Yayın Tarihi:19 06 2023 12:06(872)

Diyanet şaşırma, Müslümanların sabrını taşırma!

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın amacı, Arapların Bedevi ve Emevi geleneğini İslam dini olarak müminlere empoze etmesindeki amacı nedir?

İslam İnancı’nı çarpıtarak ne yapmak istiyor?

Kuran-Kerim’in hiçbir ayetinde ezan ile ilgili bir ayet yoktur. Ezan hadistir. Müminleri namaza davettir. Kuran-ı Kerim, kadın, erkek ayırımı yapmadan insanlara öğüt verici, yol gösterici evrensel ve son dindir.

Ezan ibadet değildir.

Biz Müslümanlar, Kuran-ı Kerim’in ayetlerine mi inanalım, yoksa diyanetin fetvalarına mı?

Diyanet ayrı, tarikat liderleri ayrı İslam dinine ve Kuran-ı Kerim ayetlerine çelişen açıklamaları İslam dinine yapılan bir ihanettir.

İlahiyatçı Cemil Kılıç’ın sosyal medyadaki paylaşımı olan yazısını sonuna kadar destekliyor ve ellerim kızarıncaya kadar alkışlıyorum.

İlahiyatçı Cemil Kılıç’ın paylaşa mı şöyle; "Diyanet’in dünkü Cuma hutbesinde temel bir İslam inancı çarpıtıldı. Ezan bir ibadettir ve Arapça okunmazsa ibadet olmaz denildi. Bu doğru değil. Zira, ezan bir ibadet değil ibadete çağrıdır. Ezanın her dilde okunabileceğine ilişkin İmam Azam Ebu Hanife’nin ve Şafii ulemanın çoğunluğunun fetvası ortadayken Hanefiliği ve Sünni fıkhı esas aldığını ileri süren Diyanet büyük imama ve ulemaya saygısızlık yapmakta bir beis görmüyor. Sürekli uyarıyoruz ama Diyanet sırf siyasi saiklerle İslamî inançları çarpıtıyor. Dilimizde tüy bitti ama Diyanet’te yanlış bitmiyor."

Facebook'ta Paylaş
9. Yorum: 11 köy 13 07 2023 14:04
arapça okunması normal orjinali böğle ancak bazı arap geleneklerinin bize din diye yutturulmasına bende karşıyım zaten bu kısır tartışmalar islam dünyasını hep geride bıraktı kullandığımız herşey hiristiyan icadı laiklik olmazsa olmaz .

8. Yorum: ali kadir cakir 26 06 2023 00:14
müslümanlar kendini savunamiyormuda sana düştü allah cc ismini zikretmetmek nasıl ibadet değil bir anlatsana bana çok bilmiş kelimeyi şahadet nasıl ibadet değil bir anlatsana bana sen tanrı ula demeye devam seni ilgilendiren bir konu deyil bu rus lar boh diyor senin zihniyetindekiler tanrı diyor siz böyle devam unutmadan söyleyeyim allah cc 99 isminde tanrı yok sizin dediğiniz müslümanlıkla bizimki farklı sizin tanrinizla bizim allah cc farklı

7. Yorum: sade 23 06 2023 01:16
islam senin hakında konuşacak tek kişi alimlerdir sen girme böyle konulara seni aşar herkez işini yapsın hani diyorsun ya işi ehline verin bu işin ehlide alimler insanlari dini siyesaset yapmatirma seni başkası aşar din kulaktan duyma kafana göre yorumlama dinden çıkarsın kâfir olursun başkalarınıda aynı senin gibi yaparsın unutma bir yanlış kelime adamı dinden çıkarır sonra kâfir olarak olursun

6. Yorum: boyabatlı 21 06 2023 15:05
belliki celil bey geçen hafta cumaya gitmemiş sağdan soldan okuduğu bir konuyu burada yazmış. eğerki cumaya gitseydi hutbede hocanın ezanın kuranın bir ayeti olduğunu söylemediğini, peygaber efendimiz tarafından söylendiğini yani hadis olduğunu ( peygamber efendimizin sözleride allah cc izni ve onun bilgisi dahilinde söylediği sözlerdir) duyardı. celil bey ya cumaya gitmedi yada hutbeyi dinlemedi

5. Yorum: vatan sever 21 06 2023 10:22
şu ruh halinizi bir kenara bırakın artık, ne hikmetse bu medya yazarları millet adına konuşmayı alışkanlık haline getirdi.
yazar sen kendi adına konuş, müslümanların adına yorum yapma bence.

4. Yorum: fahri yortanlı 20 06 2023 18:09
sizinle birçok konuda görüşlerimiz çelişse de bu konuda sonuna kadar haklısınız sayın yazar. bu konuyu gündeme taşıdığınız için teşekkür ediyor ve ben de sizi alkışlıyorum...

3. Yorum: milat 20 06 2023 15:22
ben hutbeyi dinledim hutbede "onu bugün okunan şekliyle bize bizzat peygamber efendimiz (s.a.s) öğretmiştir." kimse demiyorki ezan kuranda geçen bir ayettir. hutbedede ezanın peygamberimizin öğrettiğinden dolayı hadistir diyor. yani sizin bu ithamlarınız alenen sistamatik karalama şeklinde hala devam ediyor. bir insan ezanı arapça aslına göre okur aynı zamanda manasınıda bilmesi gerekir. ama sizin derdiniz islam olunca söylenmeyeni söylersiniz. islamı sizin gibilerin temsil etmesinden allah korusun bu milleti

2. Yorum: haktan 20 06 2023 12:12
aslanım sız islamı orıjınal halınden çıkarmaya zorlayıp muslumanların sabrını taşırıyorsunuz

1. Yorum: haktan 20 06 2023 11:43
de gedın ya mılletın kafasını karıştırmayın -ezan elbettekı arapça okunacak ellı seneden berı yeter artık bu mılletın değerlerıyle oynamayın de get yazar.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)
Beni Unut

2024 - 1445 Ramazan İmsakiyesi


Şafak Akça yazdı: Ayrıştırılan eğitim, farklılaştırılan gençler


Boyabat Gazetesi Berat Kandili Mesajı


Boyabat'ın 2023 yılı nüfusu belli oldu


Tam Zamanı


Mutlu Yıllar


2023 Yılı Sinop Cumhurbaşkanlığı Sonuçları (14-28 Mayıs 2023)


Nasıl bir belediye isteniyor?


Hisar Tuğla Eleman Aranıyor İlanı


Burası Boyabat Göreceğiz!


Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı, Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Mesajı


AKP iktidarı, hangi ekonomik program hedefini tutturdu ki?


e-Seçim Sistemi


Türkiye'de, sosyal adalet gereği zamlar yapılıyor!


Vergi Bağlandı


Sallım Çorba


Dil Neyi Çok Anarsa Baş da Orada Sabit Olur….


Bazı Haramlar -2


86 yıllık bir fotoğraf


Davulcunun Kefen Parası


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Fevkaladenin Fevkinin de Fevkinde


Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz.
Mart ayı ziyaretci sayısı:

163


Tasarım:DtGaNi