Yayın Tarihi:19 04 2023 01:40(702)Değişiklik:20 04 2023 01:34

AKP, önceki iktidarların yaptıklarını neden inkar ederek, biz yaptık diyor?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, genelde her genel ve yerel seçim öncesi, eski Türkiye iktidarlarını eleştirmek için, AKP’nin 2002 yılında kuruluşundan önce yapılan yatırımları, hizmetleri kendi iktidarları döneminde “biz yaptık” diye miting alanlarında, TV programlarında söylemesinin her halde psikolojik bir karşılığı vardır.

En son, Şanlıurfa’da “Harran Üniversitesi’ni biz yaptık” Oysa, Harran Üniversitesi kurulduğu yıllarda AKP diye bir parti yoktu.

14 Mayıs Genel Seçimlerine 26 gün kaldı, bu süreç içerisinde, Sultan Ahmet Camisi’ni, GAP Projesi kapsamında bulunan merhum Süleyman Demirel döneminde yapılan Atatürk Barajı’nı biz yaptık, Merhum Özal iktidarından uzaya gönderilen uyduyu biz gönderdik, Kurtuluş Savaşı’nı biz yaptık, Cumhuriyeti biz kurduk der mi?

Muhakkak yapmadıklarınızı, yaptık demenizi, size biat eden, bir kesim inanabilir, elleri kızarıncaya kadar sizi alkışlayabilir. Diğer halk kesimleri sizin yapmadığınızı bilmiyor mu?

Söyleyim yalanı, seveyim inanmayanı !

Söylediklerinizi alkışlayanlarda inanmayarak, kıs, kıs gülüyordur.

Sayın Erdoğan, özelleştirme kapsamında Cumhuriyet tarihinin 200’ün üzerinde kamu yatırımlarını sattığını her nedense söylemiyor.

Merhum Özal iktidarında yapılan şehirleri genişlet, hazine garantili, geçenden, de geçmeyen de para aldığınız yolları siz mi yapmış oluyorsunuz diye sormazlar mı?

Birde, muhalefet liderlerini hedef alarak, “Akşam yalan, sabah yalan” diyorsunuz.

Eski Türkiye’nin yaptığı köprüler bayramda ücretsiz, sizin hazine garantili yaptırdığınız yollar, köprüler neden ücretli?

Hazine geçiş garantili yaptırdığınız ücretli Çanakkale Köprüsü’nden araçla geçmek neredeyse uçak ücreti.

İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANI

Erdoğan, 28 Nisan 2018”de İzmir mitinginde, “Bundan 15 sene önce koskoca İzmir”in doğru dürüst havalimanı var mıydı, biz geldik, Adnan Menderes Havalimanı”nı yaptık” demişti. İzmir Adnan Menderes Havalimanı 1987 yılında Turgut Özal tarafından açıldı.

ADIYAMAN HAVALİMANI

1 Haziran 2018”de Adıyaman”da miting düzenleyen Erdoğan, “Adıyaman”da havalimanı var mıydı, biz yaptık biz” ifadesini kullanmıştı. Ancak Adıyaman Havalimanı, AKP kurulmadan 3 yıl önce yani 1998”de hizmete girdi.

ESENBOĞA HAVALİMANI

2 Aralık 2016”da Ankara”da otomotiv ticaret merkezi Otonomi”nin açılışını gerçekleştiren Erdoğan, “Ankara”da 14 sene önce havalimanı var mıydı?” demişti. Erdoğan, 2002 yılına işaret etmişti. Ancak başkentteki Esenboğa Havalimanı 1955 yılında yapıldı.

SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ

Isparta”da partisinin düzenlediği mitingde konuşan Erdoğan, “Üniversiteyi Isparta”ya kim yaptı, üniversiteyi Isparta”ya kim getirdi, biz getirdik biz” demişti. Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi”nin kuruluş tarihi 1992’dir.

MALATYA VE ZONGULDAK’TA ÜNİVERSİTELER

Malatya mitinginde “Üniversiteyi biz yaptık mı, yaptık” demişti. Malatya İnönü Üniversitesi”nin kuruluş tarihi 1975. Zonguldak mitinginde ise “Zonguldak”ta üniversite var mıydı, üniversiteyi 2007”de biz kurduk” dedi. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 1992”de açıldı.

MUŞ HAVALİMANI

Muş”taki mitingde “15 yıl önce Muş”ta havaalanı yapılacak deseler kim inanırdı? Biz yaptık” demişti. Muş Havalimanı 1992 yılında sivil kullanıma açıldı, 2000 yılında terminal binası yapıldı, bu binanın açılışını da dönemin Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli yaptı.

BUZDOLABI VE AMBULANS

Erdoğan 17 Mart 2022”de partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısındaki konuşmasında “Milletimiz hem elindekilerin kıymetini biliyor hem oynanan oyunu görüyor. Biz iktidara geldiğimiz zaman paletli ambulansı bırakın, normal ambulans yoktu” demişti.

Erdoğan bazı konuşmalarında da AKP iktidarından önce MR cihazı, buzdolabı ve fırın da olmadığını savunup şunları söylemişti:

Biz gelmeden önce MR mı vardı, biz gelmeden önce tomografi mi vardı. Ambulansları köpekler çekiyordu, 15 sene önce evlerde fırın mı vardı? Biz gelmeden önce, Türkiye”de 15 sene önce, acaba evlerde buzdolabı mı bulunuyordu, bizden önce cenaze yıkayacak imam yoktu, apartmanların bodrum katlarında namaz kılıyorduk, cami yoktu.

Oysa, AKP diye bir siyasi parti yokken, 1994 yılında rahatsızlığım nedeniyle bana MR çekilmişti.

Sayın Erdoğan, her ne kadar geçmişteki iktidarların yaptıklarını inkar ederek toplumu koyun yerine koymuş olsanız da, hala bu ülkede koyun olmayan okuyan, araştıran, sorgulayan insanların olduğunu unutmayın.

Bir insan söylediği yalanı 40 kez söylerse, kendisi de inanırmış. Her halde sayın Erdoğan inanıyor ve insanların inanmalarını istiyor!..

Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, “Mafya, uyuşturucu parası olmayan 300 milyar dolar Türkiye’ye yatırım yapacak iş insanları buldum” diyor, Sayın Erdoğan, 21 yıllık iktidarı döneminde Londra’daki bir avuç tefeciye ödediği paradan bahsetmiyor. Çarpıtmak, algı yapmakta Erdoğan’ın eline kimse su dökemez.

Faize karşı olan AKP 21 yıllık iktidarında Londra’daki bir avuç tefeciye 537 milyar dolar faiz ödüyor. Türkiye’den 418 milyar doların kaçırılmasına göz yumduğu para ile toplam 955 milyar dolar, Türk Lirası değil.

Facebook'ta Paylaş
3. Yorum: gurbetçi 22 04 2023 20:35
sizin yazılarınızı bakıyorum tam bir adelet ve kalkınma partisi dusmnaj oldunuz o kadar belli ki adamların bir yaptıklarına bak onları da konuş her insan da kusur var yazmadan önce aynaya bak kendin de ak partiden daha çok kusur bulacaksin

2. Yorum: fahri yortanlı 19 04 2023 14:45
sayın yazar; bu yazıları siz yazıyorsanız ayrı felaket, birine yazdırıyorsanız başka bir felaket. zira imla bütün yazılarınızda dilbilgisi, imla kuralları hak getire. "geçen, de, geçemeyendende" gibi bir cümleyi ortaokul kompozisyon ödevinde kursanız sınıfta kalırdınız..

1. Yorum: analiz 19 04 2023 10:52
akp icraatları ve 20 yıldan sonra türkiye'yi getirdiği nokta tamam da, kılıçdaroğlu'nun, “mafya, uyuşturucu parası olmayan 300 milyar dolar türkiye’ye yatırım yapacak iş insanları buldum” beyanını vermesi ve avenelerinin bunu ciddiye alması da seçimlerden sonra muhtemel bir iktidar değişikliğinde "vay bu ülkenin, vay bu milletin haline" dedirtecek bir durum. "tarih tekerrürden ibarettir" önermesinin pratikte hayat bulmuş en tipik örneği türk siyaset tarihinde görülüyor zaten. mevcut iktidardan bunalmış kitleler, onlara desteksiz atarak ak günler vaadeden muhalefet yahut iktidar adayları. sonrasında daha da kötüye giden ve öncesini arattıran vaziyetler.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Her Şey Anlaşıldığında...


Kulisler hareketli


Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı, Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Mesajı


AKP iktidarı, hangi ekonomik program hedefini tutturdu ki?


Hisar Tuğla Eleman Aranıyor İlanı


e-Seçim Sistemi


Doğa Kendinin Olanı Geri Alır


Türkiye'de, sosyal adalet gereği zamlar yapılıyor!


Zam Yağmuru!


Hicri Yılbaşı 1 Muharrem 1444


Vergi Bağlandı


Boyabat Gazetesi 18. Yaşında


Şafak Akça yazdı: Eğitimde rasyonel zemine nasıl dönülür?


2023 Boyabat Cumhurbaşk. 2. Tur Seçimi Sonucu (28 Mayıs 2023)


Sallım Çorba


Dil Neyi Çok Anarsa Baş da Orada Sabit Olur….


Boyabat'ın 2022 yılı nüfusu belli oldu


Bazı Haramlar -2


86 yıllık bir fotoğraf


Davulcunun Kefen Parası


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Fevkaladenin Fevkinin de Fevkinde


Anlayamadıklarım


Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz.
Eylül ayı ziyaretci sayısı:

242597


Tasarım:DtGaNi