları ile dünyanın kıskanacağı yarınları hazırlayacaktır. Hiç kimse endişelenmesin siz Avrupalılar da sevinmeyin.

Türk insanı, sizin bakış açınıza göre, ülke içinde siyaseten ayrıştırılmış olarak görmüş olsanız da, söz konusu vatan, millet olunca tek, yürek, tek vücut olmayı başaran bir millettir Türk milleti.

Türkiye’nin ekonomik krize girmesini, deprem, sel, yangın gibi doğal afetler tetiklerken, AKP iktidarının yanlış ekonomik politikaları, üretim yerine tüketimi, saraylar, lüks makam araçları, uçaklar, şatavat içinde hayat sürmeleri ülkeyi Avrupa basının manşetlerine taşımış olması ise kader değildir.

Türkiye’nin iç ve dış borcu trilyon dolarla ifade edilir hale gelmesinde suçlu muhalefet mi yoksa Bay KILIÇDAROĞLU’ mu? Avrupa basının diline düşmesini AKP iktidarına hala daha oy vermeyi düşünenlerin kendilerini sorgulaması gerekmez mi?

AKP iktidarının, ülkenin yer altı, yer üstü kaynaklarını, kamu varlıklarını, üreten fabrikalarını mirasyediler gibi satmanın sonucudur Avrupa basının diline düşmesi.

Emeklisi, asgari ücretlisi, dar gelirlisi açlık sınırı altında yaşarken, deprem bölgesindeki vatandaşı çadır bulamazken, AKP iktidarının zenginleri lüks otellerde, kumar masalarında günlerine gün ederken, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na her biri 70 bin Euro’dan at alırsa…

Aziz Türk milleti, ülkenin bu durumundan hiç kimse şikayet etmesin. Kendiniz ettiniz, kendiniz buldunuz.

Aziz Türk milleti, ülkenin yarınlarından hiç endişe etmeyin. Ülke olarak, el ele vererek yeniden şahlandırırız bu ülkeyi yeter ki, a,b,c siyasi parti demeden ülkenin geleceği için liyakat sahibi kadrolara vicdan rahatlığı ile oylarımızı verelim.

AKP iktidarının 20 yıllık iktidarını da Cumhuriyet tarihinin yol kazası olarak düşünelim.

Facebook'ta Paylaş
8. Yorum: fahri yortanlı 23 03 2023 08:27
sayın boyabat gazetesi yetkilileri. daha önce de yazdım ama muhtemelen işinize gelmediği için yorumumu yayınlamadınız. size sırf celil bey'in imla hatalarını düzeltmek için bile olsa bir editör lazım. zira; farklı gazetecilere laf sokan bu sayın yazarın maalesef ki yazım kurallarından hiç haberi yok.

7. Yorum: okur 22 03 2023 15:14
sayın yazarın geçmiş yazılarına bakın hepsi sosyal medya dedikodusundan ibaret sadece iddia ediliyor söyleniyor yapacaklarmış falan. joe bidenın erdoğan'a karşı muhalefeti destekleyeceğiz sözünü hiç duymamıştır. savunma sanayinde yer testlerini yapan uçak projesini duymamıştır. yada askerimize polisimize yeni yerli silahlar verildiğini üretildiğini duymamıştır

6. Yorum: cht 21 03 2023 11:27
bağımsız olduğumuz için batıya akdeniz'de petrol arama çıkarma yaptırmadık, defolup gittiler. libya'daki kaynakları ele geçirmek için darbe yaptılar, oraya da müdahale ettik. trablus'ta üs var oturuyoruz orada. amerika rusya ukrayna savaşı çıkardı batının yanında yer almamayı bağımsız türkiye'ye borçluyuz. muhalefet maalesef amerika ile anlaştı ve ülkeyi yine teslim edecekler merkez bankamızı, ordumuzu ve istihbarat teşkilatını teslim edip ülke içinde cirit atacak istediği zaman istediği şeyi yapacak darbe yapacak elimizi kolumuzu bağlayacaklar izin mi vereceğiz. oy kullanırken bunları da hesaba katın lütfen

5. Yorum: cht 21 03 2023 11:26
amerika 15 temmuz darbe girişimi yaptığında türkiye'nin içinden dışına atıldı, ordu ve istihbarat üzerindeki etkisini kaybetti ve devleti kontrol edemez hale geldi. 1947 de yapılan 10 anlaşma ile bu güne kadar kontrol eden amerika kontrol edemez hale geldi bu ne demek bağımsızlığını asıl şimdi kazandın ve şimdi istediklerini yapabiliyorsun, osmanlı yolunda ilerliyorsun o sebepten uğraşıyor bizimle avrupa'sı amerika'sı. suriye'ye girdik harita değişikliğini önledik doğu ve güneydoğu topraklarını mı verseydik.

4. Yorum: köylü 21 03 2023 09:12
türkiye battı başlıklarına kaynak verseydiniz keşke. ciddi hiçbir yabancı basın organında türkiye battı filan gibi bir başlık görmedim. işkenbe-i kübra kaynak sayılmaz bu arada!

3. Yorum: boyabatlı ali 21 03 2023 00:52
dışarıyla beraber memleketi batırın, iflas ettirin. sizinkiler gelince düzelir herhalde.

2. Yorum: aslan 20 03 2023 17:00
gökbörü, gelecek olanlar 'solcu' değil, sadece mutlak yönetimi indirme grubu! ondan sonrası şimdilik belirsiz? yazarın dediğine de itirazım şu: diğer ülkelerin türkiye'nin haline bakıp zil takım oynamasını eleştirmeye gerek yok. ülkeler başka ülkelerin zayıflığından yararlanıp sömürebildiği kadar severler! "dıj güçler" diye halkı kandırmaktan vazgeçelim...

1. Yorum: gökbörü 20 03 2023 12:56
bırakın bu işleri son dort yıla kadar ıyıydı ıktıdar -halka yaşamadığı ucuzluğu bolluğu yaşattı gorce
z bakalım sol ıktıdarında ne olcak kuru göller gibi olur yıne her yer bu kadar basit


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Kılıçdaroğlu, hırsızlık, yolsuzluk mu yaptı ki istifa etsin?


Geleceğe beraber yürümek


Sinop'un İki Güzel İş İnsanı


Crystal Bistro'da odun ateşinde nefis lahmacun ve pide


Milli Bayramlarımız Olmazsa...


Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı 19 Mayıs Mesajı


2023 Boyabat Cumhurbaşk. 1. Tur Seçimi Sonucu (14 Mayıs 2023)


Memleket İsterim


57. Piyade Alayı


Bayram sabahı


Sallım Çorba


Dil Neyi Çok Anarsa Baş da Orada Sabit Olur….


2023 - 1444 Ramazan İmsakiyesi


Boyabat'ın 2022 yılı nüfusu belli oldu


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 7. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Bazı Haramlar -2


86 yıllık bir fotoğraf


Papaz Eriği


Davulcunun Kefen Parası


Mutlu Eğitim


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Fevkaladenin Fevkinin de Fevkinde


Anlayamadıklarım


Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz.
Haziran ayı ziyaretci sayısı:

27531


Tasarım:DtGaNi